Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

3-latka pod opieką pijanych rodziców. Interweniowali policjanci z Jastrzębia

Jastrzębscy stróże prawa interweniowali wobec rodziców, którzy znajdując się pod wpływem alkoholu, zajmowali się 3-letnią córeczką. Dziewczynka trafiła pod opiekę babci.

3-latka pod opieką pijanych rodziców. Interweniowali policjanci z Jastrzębia ilustracyjne, freepik
Kobieta miała 2 promile w wydychanym powietrzu, a mężczyzna niecały promil.

W minioną sobotę około 13:35 policjanci z jastrzębskiej komendy zostali wezwani przez członka rodziny, który był zaniepokojony sytuacją rodzinną dziecka. Z relacji zgłaszającej wynikało, że nietrzeźwi rodzice opiekują się 3-letnią córką.

Przybyli na miejsce policjanci zastali rodziców oraz babcię dziecka. Mundurowi przebadali mężczyznę oraz kobietę na zawartość alkoholu. Kobieta miała 2 promile w wydychanym powietrzu, a mężczyzna niecały promil.

- Dziewczynka miała w mieszkaniu dostęp do pogniecionych butelek, niedopałków papierosów porozrzucanych po mieszkaniu oraz otwartych drzwi balkonowych. Dzieckiem zaopiekowała się babcia - relacjonuje oficer prasowa jastrzębskiej komendy, st. asp. Halina Semik. 

Dokumentacja w tej sprawie trafi niebawem do sądu, a policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności sprawy. Jeżeli potwierdzi się, że rodzice narazili 3-latkę na niebezpieczeństwo, grozić im może nawet 5 lat więzienia.

źr. KMP Jastrzębie-Zdrój, oprac. sqx

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~do_Adasko4532 (94.254. * .198) 16.09.2023 19:35

A skąd wiesz że to nie jest PO-owski elektorat od fałszywego Chyżego Ruja ,pajacu?

~Adasko4532 (195.238. * .214) 16.09.2023 18:33

Wypisz wymaluj pisowski elektorat 500 plus. Rodzice chodzą pijani a dziecko brudne i głodne. Jarosław Polskę zbaw. Amen

~solo (188.137. * .178) 15.09.2023 16:13
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

uwaga!!! w JASTRZĘBIU PANUJE ALERGICZNE ZAPALENIE BŁONY ŚLUZOWEJ NOSA .DZIECI I MŁODZIEŻ KUPUJE W APTEKACH lek CIRRUS-duo w którego skład wchodzi PSEUDOEFEDRYNA jest sympatykomimetykiem, obwodowo działa podobnie do adrenaliny, ośrodkowo TYLKO NIEWIELE słabiej stymulująco od efedryny i amfetaminy. Lek bez recepty+ piwko=odlot .Setki opakowań walają się po Jastrzębiu...

~dysydent (85.202. * .231) 15.09.2023 12:52
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

do ~bbbb
''niedopałki papierosów porozrzucanych po mieszkaniu" i ty zakładasz że to nie jest patologia? To co to ..rwa jest ? I co z twoim mózgiem jest, o ile w ogóle go posiadasz, że nie potrafisz wywnioskować z artukułu że to nie jest normalna rodzina tylko patol goni patola po mieszkaniu.

~op (91.192. * .86) 15.09.2023 10:09
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

~bbb- czytaj ze zrozumieniem To nie bylo wypicie kielicha tylko miala dwa promile a to juz patologia

~bbbb (89.72. * .41) 15.09.2023 09:46
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Pytanie zasadnicze. Co takiego złego działo się temu dziecku? Z artykułu wynika, że była tam też babcia, która zaopiekowała się dzieciakiem. Z artykułu z kolei nie wynika czy babcia zabrała dziecko, czy dalej opiekowała się tym dzieckiem w obecności rodziców jak to robiła zapewne do czasu przybycia policjantów. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie wypił kielicha opiekując się dzieckiem-np. na urodzinach u cioci. I niby co teraz ma zrobić sąd? Zamknąć rodziców na 5 lat? Oczywiście zakładam, że to nie jest jakaś patologia.