Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Yass! Festival w Cieszynie – Zalewski zdominował tegoroczny line-up

W miniony weekend, na terenie Arcyksiążęcego Browaru Zamkowego w Cieszynie, odbyła się czwarta edycja Yass! Festival. Na dwóch głównych scenach wystąpili m.in.: Zalewski, Nosowska, Vito Bambino, Bass Astral, EABS, Karaś/Rogucki, LXS i Łona x Konieczny x Krupa.

Yass! Festival w Cieszynie – Zalewski zdominował tegoroczny line-upMaciej Kanik
Krzysztof Zalewski podczas występu w Cieszynie

Pierwszy dzień festiwalu należał do Krzysztofa Zalewskiego. Pochodzący z Lublina artysta potwierdził po raz kolejny, iż podczas występów na żywo czuje się jak ryba w wodzie. Wpadająca w ucho muzyka, chwytliwe teksty i dobry kontakt z publicznością powodują, iż każdy koncert Zalewskiego to potężna dawka pozytywnej energii – nie inaczej było w Cieszynie. Nie obeszło się bez związanego z nadchodzącymi wyborami manifestu politycznego – muzyk uderzył w PiS i Konfederację, wzbudzając tym samym aplauz zgromadzonych pod sceną fanów.

Andrzej Smolik i Kev Fox

Oprócz Zalewskiego na scenie głównej Warehouse Stage zagrali jeszcze Nosowska i Vito Bambino. Z kolei na RQS Stage odbyły się koncerty poprzedzające wydanie nowych płyt artystów. To właśnie na tej, firmowanej przez jednego z partnerów Festiwalu scenie wystąpił duet polskiego producenta Andrzeja Smolika oraz brytyjskiego kompozytora Keva Foxa. Na jesień zapowiadana jest premiera nowego albumu duetu.

Łona x Konieczny x Krupa

Drugi skład z RQS Stage to trio w składzie Łona x Konieczny x Krupa. Prezentowany materiał, przygotowany na nadchodzący album "TAXI", inspirowany był rozmowami z taksówkarzami i taksówkarkami prowadzonymi przez Łonę i Zuzę Głowacką (producentkę wykonawczą albumu). Piątkowy wieczór zakończył Bass Astral - projekt stworzony przez producenta Kubę Tracza.

Yass! Festival to wyjątkowa atmosfera miejsca i niesamowita publiczność

Drugi dzień festiwalu to nieco słabszy line-up, co potwierdziła mniejsza frekwencja. Bez problemu można było uczestniczyć w występach muzycznych idoli z „pierwszego rzędu”, bez zbędnego ścisku. Na Warehouse Stage wystąpili Karaś/Rogucki, Bokka i Sokół feat. Pono. Dobór artystów skierowany raczej dla koneserów i starszej publiczności, odstający mocno od tego, co zafundowali nam organizatorzy w zeszłorocznej edycji (zabrakło mocnego, tanecznego uderzenia w stylu Gus Gus). Z tego względu część uczestników przeniosła się do strefy Club Stage, by bawić się w rytmach prezentowanych przez DJ’ów.

Występ londyńskiego rapera i producenta Louisa VI

Sobotni wieczór na RQS Stage upłynął pod znakiem świeżych muzycznych brzmień. Dzień rozpoczął się od występu londyńskiego rapera i producenta Louisa VI. Potem na scenie pojawił się Electro-Acoustic Beat Sessions (EABS) - niezwykle zaskakujący skład jazzowy przemycający do swojej twórczości różne gatunki muzyczne. Wieczór zakończył się występem LXS – projektu tworzonego przez obdarzoną hipnotyzującym wokalem Lenę Osińską oraz Steez83, związanego z duetem PRO8L3M.

Projekt LXS: Lena Osińska i Steez83 z PRO8L3M

Yass! Festival to wyjątkowa impreza na polskim rynku, której hasłem przewodnim jest: „Tam gdzie kończą się wielkie festiwale, zaczyna się Yass!” czego dowodem jest panujący tu klimat, wyjątkowa atmosfera miejsca i niesamowita publiczność. Kibicujemy, życzymy dalszego rozwoju i do zobaczenia za rok.

Maciej Kanik | Nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].