Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Bolesław Piecha "jedynką" w okręgu 30. Jarosław Kaczyński zaprezentował liderów list

TEKST AKTUALIZOWANY

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej zaprezentował liderów list PiS we wszystkich okręgach wyborczych. W okręgu nr 30 "jedynką" będzie Bolesław Piecha

Bolesław Piecha "jedynką" w okręgu 30. Jarosław Kaczyński zaprezentował liderów list
Wspólne zdjęcie liderów list wyborczych PiS.

Bolesław Piecha "jedynką" w okręgu 30. Jarosław Kaczyński zaprezentował liderów list

Na razie nie upubliczniono informacji o pozostałych miejscach na listach wyborczych, które mają być zaprezentowane w najbliższy weekend wraz z kandydatami do senatu w poszczególnych okręgach. 

Choć wcześniej pojawiały się doniesienia o starcie Bolesława Piechy z okręgu katowickiego, informacje te rozwiał Jarosław Kaczyński, potwierdzając start Bolesława Piechy jako lidera listy okręgu 30., który obejmuje powiaty wodzisławski, rybnicki, mikołowski, raciborski oraz miasta na prawach powiatu Rybnik, Żory i Jastrzębie-Zdrój. Jedynką w Katowicach ponownie będzie natomiast Mateusz Morawiecki.  

Bolesław Piecha urodził się  19 września 1954 w Rybniku, z wykształcenia jest lekarzem ginekologiem, był posłem IV, V, VI, VII i IX kadencji, w latach 2005–2007 pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia, pełnił urząd senatora VIII kadencji. W latach 2014 - 2019 był posłem do Parlamentu Europejskiego. 

Jarosław Kaczyński uzasadniając decyzję powiedział, że na liście jest wielu przedstawicieli rządu, a także prezydium Sejmu.

- Jest też i wiele posłanek i posłów, którzy po prostu dobrze się prezentowali, jeżeli chodzi o ich pracę w Sejmie, ich pracę w terenie, a często mają też i bardzo długi staż, są ludźmi bardzo doświadczonymi, są ludźmi którzy także w bardzo trudnych czasach, bo nasza formacja polityczna zarówno pod pierwszą nazwą - Porozumienie Centrum, jak i drugą bywała w bardzo dobrych czasach dla siebie i bywała także i bardzo trudnych, no i są osoby z rządu, które nie mają doświadczenia parlamentarnego - stwierdził podczas konferencji Kaczyński, wskazując na, jak to określił ich znakomite przygotowanie dotyczące pracy państwowej w różnych dziedzinach, ale szczególnie dziedzinach prawniczych.

- Czyli krótko mówiąc tutaj z jednej strony mamy i kwalifikacje i duże doświadczenie, a z drugiej strony mamy także ludzi, którzy przeszli można powiedzieć przez ogień i wodę, jeżeli chodzi o te ostatnie trzydzieści kilka lat - zaznaczył prezes PiS.

Zobacz konferencję prasową PiS:

Zobacz też:

https://www.nowiny.pl/wiadomosci/223105-wybory-parlamentarne-2023-co-musisz-wiedziec-o-glosowaniu.html


Ludzie

Bolesław Piecha

Polityk Prawa i Sprawiedliwości, były europoseł i senator, aktualnie poseł.

73 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~robi (84.234. * .218) 31.08.2023 18:56
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

do ~Do_trolli_niżej (89.200. * .30)
W d...pę se wsadź tę twoje bolszewickie pierdu...pierdu...wicie -rozumicie - infacja w całej UE - tylko napisz rusie że u nas jedna z największych i że pisowskie nieudaczniki w rządzie odpowiadają za 70% inflacji a 30 % czynniki zewnetrzne, napisz jeszcze że chleb za Tuska kosztował 2,19 zł a dziś ten sam chleb 9,24 zł (był już 9,4) ..napisz jeszcze ile władza ludu zamknęła kopalń bo za Tuska nie zlikwidowano ani jednej a wręcz budowano nowe np: Bzie czy Karskiego (pis to zlikwidował)...jeszcze coś

~Do_trolli_niżej (89.200. * .30) 31.08.2023 18:55
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Ale się trolle uruchomiły dodam jeszcze że za PO bezrobocie wynosiło prawie 15 % a w niektórych powiatach nawet 30% teraz za PISu jest 3 % i o czym trolle chcecie dyskutować zostaliście zaorani .

