Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pobili przechodnia, który zareagował na ich głośne zachowanie i zaatakowali taksówkarza, który ruszył na pomoc

Dwóch młodych mieszkańców Jastrzębia-Zdroju trafiło do aresztu tymczasowego, gdzie spędzą kolejne trzy miesiące. To następstwa brutalnego czynu, których dopuścili się na początku tygodnia. Pobity przez nich mężczyzna trafił do szpitala. Sprawcom czynu grozi do 12 lat więzienia.

Pobili przechodnia, który zareagował na ich głośne zachowanie i zaatakowali taksówkarza, który ruszył na pomocPolicja, ilustracyjne
23- i 24-latek, już po kilku godzinach trafili w ręce mundurowych. Obaj byli nietrzeźwi.

Uderzali rękami i kopali po całym ciele, po czym skradli mężczyźnie telefon i uciekli. Wszystko działo się w rejonie Warszawskiej w nocy z 2 na 3 września. Jastrzębska policja odebrała zgłoszenie, że "dwóch mężczyzn kogoś bije", na miejsce natychmiast skierowano patrol.

- Policjanci na miejscu ustalili, że między mężczyznami doszło do kłótni, po czym dwóch zaatakowało trzeciego - przekazuje komenda.

Prokurator Rejonowy Arkadiusz Kwapiński wyjaśnia, że do ataku doszło po tym, jak przechodzień zwrócił uwagę mężczyznom na ich głośne, jak na późną porę, zachowanie. Pobity został również taksówkarz, który próbował interweniować i pomóc napadniętemu przez agresorów.

Poważnie pobity mężczyzna został zabrany do szpitala. Policja prowadziła intensywne czynności, by doprowadzić do zatrzymania sprawców, dzięki czemu 23- i 24-latek, już po kilku godzinach trafili w ręce mundurowych. Obaj byli nietrzeźwi. Młodszy z nich miał przy sobie marihuanę.

- Usłyszeli zarzuty rozboju i pobicia. Dodatkowo młodszy z nich usłyszał także zarzuty za posiadanie oraz udzielenie środków narkotycznych - przekazuje rzecznik komendy.

Mężczyźni byli już wcześniej karani za posiadanie narkotyków. - Ze względu na zagrożenie wysoką karą - za rozbój przepisy przewidują od 2 do 12 lat więzienia, a także z uwagi na groźbę matactwa, prokuratura złożyła wniosek o tymczasowy areszt dla sprawców, sąd do wniosku się przychylił - dodaje prokurator Arkadiusz Kwapiński. Obaj zatrzymani mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju, oczekując na proces, spędzą w areszcie trzy miesiące.

11 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ryl (5.173. * .139) 09.09.2023 17:21

Maksymalny wymiar kary!

~Prawda2111 (87.239. * .85) 09.09.2023 07:46

Powinni trafić do celi z Trynkiewiczem, oprowadził by ich po więzieniu !

~Perfektmen (46.134. * .82) 08.09.2023 15:26
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Teraz będziemy utrzymywać ich w więzieniu a po wyjściu w ramach wdzięczności dadzą nam w łeb i okradną.

~ŻygaczPospolity (46.204. * .115) 08.09.2023 10:49
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Z którego giekaesowego kondonu czy tam bastionu są owe zwyrole? Nawet byli dość "honorowi" bo pod Lamą albo Queenem kopią w czterech jednego a tu tylko w dwójkę ; )

~Karma (5.173. * .11) 08.09.2023 10:20

Maksymalny wymiar kary, bez litości, lubię jak karma wraca i łapią takich tępaków. Namierzyli ich pewnie po skradzionym telefonie. Więcej tajniaków na ulicę do patrolowania w godzinach nocnych. To nie pierwsze pobicie w naszym mieście w ostatnim czasie gdzie osoba ląduje w szpitalu wracając do domu czy idąc do sklepu.

~solo (188.137. * .178) 08.09.2023 07:44
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Zawsze mam przy sobie gaz(wydatek 50zł) i paralizator (wydatek 500zł) natomiast nie mam skrupułów (wydatek 0zł). Dodam że gaz jest na duże zwierzęta (niedzwiedzie)

~solo (188.137. * .178) 08.09.2023 07:30
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Batory (5.184. * .153) 08.09.2023 07:30
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Raperkaklasztorna (89.64. * .15) 08.09.2023 07:15
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Każde pobicie powinno być usiłowaniem zabójstwa wg prawa i tak sądzone, zero litości dla stosujących jakąkolwiek przemoc.

~To_sem_ja (31.0. * .230) 07.09.2023 22:37
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Katluzior, racja...
Ale żyjemy w matrixie unii ojro-pejskiej, gdzie lewactwo i tzw. "obrońcy praw człowieka" bronią takich typów i walczą o to, aby w więzieniu mieli pyszne żarcie, duże przestrzenie i prostytutki (na życzenie)...

~katluzior (87.207. * .70) 07.09.2023 20:38
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Po 25 lat ciężkiej pracy w kamieniołomie żywność suchy chleb i woda z nich już nie będzie podatników szkoda pieniędzy na ich utrzymanie .