Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jak oddzielić pracę od kampanii wyborczej? Kandydat PiS do Senatu wie, co należy zrobić

Dariusz Domański ma sześć tygodniu, by stać się rozpoznawalną postacią w regionie. O ile w Jastrzębiu-Zdroju czy Żorach jest kojarzony, o tyle dla większości mieszkańców powiatów wodzisławskiego i raciborskiego jest postacią anonimową.

Jak oddzielić pracę od kampanii wyborczej? Kandydat PiS do Senatu wie, co należy zrobićWojciech Żołneczko
Wicekurator oświaty Dariusz Domański zapowiada wzięcie urlopu na czas kampanii wyborczej, tak aby jego aktywność polityczna nie kolidowała z obowiązkami w pracy.

- W Żorach jest pan pewnie dobrze kojarzony, ale nasz okręg senacki jest dużo większy - obejmuje Jastrzębie-Zdrój, a także powiaty wodzisławski i raciborski. Obecna senator Ewa Gawęda była bardzo aktywna. W jaki sposób zamierza pan stać się rozpoznawalnym politykiem na tak dużym terenie w bardzo krótkim czasie, bo do wyborów zostało sześć tygodni.

- To rzeczywiście jest dla mnie wyzwanie. Oczywiście, jestem rozpoznawalny na terenie powiatu żorskiego. Chciałbym nadmienić, że miastem mojej młodości jest Jastrzębie, które znam na wylot - tam mieszkałem przez długie lata, zanim przeprowadziłem się do Żor. Także rejon jastrzębski jest mi znany, swego czasu również tam pracowałem (miałem epizod górniczy, pracowałem w kopalni).

- Czyli w Żorach i Jastrzębiu można powalczyć o głosy, ale co z powiatami wodzisławskim i raciborskim (tu silny jest kandydat opozycji Henryk Siedlaczek, który pochodzi z powiatu wodzisławskiego, a przez lata związany był z powiatem raciborskim - jako nauczyciel, później starosta i poseł)?

- Ostatnie 7 lat poświęciłem edukacji jako śląski wicekurator oświaty. Te zadania, które pełniłem, obejmowały właściwie całe województwo. W pewnym stopniu jestem rozpoznawalny również tam, ale na dzień dzisiejszy oczywiście nie możemy mieszać moich obowiązków zawodowych z działalnością polityczną.

- Co Pan przez to rozumie?

- Przewiduję wzięcie urlopu i w ramach urlopu będę pracował na rzecz zwycięstwa w wyborach do Senatu.


Dariusz Domański to zastępca Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach. Z wykształcenia jest historykiem, przez wiele lat był nauczycielem w I LO w Żorach. W przeszłości był żorskim radnym, a w latach 2006 - 2010 oraz 2010 - 2014 był wiceprzewodniczącym rady miasta. W 2018 roku Dariusz Domański bez powodzenia kandydował w wyborach na prezydenta Żor - zdobył 5658 głosów (23,39%) - mniej od Anny Gaszki oraz Waldemara Sochy. W nadchodzących wyborach Dariusz Domański będzie kandydatem PiS w senackim okręgu 72., który obejmuje Jastrzębie-Zdrój, Żory oraz powiaty raciborski i wodzisławski.

Zobacz również:

Ludzie

Dariusz Domański

Wicekurator oświaty w Katowicach

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kubaaaa (85.202. * .83) 06.09.2023 07:38

Partia I Socjalizm przy ktorej Ci co dlugie lata pracowali musza sie dzielić z tymi co czesto nie pracowali i łożyć na Ich zasiłki np .14stki ,albo na kawior dla Ich dzieci lub wódkę dla siebie, lub płacić przez ich dzieci na raty za nowe auto dla ludzi bardzo bogatych ,wymyśliła że:od tej pory na te auta nowe będziemy budować wiecej miejsc i lepiej karmić w szpitalach. bhabha bha

~Maja91 (46.134. * .247) 05.09.2023 12:08

Wczoraj, jeszcze jako wicekurator, mówił o tym, że nauczyciele mają pracować za grosze i dla "misji", i nie strajkować. Dziś już startuje. Wiem już na kogo NIE ZAGŁOSUJĘ.

~Uczciwosc (46.204. * .57) 05.09.2023 11:09

Do wszystkich ktorzy popierają to co z inflacją wyprawia PIS. W jakiej formie trzymacie ewentualne oszczednosci o ile jeszcze je macie.Czy sa to zlotowki, czy moze waluty ,zloto ,czy zainwestowaliscie wczesniej w nieruchomosci.Od odpowiedzi ja te zagadnienia zalezy prawdziwa Wasza wiarygodność w popieraniu PISu. Zróbcie sobie rachunek Waszej wiarygodności..

~Nikode (85.115. * .180) 05.09.2023 09:10

Nie idź tą drogą

~Skarbnik (79.184. * .70) 05.09.2023 08:42

A TERAZ UŚMIADOMCIE SOBIE JAK ODBIEGAMY TECHNOLOGICZNIE OD RESZTY ŚWIATA
5.09.1977 roku
NASA wystrzeliła bezzałogową sondę kosmiczną Voyager- 1,
która po dzień dzisiejszy znajduje się w przestrzeni kosmicznej
5 .09 2023 roku
"Dobry Posiłek" w szpitalach Nowy punkt programu PiS.

~PuszkaPandory (83.7. * .117) 04.09.2023 22:00
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Juz Pan przegral na starcie ( moim skromnym zdaniem ) ...Gawędowa Pana zje a gdzie 2-ch sie bije tam ...wszyscy znamy ciag dalszy ! ( rozne mozna przeczytac komentarze o Gawedach ale zobaczycie wynik PIS popelnil blad ( nie jestem zwolennikiem .pewnej partii ale logiki w postepowaniu tej partii szczerze powiem brak) ) ... czy tam ktos cos ogarnia ? , zarcik taki pytanie retoryczne!

~Podpiszsię (46.204. * .96) 04.09.2023 20:39
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A co na to Anna Hetman z Platformy Obywatelskiej.
Ma jakies zdanie w tym temacie?

MichalGR 04.09.2023 20:35
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Zastanawia mnie czemu nie lansują się pozostałe partie tylko te dwie najśmieszniejsze?

~Jastrzomb (91.204. * .132) 04.09.2023 19:49
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

PiSowi już dziękujemy