Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ład czy chaos?

Izabela Kloc, poseł do Parlamentu Europejskiego, zaprasza na jubileuszową, dziesiątą konferencję z cyklu Śląski Ład, pod patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego. Tym razem pytaniem przewodnim debaty będzie: „Ład czy chaos - dokąd zmierza świat, Europa, Polska i Śląsk?

Ład czy chaos?

- Na bazie intelektualnego i merytorycznego dorobku wcześniejszych debat zastanowimy się nad optymalnymi rozwiązaniami rozwojowymi dla Śląska, Polski, Europy i świata. Chaos w tytule konferencji nie jest chwytem stylistycznym, ale częściowym opisem czasów, w których żyjemy – mówi Izabela Kloc.

Wśród prelegentów będzie, m.in. Jacek Sasin, minister Aktywów Państwowych, który był gościem trzeciej konferencji Śląski Ład, poświęconej bezpieczeństwu energetycznemu. Debata odbyła się w lipcu 2021 roku, a od tamtego czasu w globalnej i europejskiej polityce minęła cała epoka. Rozpętana przez Rosję wojna na Ukrainie zdestabilizowała relacje międzynarodowe i zachwiała gospodarką, a zwłaszcza energetyką. W swoim wystąpieniu minister Sasin odniesie się do obecnych wyzwań i zagrożeń w zakresie bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Podczas konferencji wystąpi także prof. Andrzej Zybertowicz, doradca Prezydenta RP. Tematem jego wystąpienia będzie suwerenność Polski a rewolucja cyfrowa.

W konferencji wezmą również udział, m.in. Janusz Cieszyński - minister Cyfryzacji, prof. Zdzisław Krasnodębski - poseł do Parlamentu Europejskiego, Piotr Pyzik - wiceminister Aktywów Państwowych, Tomasz Rogala - prezes Polskiej Grupy Górniczej, Przemysław Kołodziejak - Wiceprezes Polskiej Grupy Energetycznej.

Konferencja odbędzie się 18 września, w godzinach 12.00 - 14.00, transmisja na profilu: https://www.facebook.com/slaskilad/

Tekst sponsorowany

Ludzie

Izabela Kloc

Senator VIII kadencji, posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, od lipca 2019 europosłanka.