Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czech poszukiwany przez jastrzębski sąd zatrzymany w Wodzisławiu

Mężczyzna ma do odbycia karę za przestępstwo, które popełnił się na terenie naszego kraju. Został zatrzymany po kontroli drogowej. Policjant zwrócił na niego uwagę ze względu na styl jazdy, jaki prezentował Czech.

Czech poszukiwany przez jastrzębski sąd zatrzymany w Wodzisławiu policja ilustracyjne
Obywatel Czech został zatrzymany, a ujawnione przy nim narkotyki zabezpieczone.

Wodzisławski profilaktyk pełnił nocną służbę jako oficer kontrolny, nadzorując pracujące tej nocy patrole. Tuż po 2:00, na ulicy 1 Maja w Gołkowicach zauważył jadącego na rowerze mężczyznę, który nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Cyklista został więc zatrzymany do kontroli drogowej.

- Jak się okazało, 30-letni obywatel Czech wsiadł na rower po wcześniejszym zażyciu środków odurzających. Mężczyzna w przypływie szczerości przyznał również, iż ma przy sobie jeszcze trochę marihuany... - relacjonuje oficer prasowa wodzisławskiej policji, asp. szt. Małgorzata Koniarska.

Szybko okazało się, że to nie wszystko. Wystarczyło sprawdzić dane 30-latka w policyjnych systemach, by wyszło na jaw, że mężczyzna jest poszukiwany przez sąd w Jastrzębiu-Zdroju w celu odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności, za przestępstwo, którego się dopuścił na terenie Polski.

- Obywatel Czech został zatrzymany, a ujawnione przy nim narkotyki zabezpieczone. Wezwani na miejsce policjanci drogówki sprawdzili stan trzeźwości cyklisty, tester narkotykowy dał wynik pozytywny, mężczyźnie została więc pobrana krew do badań - dodaje oficer prasowa.

30-latek trafił już za kratki, gdzie odsiedzi zaległą karę. Odpowie także za posiadanie ponad grama substancji odurzających, za co kodeks karny przewiduje karę do 3 lat więzienia, a także za kierowanie rowerem pod wpływem środków odurzających.

źr. KPP Wodzisław Śląski, oprac. sqx

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].