~robi (84.234. * .218) 31.08.2023 18:47
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

przypomnę tylko dwa postulaty
-Przestrzegać zagwarantowaną w Konstytucji PRL wolność słowa, druku, publikacji, a tym samym nie represjonować niezależnych wydawnictw oraz udostępnić środki masowego przekazu dla przedstawicieli wszystkich wyznań.
-Wprowadzić zasady doboru kadry kierowniczej na zasadach kwalifikacji, a nie przynależności partyjnej.
i hasła z lat komuny
" dobro partii dobrem narodu" - dziś to samo najważniejsza partia a ludowi ochłap (pićsety ,13..14 ...18tki)
"partia rządzi - partia sądzi" - pis niczym pzpr uzurpuje sobie prawo do uznawania wyroków
itd...itd
PiS = PZPR

~NIGDYWIECEJPIS (178.218. * .117) 31.08.2023 18:45
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Kiedy wy ludzie zrozumiecie, że pis to największe szkodniki Polski !!!
Po przejęciu telewizji publicznej nikt tego g**wna już nie ogląda i tak jest ze wszystkim czego się tkną
Trzeba zatrzymać to szaleństwo i posadzić winnych.

~robi (84.234. * .218) 31.08.2023 18:40
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

czy ktoś pamięta postulaty sierpnia 1980--wszystkie są aktualne dziś. bo PiS to czysty PZPR

~Do_trolli_niżej (89.200. * .30) 31.08.2023 18:28
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Ale się trolle uruchomiły . Ale nic nie zrobicie PIS wygrywa kolejne wybory to już pewne pytanie czy będzie rządził sam czy z Konfederacją. ps rewaloryzacja emerytur za Tuska była 4 zł a inflacja jest w całej Europie w jednych krajach większa w innych mniejsza i nikt na to nie ma wpływu. Aktualnie EU wyrównuje ceny artykułów w całej unii a zarobki rosną najprędzej w PL proszę poczytać eurostat a nie pisać głupot

~Przypomnijmy (46.204. * .255) 31.08.2023 17:24
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

jak latwo sie rządzi za ukradzione inflacją społeczeństwu oszczędności", jak łatwo się rozdaje co nie swoje ..

~Intryggujące (46.204. * .255) 31.08.2023 17:22
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~robi (84.234. * .218) 31.08.2023 17:17
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

nigdy....przenigdy za władzą ludową...to już było ..a pis to czysty pzpr..

~takiPIS (77.111. * .232) 31.08.2023 17:17
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

do tego ze Emerytury sa glodowe jak i tworza sie biedni przyczyna sie inflacyjne dzialanie rzadu ,co zarobisz to Ci ukradna,brak uczciwej waloryzacji emerytur i w zamian wyplacanie wybranym ,nierzadko tym co w zyciu malo pracowali trzynastek i czternastek w celu splaszczenia systemu aby samemu w mętnej wodzie kraść i grabić

~takiPIS (77.111. * .232) 31.08.2023 17:12
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Wg Eksperta PIS chce wprowadzić jak najszybciej dla wszystkich nawet , obecnych Emerytury Obywatelskie -uwaga - w jednakowej najnizszej wysokosci placy krajowej i reszte niech se kazdy uzupełni z PPK lub PPE . "Takie świadczenia ("trzynastka" i to obecne) wykoślawiają zasady ustalone w 1999 roku, kiedy zmienialiśmy system emerytalny na taki, w którym obowiązywała zasada "ile wpłacisz składek, taką będziesz miał emeryturę. Teraz, dodatkowymi świadczeniami, rządzący spłaszczają system emerytalny i zasada "ile odłożysz, tyle dostaniesz" powoli odchodzi do lamusa. Mniej uposażeni emeryci powoli gonią tych lepiej uposażonych. Nie jestem przeciwnikiem podniesienia najniższych emerytur, a nawet z czasem (bardzo długi proces) przejścia na Emeryturę Obywatelską dla wszystkich" wiec brawo PIS komuna wróciła " Teraz już wiemy po co byly te PPK i PPE, z których obecnie to tylko gaże kolegow królika przez inflacje maja zysk. Wszystko zaplanowane jak inflacja.-nawet Lenin w swojej doskonałości by tego tak nie wymyślił jak wyc ć naród.

~Kuballa (77.111. * .232) 31.08.2023 17:09
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

@PEowiec ,wez kolo i pier sie w czoło "zasady ustalone w 1999 roku, kiedy zmienialiśmy system emerytalny na taki, w którym obowiązywała zasada "ile wpłacisz składek, taką będziesz miał emeryturę. Teraz, dodatkowymi świadczeniami, rządzący spłaszczają system emerytalny i zasada "ile odłożysz, tyle dostaniesz"odchodzi do lamusa.

