Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Borys Budka zaprezentował w Rybniku kandydatów Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu

"Ci ludzie zmieniają małe ojczyzny na lepsze. Z pasją i sercem potrafią pomagać innym" - powiedział Borys Budka prezentując drużynę Koalicji Obywatelskiej podczas wtorkowej konferencji w Rybniku.

Borys Budka zaprezentował w Rybniku kandydatów Koalicji Obywatelskiej w wyborach do SejmuWojciech Żołneczko
Na listach są wspaniali ludzie, uśmiechnięci! To są ludzie, którzy wiedzą po co idą do Sejmu, znają problemy tego okręgu i na co dzień je rozwiązują. Wiedzą co to znaczy służyć - tymi słowami konferencję otworzył poseł Gadowski.

Oto lista Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu RP w okręgu 30 (powiaty: mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski, miasta na prawach powiatu: Jastrzębie-Zdrój, Wodzisław Śl., Żory):

1. Krzysztof Gadowski - poseł z Jastrzębia-Zdroju

2. Gabriela Lenartowicz - posłanka z Krzanowic

3. Marek Krząkała - poseł z Rybnika

4. Anna Gaszka - nauczycielka, radna z Żor, w poprzednich wyborach kontrkandydatka prezydenta Waldemara Sochy

5. Mirosław Duży - starosta powiatu mikołowskiego, w przeszłości kandydat do senatu

6. Mieczysław Kieca - prezydent Wodzisławia Śląskiego

7. Alicja Widawska - działaczka społeczna z Jastrzębia-Zdroju, pracowniczka Instytutu Dziedzictwa i Dialogu - Łaźnia Moszczenica

8. Grzegorz Wolnik - radny sejmiku, pełnomocnik ds. Planowania, Rozwoju i Gospodarki w Urzędzie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny

9. Jarosław Ligas - mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, w powiecie wodzisławskim znany jako prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Marcel"

10. Bartłomiej Gabryś - mieszkaniec Mikołowa, wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

11. Aleksandra Buchta - mieszkanka Godowa, pracowniczka Urzędu Miasta Wodzisław Śl.

12. Daniel Krzanicki - raciborzanin

13. Irena Pilarska - żorzanka

14. Krystian Mrukwa - mieszkaniec Rudy Śląskiej

15. Weronika Piekoszowska - rybniczanka

16. Anna Szweda-Piguła - mieszkanka Wodzisławia, dyrektor Centrum Rozwoju Miasta oraz naczelnik Wydziału Dialogu Promocji i Kultury w Urzędzie Miasta Wodzisław Śląski

17. Agata Żołędziewska - mieszkanka Orzesza

18. Kamil Owczarek - wiceprzewodniczący rady miejskiej Żor

Prezentację otworzył poseł Gadowski

We wtorek (5.09.) o 10:00 na schodach Teatru Ziemi Rybnickiej odbyła się prezentacja kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu, którą poprowadził Krzysztof Gadowski - "jedynka" w okręgu numer 30.

- Polska w naszych sercach. To nasza drużyna spod znaku biało-czerwonego serducha. Na listach są wspaniali kandydaci. To są ludzie, którzy chcą walczyć o wolność, demokrację, o to, żeby szkoła była wolna, o to, żebyśmy mieli wolne sądy. Została zarejestrowana lista 18 osób. Na listach są wspaniali ludzie, uśmiechnięci! To są ludzie, którzy wiedzą po co idą do Sejmu, znają problemy tego okręgu i na co dzień je rozwiązują. To są ludzie, którzy idą służyć ludziom, oni znają to słowo, co znaczy służyć. To ludzie doświadczeni, odważni i sprawdzeni. Ludzie wielu zawodów, zwykli, normalni. Ta wesoła, sprawna, uśmiechnięta drużyna idzie po to, żeby wygrać wybory. Wiemy, co się dzieje na Śląsku, który przechodzi transformację, a ona będzie trwała jeszcze wiele lat. PiS zlikwidował 14 kopalń, 17 poddał kompletnej likwidacji, taka decyzja zapadła. My musimy te tereny przywrócić gospodarce, ludziom. Tam mogą powstać osiedla pracy, nowe miejsca pracy, po to tam idziemy - brzmiały słowa Krzysztofa Gadowskiego, który zaraz potem oddał głos Borysowi Budce.

