Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Społecznie posprzątali OWN. Było 20 worków śmieci i wielkie gabaryty

W sobotę 30 września w Jastrzębiu-Zdroju zorganizowano akcję sprzątania Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego. Mógł pomoc każdy wolontariusz. Choć frekwencja nie była dużo, udało się osiągnąć dobry efekt akcji. 

Społecznie posprzątali OWN. Było 20 worków śmieci i wielkie gabarytyM.Wawrzyczek
Wolontariusze posprzątali OWN w sobotę 30 września.

Społecznie posprzątali OWN. Było 20 worków śmieci i wielkie gabaryty

- W akcji sprzątania OWN-u w dniu 30 września br. wzięły udział 4 osoby, w tym ja. W sumie udało się wynieść blisko 20 worków śmieci, 2 fotele, oponę i plastikowy jeździk, a to tylko kropla w morzu potrzeb. Oczywiście nie zabrakło ogromu porzuconych butelek plastikowych i szklanych po alkoholach. Najprościej byłoby, aby ludzie nie śmiecili, choć to chyba nie jest realne. Dlatego fajnie byłoby, aby każdy idąc na spacer podniósł choćby jeden śmieć - mówi incjator akcji sprzątania Mateusz Wawrzyczek. 

- W Jastrzębiu mieszka około 80 tys. ludzi. Gdyby raz dziennie każdy podniósł jedną porzuconą butelkę, to o ile byłoby czyściej… Jeden z internautów napisał „Ciekawe czy Anna Hetman z PO będzie sprzątać’. Nie, Pani Prezydent, ani PO tam nie naśmieciło. To niestety my, jako społeczeństwo, zaśmiecamy naszą okolicę. Inny komentujący dodał „Tyle podatków się zostawia w tym mieście a nie ma kto sprzątać”. Tylko pytanie dlaczego mamy przeznaczać grube tysiące, a nawet miliony na sprzątanie terenów, które przy odrobinie dobrej woli mogłyby być czyste. Wystarczy po prostu nie śmiecić - dodaje Mateusz Wawrzyczek. 

13 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Skarbnik (79.184. * .70) 05.10.2023 07:53

Jagna żądam !!! poprawnej pisowni hihi

~Jagna (79.184. * .48) 04.10.2023 17:25

Każdy z nas ty, ja i ty powinien się zastanowić nad powidzeniem "Rzadasz czystości zachowaj ją sam" to takie proste nawet specjalnego intelektu nie potrzeba.

~Skarbnik (79.184. * .70) 04.10.2023 15:21

~Soil (46.204. * .211) pyląca hałda to powinieneś się nazywać , a na imię winni ci dać metan .
Metan, CH4 – organiczny związek chemiczny, najprostszy węglowodór nasycony (alkan). W temperaturze pokojowej jest bezwonnym i bezbarwnym gazem obojętnym dla organizmu człowieka .
Tak więc najpierw poczytaj , zanim palniesz kolejną głupotę .

~Soil (46.204. * .211) 04.10.2023 13:43

Faktycznie, patrząc na poniższe komentarze, widać ewidentnie, że w tym mieście ludzie mają coś nie tak z główką. Może to wina pylących hałd lub metanu. No chyba nie czynniki dziedziczne. Dziwne

~Pkokn (46.204. * .88) 04.10.2023 08:50

Las należy do Rybnika więc niech sobie go Rybnik sprząta !

~StareNumery (87.207. * .231) 04.10.2023 08:01

Społecznie posprzątali a kto wziął kasę za te usługi bo życie nie lubi próżni .

~Skarbnik (79.184. * .70) 04.10.2023 07:59

Co trzeba mieć w głowie by słuchać tych urzędasów z UM i zbierać śmiecie w lesie .UM we wszystkich swoich jednostkach zatrudnia 1600 osób. I żeby oddać stary odkurzacz do PSZOK-u trzeba pobrać kartkę PSZOK z administracji zawieść odkurzacz i następnie jechać i oddać kartę ... zastanówcie się w tym UM na sobą ! A wam obywatele przypominam , że płacicie podatki między innymi na to aby jednostki podległe UM dbały o czystość w mieście , nie dajcie się nabierać na te akcje sprzątania rodem z minionego ustroju , bo niedługo wprowadzą akcję mycia kibli w UM przez mieszkańców .

~JednakJejNieByło (46.204. * .2) 04.10.2023 07:57

Kto wysypsł 10 Ton śmieci w centrum miasta,które spłoneły ile ten kretynizm kosztował nas wszystkich?!
Wystarczyłoby na kilkanaście sprzątań.

PO nie śmieci.
PO jest uśmiechnięte.
PO jest jak słońce Peru.
PO co jak można wykorzystać innych.

~Raperkaklasztorna (89.64. * .252) 04.10.2023 07:53

no dziwne, że Hetmanowa nie sprzątała, ale selfie w śmieciach to by kiepsko wyglądało jednak.

~warchoły (46.204. * .202) 04.10.2023 07:14

Takie społeczeństwo a jak się wyjdzie na ulice to ę,ą same mecenasy kultury .

rylzmoszcznicy99 03.10.2023 23:51

A co z osobami co maja wyroki zamienione na tz czyn społeczny?

~Grecc (87.239. * .85) 03.10.2023 21:14
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Ja nie wiem jak oni sprzątali ale należy się pała, w laski leżą dalej butelki, suszarka, odkurzacz oraz opony, dzisiaj to zauważyłem spacerując po nim.

~Zupazhipopotama (193.161. * .11) 03.10.2023 18:36
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Anna Hetman woli utrzymywac wpierdywaczy metanu a nie sluzby miejskie.
Jastrzebie kiedys mialo armie ludzi sprzatajacych ulice, sadzacych i pielegnujacych klomby oraz sprzet do tego.
Teraz MZK nie ma nic, tylko przetargi organizuje.