Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębie-Zdrój: Staranował auto, choć "chciał tylko przeparkować". Miał 2,5 promila alkoholu

Patrol ruchu drogowego jastrzębskiej komendy zatrzymał kierowcę, dla którego sprawa skończy się w sądzie. Mężczyzna był pijany, staranował inny zaparkowany na parkingu samochód.

Jastrzębie-Zdrój: Staranował auto, choć "chciał tylko przeparkować". Miał 2,5 promila alkoholuilustracyjne policja
49-latek za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

Policjanci ruchu drogowego jastrzębskiej komendy zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który kierował samochodem osobowym marki peugeot i cofając, uderzył w inny zaparkowany samochód.

- Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce, kierowcy już tam nie było. Szybko jednak ustalili, gdzie przebywa mężczyzna. W trakcie rozmowy wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że jastrzębianin miał w organizmie 2,5 promila - przekazuje oficer prasowa jednostki, st. asp. Halina Semik.

Mężczyzna tłumaczył, że "chciał tylko przeparkować auto". Ta argumentacja nie przekonała jednak policjantów, którzy zatrzymali mieszkańca miasta. 49-latek za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

- Ogromnie cieszy fakt, że na terenie naszego miasta mamy wiele takich osób, których działania zasługują na uznanie, bowiem ten przypadek obywatelskiej postawy nie jest odosobniony. Nie wahajmy się! Przypominamy: nie reagujesz-akceptujesz. Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo swoje i innych - podsumowuje zdarzenie miejscowa jednostka policji.

źr. KMP Jastrzębie-Zdrój, oprac. sqx

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kiniaasa (51.79. * .130) 19.09.2023 16:08

Więc plniech policja spojrzy na ulicę, prędkość w mieście 80 - 100 km/h Dlaczego nie raagujecie? Zbyt duży wysiłek? Ludzie mają za was pracować?

~Kxkxkx (87.239. * .85) 19.09.2023 12:50

Jastrzębska policja by chciała aby ich samemu dostarczyć na komendę a oni by mogli dalej spać po krzakach !