- Jest mi niezmiernie miło, że mogę w Rybniku na pięknej śląskiej ziemi być z drużyną Koalicji Obywatelskiej. To wspaniali, doświadczeni ludzie, niektórzy debiutują w tym wyścigu parlamentarnym. To nasi samorządowcy, którzy od lat zmieniają nasze małe ojczyzny na lepsze. Z pasją, z sercem potrafią pomagać innym - zaczął Budka. - Żałuję, że dzisiaj o Śląsku rozmawiamy przez pryzmat premiera Morawieckiego, który ze Śląskiem nie ma nic wspólnego, oprócz jednego - niespełnionych obietnic. I kiedy na Śląsku słyszymy o kolejnych pomysłach pana premiera Morawieckiego, to odsyłamy do Jaworzna, żebyście się przejechali tym milionem samochodów elektrycznych. Oczywiście ich nie znajdziecie, ale znajdziecie 300 ha wyciętego lasu pod fabrykę, która - znając życie - nigdy nie powstanie. Ale jeśli słyszymy o pomyśle na transformację energetyczną, to tu w tym miejscu, w Rybniku, trzeba powiedzieć: gdzie pan był przez ostatnie osiem lat? Gdzie pan był, panie Morawiecki, kiedy przejedliście pieniądze, które mogły pracować na transformację energetyczną? Przecież to wy zamykaliście świetny program, który służył termomodernizacji, w którym docieplaliśmy wiele budynków. Pan dzisiaj mówi o termomodernizacji, tylko zapomniał pan dodać, że te środki będą pochodziły ze środków europejskich, bo UE wymaga tej termomodernizacji, bo pan to by w życiu tego nie zrobił mieszkając w willi, nie wiedząc co to jest blok z wielkiej płyty. Ale pan mówi o termomodernizacji, nie wspominając o środkach europejskich, bo musiałby pan przypomnieć, że pana rząd zablokował te środki - w dalszej części odniósł się do wykreślania śląskich miast z programu "Czyste powietrze", co jak argumentował, miało być podyktowane tym, do jakiej partii należał włodarz danego miasta. - Te wybory są o przyszłości Polski, o tym, czy nasze dzieci, czy my będziemy oddychać czystym powietrzem, czy będziemy wykorzystywać środki europejskie, czy będziemy mieli nowoczesną szkołę bez ciężkich plecaków i zadań domowych, czy będziemy mieli samorząd wyposażony nie tylko w kompetencje, ale przede wszystkim w odpowiednie środki finansowe. I wreszcie czy będziemy partnerem dla innych w Unii Europejskiej, czy tylko - jak robi to ten rząd - będziemy naokoło każdego szkalować. Jeżeli chcecie wybrać przyszłość, najlepszych kandydatów, to drużyna KO jest do waszej dyspozycji. To są najlepsi z najlepszych. Głosujcie na najsilniejszych, jesteśmy w stanie pokonać PiS - zakończył.


Ludzie

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm RP

Krzysztof Gadowski

Poseł na Sejm RP

Marek Krząkała

Poseł na Sejm RP, polityk Platformy Obywatelskiej.

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

60 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~MarynaL (185.221. * .189) 05.09.2023 15:23
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

Pogonimy wreszcie pis !!!

~Kumata (167.86. * .212) 05.09.2023 15:21
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Penie Butka, czy Mieczysław kiecza to kobieta? Jak tam wasze założenia prxedwyborcze? Jak wasz suwak? Nie potraficie nawet wśród siebie dotrzymać obietnic! Brzydze się takimi ludźmi.!

~Iza77 (5.173. * .133) 05.09.2023 15:19
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Pan Ligas zmienia partie jak kobieta rękawiczki ;)

~Masakra (5.173. * .4) 05.09.2023 15:03
oceniono 6 razy
6
Zgłoś

Lista wstydu a ten kandydat na szóstym miejscu to już prawdziwa katastrofa. Skompromitowany prezydent miasta Wodzisław na listach PO. No to już po PO

~Daros (89.64. * .113) 05.09.2023 14:48
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Nie powstała fabryka samochodów ale za to pochwalić się możecie elektrownią atomową i pustymi terenami po kopalniach.

