Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Adrian Zandberg w Rybniku: "Lewica jest po to, żebyśmy w Polsce mieli państwo, które nie zawodzi ludzi" [ZDJĘCIA]

Po 30 latach demokracji, transformacji gospodarczej, państwo polskie jest nadal dziurawe i nie działa prawidłowo w wielu dziedzinach życia – począwszy od ochrony zdrowia, przez zagrożenie ubóstwem znacznej części starszego pokolenia, marne zarobki nauczycieli – mówił w Rybniku Adrian Zandberg, przewodniczący Lewicy Razem, która wraz z Nową Lewicą (dawne SLD) wchodzi w skład Komitetu Wyborczego Nowej Lewicy.

Adrian Zandberg w Rybniku: "Lewica jest po to, żebyśmy w Polsce mieli państwo, które nie zawodzi ludzi" [ZDJĘCIA]
Posłowie Adrian Zandberg i Maciej Konieczny z rybniczanką Grażyną Graś, kandydujacą z 2. miejsca na liście Lewicy Razem w wyborach do Sejmu.

Ankieta

Na kandydata, którego ugrupowania oddasz głos w wyborach do Sejmu 15 października 2023 r?
Zobacz więcej

Mniej o PiS, więcej o programie

Adrian Zandberg określił obecną władzę w Polsce jako "nacjonalistyczno-prawicowy rząd", oddający się "ideologicznym szaleństwom", m.in.: atakowaniu praw kobiet, szczuciu na mniejszości, kłótniach z Unią Europejską i sąsiadami.

Podczas spotkania zorganizowanego w Rybniku 3 października A. Zandberg więcej uwagi poświęcił propozycjom programowym swojego ugrupowania niż krytyce rządów PiS. Przedstawiając ofertę Nowej Lewicy mówił o:

  • konieczności podniesienia pensji nauczycielom (oraz szerzej – w budżetówce),
  • wprowadzeniu 35-godzinnego tygodnia pracy (ma to wymusić na przedsiębiorcach inwestycje w nowe technologie i organizację pracy),
  • społecznym budownictwie mieszkaniowym (środków pieniężne z KPO oraz BGK dla samorządów na budowę mieszkań komunalnych),
  • inwestycjach w szkolnictwo i technologie.

Mieszkanie nie musi być własnościowe, a wielkie korporacje powinny płacić podatki

Zdaniem Zandberga mitem jest twierdzenie, że "mieszkanie każdy powinien załatwić sobie sam, biorąc z banku kredyt na 30 lat". Lider Lewicy Razem uważa, że mieszkanie własnościowe powinno być jedną z opcji, a drugą powinno być właśnie budownictwo społeczne (samorządowe mieszkania na wynajem, które nigdy nie przejdą na własność najemców).

Zandberg powiedział, że wielkie korporacje wciąż unikają płacenia podatków w Polsce, a rząd premiera Mateusza Morawieckiego przymyka na to oko. - To musi się skończyć. Te pieniądze są potrzebne na wysokiej jakości publiczne usługi – podkreślił.

O co pytali mieszkańcy?

Podczas spotkania w Rybniku głos zabrał również poseł Maciej Konieczny. Z kolei mieszkańcy pytali parlamentarzystów Lewicy o problem braku psychiatrów dziecięcych, gospodarowanie lasami, inwestycje w odnawialne źródła energii, a także Marsz Miliona Serc oraz poprawę wizerunku tzw. opozycji demokratycznej w oczach wyborców (zadającemu pytanie mieszkańcowi zależało, by liderzy KO, Nowej Lewicy oraz Trzeciej Drogi wyraźniej akcentowali jedność, gdyż jego zdaniem jest to kluczowe dla zwycięstwa w wyborach).