~PeOwiec (5.173. * .190) 31.08.2023 16:45
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Do tych co piszą o emeryturach przypomnę że to lewaki z SLD i po uchwalili obecne warunki obliczania to dlatego wasze emerytury są głodowe to nie pisiory są winne tylko ci co to uchwalili

~Kuballla (85.202. * .83) 31.08.2023 16:05
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

a teraz przysłowie ktore powinno być narodowym mottem: " jak latwo sie rządzi za ukradzione inflacją społeczeństwu oszczędności", jak łatwo się rozdaje co nie swoje ..

~Domiecha (46.204. * .174) 31.08.2023 15:58
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Piecha hahaha czy ktoś jest zaskoczony bo ja nie

~MarkTween (85.202. * .83) 31.08.2023 15:54
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

W Chinach znane jest powiedzenie.:Jeżeli inteligencja jednostki nie dorównuje posiadanym przez nią zasobom to państwo te zasoby jednostce zabierze. Widać,w Polsce inflacją oszczędności jednostek … PIS postanowił zabrać .

~NieMarkTween (85.202. * .83) 31.08.2023 15:53
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Zaufanie do rzadu jest jak zaufanie do drugiego człowieka ,nie ważne ile mi finansowo daje ale ważne czy powierzył bym mu na przechowanie swoje o wiele większe ciezko uzyskane oszczędności..

~Kuballs (46.204. * .14) 31.08.2023 15:46
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

do Redakcji , dziękuję Wam za wyjasnienie ,jednak sie mylicie.Ponowne publikowanie tego tekstu ma na celu przypomnie spoleczenstwu ze; inflacja a szczególnie ta celowa"to dobrze ze ceny rosna bo wowczas wiecej z VATu do budżetu wpada,-TMorawiecki-jest zwyczaym złodziejstwem i krzywda dla wielu spracowanych ludzi a nawet dramatem oraz ze przez to ludzie jak w 1990r sie wieszali.

Redakcja redakcja 31.08.2023 15:36
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@Kuballla, w tym komentarzu nie było nic niestosownego, gdy opublikował go Pan pierwszy raz. Problem w tym, że od tego czasu publikował go Pan na naszych łamach już wielokrotnie, co uznajemy za tzw. floodowanie.

~Kuballla (85.202. * .83) 31.08.2023 15:29
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Kuballla (85.202. * .83) 31.08.2023 15:23
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~todobrzezecenyrosna (46.204. * .117) 31.08.2023 15:18
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Przed emeryturą przez piętnaście ostatnich lat pracy uciułałem około 100 tys. złotych, aby mieć coś na starość. Niestety, przez rabunkową gospodarkę, i celową inflację ta władza zabrała mi ok. 50% oszczędności, a teraz ci oszusci śmią mi wmawiać, że dbają o mnie po dostałem trzynastkę? Na czternastkę oczywiście się nie załapuję, bo pracowałem 40 lat, i mam za wysoką emeryturę. .

~Januszxzz (77.111. * .61) 31.08.2023 15:12
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Czytaleś :Czesto za PISem ludzie nawołują z pazernosci i wyrachowania. Oni i Ich rodziny dostaja ten" kawior" dla dzieci i w dup... maja ze spracowani ludzie zamiast miec godne emerytury , zaczynają łożyć na te dzieci inflacją majac z roku na rok coraz mniej aż do mometu gdy zaczną sami chodzic po smietnikach bo im coraz czesciej do chleba i czynszu brakuje mimo pseudo 13stek. I to jest wyrachowanie ,"dobrze jest bo nam i naszym rodzinom dają za nic ,oj jak dobrze jest" , czyż nie jest to prawda i to sie nazywa cynizm wyborczy PiSowcow i o tym piszą już specjalisci wiadomosci.wp.pl/prof-sadura-cyniczni-wyborcy-dawali-zwyciestwo-pis-6931806092860256a

~Inflacja (77.111. * .117) 31.08.2023 15:05
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Malowanym papierkiem płacę Ci za prace -kolego . Dzisiaj kupisz chleb a jutro raczej juz g.w.o za niego..otototo

~OjroczyDolce (46.204. * .117) 31.08.2023 14:59
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

a moze w referendum byśmy sie Polakow spytali czy chcemy "Ojro" w kraju ..a jak Komus Ojro noie odpowiada to Dolce ,dlaczego Kaczynski przy tej inflacji nie zapyta o to.?