~To_sem_ja (37.248. * .15) 05.09.2023 14:35
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Bo Polaków wcale nie jest tak dużo... Choć jeszcze jesteśmy większością.
Jest kilka milionów chazarów (z polskimi nazwiskami, których często nie było przed wojną) - zamieszkują głównie duże miasta (dlatego antypolska szczujnia ma tam największe poparcie). Są spolszczeni up... Ukraińcy, Niemcy (część podaje się za mniejszość) i wiele pomniejszych. Do tego garść szowinistów z raś-u i bezkręgowi pożyteczni idioci, którzy mają polskie korzenie, ale "idą z prądem"...
Przede wszystkim brakuje polskich, niezależnych mediów. Bo te duże są pełne dezinformacji (może poza pogodą, z tym że nie na pewno...).

~Perfektmen (46.134. * .186) 05.09.2023 14:35
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Idę na wódkę bo zobaczyłem budkę

~Boris_Vódka (46.204. * .32) 05.09.2023 13:54
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

Nie rozumię niektórych mieszkańców Polski, nie mówię celowo o Polakach.
Tyle krzywd ile wyrządzili komuniści Polakom, a postkomunistyczna PO ma ok.25% POparcia.
Nie umię tego pojąć, kto zamieszkuje moją ojczyznę?

~solo (188.137. * .178) 05.09.2023 13:05
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Kiedy ekshumacje w Jedwabnem?

~CentroprawicowyLiberał (87.140. * .67) 05.09.2023 12:45
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Ogólnie, to PiS i PO jedno zło, ale PiS się samo tak podkłada, że PO punktując PiSlamistów nieudaczników wygląda przy nich na poważnych i sensownych polityków.
Wielu takich, którzy już nie pamiętają z jakimi aferami i wstydem PO odchodziła przed 8 laty, zostawiając "chu..., du... i kamieni kupę", jak to przyznawali jej prominentni działacze, znów zagłosuje na cwaniaczków z PO...

~Bajkonur (31.179. * .1) 05.09.2023 12:26
oceniono 6 razy
4
Zgłoś

PO (P)artia (O)dpadów.

~szczwanylis (79.184. * .126) 05.09.2023 11:55
oceniono 6 razy
4
Zgłoś

Ligas!!! Czy to nie ten sam co był w SLD?
No tak, teraz to się nazywa PO...

~Pył (89.25. * .86) 05.09.2023 11:49
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Łysy chyba nagrywa w aucie na parkingu to jeszcze nie przelał tutaj swoich myśli xD

Don_C 05.09.2023 11:42
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Po wycięciu Gawedòw szanse administratora Kiecy znacznie wzrosły. Trzymam kciuki żeby ktoś u nas w powiecie mógł kosztować kołocz na festynach.

~solo (188.137. * .178) 05.09.2023 11:10
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Nie ważne kto rządzi. Zasada powinna być jedna- NIE PRACUJESZ ,NIE JESZ.

aus 05.09.2023 10:59
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

Kandydaci na nierobów i zjadaczy kołoczy

~MonthyPython (46.204. * .87) 05.09.2023 10:53
oceniono 6 razy
4
Zgłoś

Z tymi serduszkami w rękach wyglądają jak dzieci z przedszkola . Choć ja sam bym nawet ich do piaskownicy nie wpuścił.

MichalGR 05.09.2023 10:42
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

Gabi Nicnierobicz znowu XD
I ta Gaszka co wszystkich blokuje na facebooku bo ma zero wiedzy administracyjnej. Zajebista lista!

~solo (188.137. * .178) 05.09.2023 10:39
oceniono 6 razy
4
Zgłoś

"Kto na ziemię ojczystą, chociażby grzeszną i złą, wroga odwiecznego naprowadził, zdeptał ją, stratował, splądrował, spalił, złupił rękoma cudzoziemskiego żołdactwa, ten się wyzuł z ojczyzny. Nie może być ona dla niego nigdy domem, ni miejscem spoczynku. Na ziemi polskiej nie ma dla tych ludzi już ani tyle miejsca, ile zajmują stopy człowieka, ani tyle, ile zajmuje mogiła".Eurposłowie : Belka, Biedroń, Kohut, Miller, Tuhn ,Spurek i Hubner głosowali za rezolucją, która wzywa KE do dalszego blokowania polskiego KPO, europosłowie PO i PSL „ łaskawie” wstrzymali się od głosu.
~Adaśko123 (195.238. * .214) 05.09.2023 10:36
oceniono 6 razy
-2
Zgłoś

No i pięknie.
Jestem górnikiem z JSW.
Zagłosuję na Gadowskiego z PO.
Nie wierzę w bajkę o złej platformie.
3x NIE
Nie głosuję na PiS
Nie głosuję na Konfederację
Nie biorę udziału w pisowskim pseudoreferendum.