Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

PiS bez kandydata w wyborach do Senatu

Po "wycięciu" Ewy i Adama Gawędów z list PiS, kandydatem partii rządzącej w wyborach do Senatu miał być Dariusz Domański - wicekurator z Żor i były żorski radny. Ostatecznie jego kandydatura nie została zarejestrowana. Dlaczego? Wyjaśniamy.

PiS bez kandydata w wyborach do Senatuma.w
Dariusz Domański był kandydatem PiS w wyborach do Senatu przez 4 dni. Ostatecznie jego kandydatura nie została zarejestrowana. Tym samym PiS nie będzie mieć swojego kandydata w wyborach do Senatu w okręgu składającym się z powiatów raciborskiego i wodzisławskiego oraz miast na prawach powiatu Jastrzębia-Zdroju i Żor.

Niedoszły kandydat PiS miał pokazać serce wyborcom

Wśród kandydatów na senatoru z okręgu 72., obejmującego powiaty raciborski i wodzisławski, a także miasta na prawach powiatu Jastrzębie-Zdrój i Żory, nie ma Dariusza Domańśkiego - wicekuratora oświaty w województwie śląskim.

2 września D. Domański został oficjalnie przedstawiony przez Bolesława Piechę jako kandydat tego ugrupowania w wyborach do Senatu w okręgu 72. B. Piecha zwrócił wówczas uwagę na aktywność samorządową i społeczną D. Domańskiego, który wraz z żoną prowadzi żorskie hospicjum. - Do tego trzeba mieć wielkie serce. Mam nadzieję, że to serce Dariusz pokaże również wyborcom, którzy na niego zagłosują - powiedział Bolesław Piecha (zobacz: Bolesław Piecha i drużyna PiS na wybory do Sejmu i Senatu. "Siwe włosy czasem się przydają" [ZDJĘCIA] [LIVE]).

Kandydaci do Senatu zarejestrowani w okręgu 72. to:

Sensacja na listach PiS

Przypomnijmy, jeszcze kilka miesięcy temu "pewną" kandydatką PiS w wyborach do Senatu miała być senator Ewa Gawęda. Później w kuluarach mówiło się, że Ewa Gawęda zasili listę PiS w wyborach do Sejmu, a do Senatu kandydować będzie jej mąż - poseł Adam Gawęda. Ostatecznie ani Adam Gawęda, ani Ewa Gawęda nie znaleźli się w gronie kandydatów PiS w wyborach parlamentarnych. Oboje byli zaskoczeni takim obrotem spraw.

PiS nie komentowało tego ruchu. Posłanka Teresa Glenc powiedziała jedynie, że decyzję podjęło "kierownictwo" i "komitet polityczny", a cała sytuacja jest dla niej "niekomfortowa" (zobacz: Dla mnie sytuacja jest niekomfortowa". Teresa Glenc o "wycięciu" Ewy i Adama Gawędów z listy PiS).

Ewa Gawęda nie kryła rozgoryczenia. Określiła decyzje PiS jako "bardzo bolesne i rozczarowujące". 4 września zrezygnowała z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości. Jednocześnie zdecydowała się na start w wyborach wbrew PiS - z komitetu "Bezpartyjnych samorządowców". Głosy potrzebne do rejestracji swojej kandydatury zebrała w dwa dni. Pisaliśmy o tym tutaj:

Dlaczego PiS nie ma swojego kandydata?

Są dwie możliwości, dla których Prawo i Sprawiedliwość nie zarejestrowało Dariusza Domańskiego jako kandydata w wyborach do Senatu w okręgu 72.

Pierwsza - nie udało się zebrać wystarczającej liczby podpisów (jednak jak poinformował nas D. Domański - odpowiednia liczba podpisów została zebrana i to z nawiązką).

Druga - niezarejestrowanie Dariusza Domańskiego może być próbą uniknięcia kompromitacji przy ewentualnym niskim wyniki wyborczym a jednocześnie jest to próba zakończenia głośnego medialnie tematu, w którym była senator PiS walczy z kandydatem PiS.

Inauguracja roku szkolnego z fajerwerkami

4 września Dariusz Domański uczestniczył w powiatowej inauguracji roku szkolnego w Raciborzu. Apelował do nauczycieli o wierność ślubowaniu, co spotkało się ze zdecydowaną kontrą Związku Nauczycielstwa Polskiego:

Wkrótce więcej informacji.

Ludzie

Adam Gawęda

były poseł i senator

Bolesław Piecha

Polityk Prawa i Sprawiedliwości, były europoseł i senator, aktualnie poseł.

Dariusz Domański

Wicekurator oświaty w Katowicach

Ewa Gawęda

Była senator.

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, radny sejmiku śląskiego, senator XI kadencji

Teresa Glenc

Była posłanka na Sejm RP.

17 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~JebacRedakcjePisowska (146.70. * .163) 13.10.2023 20:25
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~do_trolla_nizej (91.193. * .182) 12.10.2023 19:03
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Koniec pisu blisko nic wam juz nie pomoże Polacy się poznali na waszym szczuciu jednych na drugich
chcemy normalnej polski a nie białorusi

~MagdalenkaU (89.64. * .235) 12.10.2023 18:49

Brawo dla Glenc! Kobietka przynajmniej nie owija w bawełnę w tej sprawie.

~Super (46.134. * .87) 07.09.2023 15:27

Jak zwał tak zwał Pani Senator pokazała klasę , stanowczość i determinację. Brawo.

kotuś 07.09.2023 14:16
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

To jest skandal! Kto za to odpowiada Piecha czy Glencowa? Obaj powinni podać się do dymisji w trybie natychmiastowym. Tak to jest , jak tylko dbamy o koligacje rodzinne ( bracia, żony, córki), a interes grupy się nie liczy!

~Hardy@12 (89.64. * .18) 07.09.2023 12:10
oceniono 2 razy
2

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~PisEwa (78.31. * .162) 07.09.2023 11:40
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Przecież to będzie dalej człowiek PiSu to oczywiste....

~mysz (79.184. * .48) 07.09.2023 11:12
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ale numer.

aus 07.09.2023 11:05
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Teraz zacznie się handel. Przecież obie partie potrzebują "eksperta" od górnictwa. Po prostu brzydzę się tymi zagrywkami a pis i po to uwielbiają. Konfa to onuca a lewica zamiast zająć sie ludzmi i pracą to ciągle te lgtb. Tutaj nie ma na kogo głosować. Serio! Najlepiej podrzec te karty

Objektywny 07.09.2023 09:25
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

No i Pogodane !!!!!.

MichalGR 07.09.2023 09:18
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

No skoro byla w PiS to glosowala z PiS. Teraz nalezy miec nadzieje, ze bedzie odwrotnie.

~OnaglosujezPIS (188.33. * .142) 07.09.2023 09:13
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ludzie nie bądźcie naiwni co jest ważne to czy jesteś oficjalnie w PIS czy jak głosujesz?

MichalGR 07.09.2023 08:52
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~real_ista (178.43. * .83) 07.09.2023 08:51
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Kobieta wprawdzie zmienną jest, ale nie wierzę, żeby wróciła do PISU po tym co jej zrobili

aus 07.09.2023 07:53
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Hahahhahahaha żenada. Gierki i nic więcej.

~komentator56 (91.225. * .2) 07.09.2023 07:17
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

i teraz zobaczymy czy ostatnie słowa o rezygnacji z PIS były szczere, czy powróci na łono partii.

~AjWaj (46.134. * .10) 07.09.2023 07:08
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

No to Kudłaty musi zamknąć otwartego już szampana