Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

„Korfanty” ma nowoczesną pracownię informatyczno-językową

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego uczą się języków obcych w nowoczesnej pracowni. Do jej powstania przyczyniła się Fundacja Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która w 90% sfinansowała przedsięwzięcie.

„Korfanty” ma nowoczesną pracownię informatyczno-językową
Uczniowie „Korfantego” mają do dyspozycji nowoczesną pracownię językową. Fot. nph

„Korfanty” ma nowoczesną pracownię informatyczno-językową

O tym, że znajomość języków obcych to rzecz bezcenna we współczesnym świecie, nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Najlepiej poznawać je w odpowiednich warunkach. Nowoczesna pracownia językowa, z jakiej od września mogą korzystać uczniowie „Korfantego”, to miejsce, w którym można skutecznie uczyć się języków obcych, doskonalić umiejętności komunikacyjne oraz rozumienie mówionego słowa. Pracownia jest wyposażona w indywidualne stanowiska pracy z komputerem, mikrofonem i słuchawkami, co umożliwia każdemu uczestnikowi naukę języka. Natomiast nauczyciel może monitorować postępy swoich wychowanków. W pracowni odbywają się także lekcje informatyki.

Pracownia wyposażona jest w indywidualne stanowiska do pracy dla uczniów. Fot. nph

Fundacja JSW wspiera szkoły i inne lokalne przedsięwzięcia 

- Podstawowym celem działania fundacji jest organizacja wsparcia dla społeczności lokalnych na obszarze działania Grupy Kapitałowej JSW. Udzielane przez Fundację JSW wsparcie ma charakter finansowej lub rzeczowej darowizny, która przekazywana jest poszczególnym podmiotom na podstawie pozytywnie rozpatrzonego wniosku, są to m.in. wsparcie zakupu wyposażenia pracowni szkolnych i doposażenia placówek oświatowych, domów i ośrodków pomocy społecznej; przekazanie środków na działalność organizacji sportowych, zajmujących się szkoleniem dzieci i młodzieży w różnych dyscyplinach sportu; renowacje obiektów sakralnych czy dofinansowanie miejscowych wydarzeń kulturalnych - informuje Fundacja JSW.

Koszt nowoczesnej pracowni językowej w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju to 60 tys. zł, z czego Fundacja JSW przekazała kwotę 50 tys. zł, resztę wyłożyło Stowarzyszenie „Z Korfantym w Przyszłość…”, działające w ZS Nr 2.

Fundacja JSW wspiera wiele przedsięwzięć lokalnej społeczności. Fot. Fundacja JSW

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~100procentPOPARCIA (89.64. * .176) 06.09.2023 22:48

Super i to wszystko bez PO i jej zwolenników.