Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Policjanci z Jastrzębia ratowali mu życie na Klimczoku. Pan Janusz odwiedził komendę, by podziękować [ZDJĘCIA]

Do jastrzębskiej komendy przyszedł Pan Janusz, który kilka miesięcy temu pilnie potrzebował pomocy lekarskiej. Z pomocą ruszyli mu wówczas będący poza służbą policjanci - młodszy aspirant Krzysztof Bączek oraz starszy sierżant Joanna Głodek. Uratowany przez stróżów prawa mężczyzna chciał osobiście podziękować i pogratulować kierownictwu jednostki tego, że ma w swoich szeregach takich policjantów.

Policjanci z Jastrzębia ratowali mu życie na Klimczoku. Pan Janusz odwiedził komendę, by podziękować [ZDJĘCIA]fot. KMP Jastrzębie-Zdrój
Od lewej mł. asp. Krzysztof Bączek, który ratował pana Janusza, po prawej komendant jastrzębskiej komendy podinsp. Tomasz Hynek. St. sierż. Joanna Głodek nie pełniła służby w dniu, kiedy Pan Janusz przybył z podziękowaniami.

Sytuacja miała miejsce 17 czerwca w Szczyrku, w okolicy Klimczoka. Policjanci spędzali wtedy swój wolny czas w górach. Starszy sierżant Joanna Głodek z Zespołu Dochodzeniowo-Śledczego oraz młodszy aspirant Krzysztof Bączek z Wydziału Prewencji w trakcie spaceru zauważyli starszego mężczyznę, który na ich oczach zachwiał się i upadł, uderzając głową o ziemię. Gdy mundurowi podbiegli do niego okazało się, że mężczyzna nie tylko stracił przytomność, ale też ustały jego funkcje życiowe.

Policjant natychmiast przystąpił do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a policjantka szukała kogoś z przeszkoleniem medycznym. Poprosiła też o wezwanie pomocy, a sama pobiegła do pobliskiego punktu Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do akcji przyłączyli się ratownicy GOPR, którzy użyli defibrylatora AED oraz naprzemiennie z policjantem prowadzili resuscytację.

Niebawem na miejsce dotarł lekarz. Nieprzytomny mężczyzna, o którego życie walczyli jastrzębscy policjanci i ratownicy GOPR odzyskał czynności życiowe, po czym został zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala.

O zdarzeniu pisaliśmy tutaj: Policjanci z Jastrzębia-Zdroju reanimowali turystę na Klimczoku

Pan Janusz wyszedł bez szwanku z tej groźnej sytuacji. Chcąc docenić to, co zrobili dla niego policjanci, postanowił osobiście im za to podziękować. Podczas spotkania byli obecni także przełożeni policjantów: Komendant Miejski Policji w Jastrzębiu-Zdroju podinspektor Tomasz Hynek, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu-Zdroju młodszy inspektor Marek Sobiegraj oraz Naczelnicy Wydziałów Kryminalnego oraz Prewencji.

- Wszyscy jesteśmy dumni z tego, że mamy w swoich szeregach tak wykwalifikowanych policjantów - podsumowuje oficer prasowa jednostki, st. asp. Halina Semik.

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój, treść podziękowań

Treść podziękowań:

Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Jastrzębie-Zdrój ulica Śląska 12

Pan Komendant – podinsp. mgr Tomasz Hynek

Pan I Zastępca Komendanta – mł insp. mgr Marek Sobiegraj

Szanowni Państwo

W dniu 17 czerwca br. w czasie mojej górskiej wędrówki w rejonie Klimczoka w Szczyrku, doszło do groźnej dla mojego życia utraty przytomności, jak się później okazało, spowodowanej zawałem serca.

Natychmiastowa reakcja będących świadkami tego wydarzenia mł. asp. Krzysztofa Bączka i st. sierż. Joanny Głodek z Jastrzębia-Zdroju, ich profesjonalnie przeprowadzona akcja ratunkowa, spowodowała utrzymanie funkcji życiowych mojego organizmu, do czasu przybycia ratowników GOPR. Ich postawa przyczyniła się nie tylko do uratowania mojego życia, ale i zachowania zdrowia, bez jakichkolwiek skutków ubocznych zatrzymania krążenia w wyniku zawału serca.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że moje życie i zachowanie tak dobrego stanu zdrowia zawdzięczam wysokiej moralności, odwadze i człowieczeństwu, ale przede wszystkim bardzo dobremu wyszkoleniu Państwa Podkomendnych. W związku z powyższym proszę przyjąć wyrazy serdecznego podziękowania. Nie znajduję jednak słów na wyrażenie wdzięczności, za to „podarowanie mi drugiego życia”, dlatego proszę przyjąć moje, to nasze ludzkie, zwykłe: DZIĘKUJĘ!

Niech Wasz patron, św. Michał Archanioł towarzyszy Wam nieustannie w tej Waszej ciężkiej służbie zapewnienia bezpieczeństwa publicznego w naszej Ojczyźnie.

Łączę wyrazy wielkiego szacunku.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
rylzmoszcznicy99 18.09.2023 10:49

To brat Adama Słodowego??

~gap (188.137. * .123) 18.09.2023 08:54


~Perfektmen - Ten z kwiatami

~Perfektmen (46.134. * .31) 18.09.2023 08:15

Który to Joanna?