Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Darmowe bilety - tak MZK będzie obchodzić zbliżający się Dzień bez Samochodu

Wybierz autobus i nie płać za bilet - zachęca Międzygminny Związek Komunikacyjny z okazji Dnia bez Samochodu, który przypada na przyszły piątek, 22 września.

Darmowe bilety - tak MZK będzie obchodzić zbliżający się Dzień bez SamochoduMZK
Główny cel Dnia Bez Samochodu ma charakter proekologiczny. Obchodzony jest w Polsce od 2002 roku.

Zostaw auto w domu i jedź za darmo komunikacją miejską. Okazja do "świętowania" Europejskiego Dnia bez Samochodu już w kolejny piątek (22.09.), tymczasem MZK zapowiada z wyprzedzeniem w jaki sposób włączy się w obchody, tak by każdy zainteresowany miał możliwość skorzystać.

- Po raz kolejny proponujemy użytkownikom samochodów bezpłatną komunikację miejską. W tym roku dzień ten przypada na 22 września i jest zwieńczeniem Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który rozpocznie się 16 września - przekazuje MZK.

Z darmowej komunikacji może skorzystać osoba, która posiada przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu oraz dokument tożsamości. Co ważne, kierowcy mogą podróżować za darmo cały dzień, wszystkimi liniami Związku.

Główny cel Dnia Bez Samochodu ma charakter proekologiczny. Obchodzony jest w Polsce od 2002 roku. Wydarzenie ma wspomóc ideę ochrony środowiska oraz sprawić, że zmniejszy się ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut, które poruszają się po miastach. Przemieszczanie się komunikacją miejską znacznie zmniejsza zarówno liczbę aut na drogach jak i emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

mat. pras. MZK

źr. mat. pras. MZK, oprac. sqx

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Pasażer57 (79.184. * .70) 13.09.2023 08:50

A Ci mieszkańcy , którzy nie posiadają samochodu niech płacą , słuszną linię ma nasz miejska władza .Teraz z Turystycznej wybierzemy się całą rodziną na zakupy do Carrefoura oczywiście autobusem za darmo .... buhahahaha