"Trzeba oddać ten słuszny głos na Lewicę"

Spotkanie zorganizowano w Hotelu przy Młynie w Rybniku, dlatego też kandydatów Nowej Lewicy w naszym okręgu przedstawiła rybniczanka Grażyna Graś – członkini Nowej Lewicy, kandydująca z 2. miejsca na liście w naszym regionie.

Piotr Urbańczyk cieszył się, że na spotkanie wyborcze Lewicy przyszli również młodzi ludzie.

O tym, że obecnie na polskiej scenie politycznej nie ma lepszego programu niż program Nowej Lewicy przekonywał lider regionalnej listy tego ugrupowania Piotr Urbańczyk (kandyduje z 1. miejsca). - Trzeba oddać ten słuszny głos na Lewicę – apelował do mieszkańców, jednocześnie dziękując młodym ludziom, którzy wzięli udział w spotkaniu.

O tym kto kandyduje z listy Nowej Lewicy w naszym okręgu wyborczym informowaliśmy już wcześniej:


11 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~cib (78.31. * .98) 04.10.2023 19:43

Czarzasty, Cimoszewicz, Miller idealna trójca byłej PZPR. Kiedyś ludem pracującym gardzili i mieli go w d...e. Teraz obrońcy uciśnionych?. Może ludzie ich jeszcze pamiętają i ich wyczyny a młodzi niech poczytają lub posłuchają starszych.

~Wyborca2023 (85.202. * .235) 04.10.2023 10:37

A może tak przydałoby się przewietrzyć trochę Sejm i wpuścić świeże powietrze.?? Zawsze Ci SAMI. Dajmy szansę nowej partii Polska Jest Jedna (PJJ). Nie ma ich w mediach głównego nurtu i to powinno nas wszystkich zastanowić. Boją się prawdy? PJJ to ruch oddolny, działa w mediach społecznościowych, i ma duże poparcie. W prawyborach w Wieruszowie mieli powyżej 4%!!!

~JuzekRadlin (5.173. * .130) 04.10.2023 09:59

Program Lewicy: 100% wynagrodzenia na chorobowym, 70% kwoty minimalnej jako zasilek dla bezrobotnych. A przy tym niska inflacja XD

~STOP_lewicy (78.31. * .146) 04.10.2023 08:35

Tu masz Adrian źródło:
ONET "Ogromne zarobki zarządu Razem. "Partyjna demokracja jest już fikcją"

~STOP_lewicy (78.31. * .146) 04.10.2023 08:34

Adrian a jak wyjaśnisz to co ONET pisał o Tobie "
Po 200 tys. zł, czyli po ponad 16,5 tys. zł miesięcznie - tyle z kasy partii dostali w 2019 r. posłowie Razem Adrian Zandberg, Marcelina Zawisza, Maciej Konieczny i Paulina Matysiak. Ugrupowanie tłumaczy, że pieniądze te zostały później przekazane na komitet wyborczy Lewicy, co rodzi pytania o zgodność z prawem finansowania jej kampanii do parlamentu"

~StareNumery (87.207. * .231) 04.10.2023 08:03
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~realistka21 (46.204. * .202) 04.10.2023 07:17
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Precz z lewicą niszczą całą Europę i świat swoimi chorymi pomysłami takich ludzi powinno trzymać się w izolatce

~PeOwiec1 (155.133. * .231) 04.10.2023 07:03
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Wszyscy tylko mówią co zrobią ale nie pokazują z skąd wezmą kasę przecież budżet nie jest z gumy

~To_sem_ja (31.0. * .5) 04.10.2023 00:34
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Bylo, ale wielu nadal łapie się na ten lep.
Stare komuchy grzeją cztery litery w ławach unii ojro-pejskiej. Wiadomo z jakiej lewackiej listy tam weszli...
Obu nigdy, nigdy nie mieli epływu na rządy...

~menel (89.64. * .96) 03.10.2023 22:56
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

ale to już było...

~Kkkk (79.124. * .122) 03.10.2023 22:00
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A w Rybniku nie ma informacji na ten temat...