~KampaniaUpiorna (193.200. * .16) 31.08.2023 14:56
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Wycie POKOtu niesie się donośnie :)))))))))))

~Brawo (46.204. * .117) 31.08.2023 14:55
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Idźcie na wybory: damy Wam 2000zl w przyszłej kadencji na dziecko albo może nawet 3000zl ,a Kto bedzie płacił -jak to kto , frajerzy co pracują i pracowali z emerytur, -- a frajerzy tez pójdą na wybory ?,-dlaczego? ,pewnie że pójdą - no bo forse wydrukujemy i Im damy nawet 15stki oraz dlatego ze są z natury frajerami , dostarczycielami kasiory do trwonienia. .a ze Oni przez inflacje mimo 35-40letniej pracy sami będą żebrać na chleb , może tak lubią.? ile Ich emerytury brda wyzsze od najnizszej placy.Sukces inflacja zmalała ,ceny tak wzrosły ze nikt nic nie kupuje ,nie ma wiec sensu czynić dalej inflacje , naród juz nie ma pieniedzy!

~BrawoPIS (85.202. * .83) 31.08.2023 14:50
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Czy wyobraźcie sobie drodzy emeryci jaki będzie po Nowym Roku wzrost cen w sklepach gdy rzad rozda 800+ i przywróci VAT na żywność i prąd.?co Wy zrobicie z tymi emeryturami równymi juz wówczas najnizszej płacy krajowej.
money.pl/gospodarka/pis-chce-podlozyc-bombe-pod-portfele-milionow-polakow..
Brawo ,trzeba przyznać ,rzad PISu jest takim pierwszym w historii Polski który zmuszony był przez własne rozrdawnictwo i przez to wywołaną inflacje dac emerytom z 35-40 latami pracy tzw zasilki na dożycie do wyborow zwane 13stkami i 14stkami .Brawo.

~Wybory_do_sejmu (89.200. * .30) 31.08.2023 14:49
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Lepszy PIS niż prorosyjsko-niemieckie PO

~Marcek (77.111. * .61) 31.08.2023 14:38
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

"-Policzcie drodzy Emeryci w styczniu ile Wasza emerytura była razy wyższa gdy odchodziliście na nią ...od ówczesnej najnizszej placy krajowej a ile bedzie teraz po Nowym Roku od tej aktualnie najnizszej po nowym roku , dostosujcie to do cen ktore będą adekwatne do tej najnizszej placy. .Zostaliście zmanipulowani gdyz z pazerności widzieliście zasiłki czyli 13stki,14stki którymi Was robili w ciu... a nie spadek realnej wartosci Waszych emerytur..Powodzenia w analizie tematu.

~CentroprawicowyLiberał (87.140. * .67) 31.08.2023 14:33
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

To ciekawe posunięcie, ściągać do walki wyborczej ojroposła Piechę, kiedy w regionie jest Woś, chyba najbardziej rozpoznawalna twarz Zjednoczonej w Aferach Prawicy. A na drugim miejscu podobno "Jabczok"-Jabłoński, który pochodzi z naszej okolicy ale tu nie mieszka, a we wcześniejszych wyborach był tak nierozpoznawalny, że ledwie głosów nałapał, tak, że z jego wynikiem się nikaj nie dostał, dopiero po znajomości do Ministerstwa na dobrą fuchę dla wiernego PiSowca. Podejrzewam, że jeśli na liście będzie Woś, szykowany być może do Europarlamentu na wiosna, to wygra z Jabłońskim, bo nie ma miejsca dla dwóch posłów PiS z Raciborza. A taka Glenc i być może Matusiak pożegnają się chyba z mandatami poselskimi... Może uda się Gawendowej zamiast nich wskoczyć do sejmu. Ale ogólnie PiSowi prawdopodobnie ubędzie mandatu w naszym okręgu...

~todobrzezecenyrosna (77.111. * .61) 31.08.2023 14:32
oceniono 2 razy
-2

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Kubaaaa (46.204. * .117) 31.08.2023 14:25
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Nigdy nie zagłosuje na oszustów ktorzy czynią tak straszna inflacje rozdając puste pieniądze i to w całkowitej przesadzie czesto kosztem najsłabszych bo całe zycie pracujacych- rozdają rodzinom nieraz bajecznie bogatym ,bardzo wysokie sumy na nawet dwuletnie dzieci tylko po to aby wygrac wybory, okradajac tym samym spoleczenstwo z realu wartosci oszczednosci ,placy ,emerytur ,ucząc zarazem ze to cwaniactwo ,kombinatorstwo , unikanie płacenia skladek ZUS popłaca a nie rzetelna praca.