Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Punkt YOLO otwarty dla Ciebie!

W Jastrzębiu-Zdroju, przy ul. Sybiraków 2, powstał Punkt doradztwa dla młodzieży pt.  YOLO  „Young on board” Labour Office finansowany ze środków rezerwy Funduszu Pracy, które Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przeznaczyło na realizację projektu pilotażowego „Czas na Młodych – punkty doradztwa dla młodzieży”.

Punkt YOLO otwarty dla Ciebie!
Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 od 18:00, oraz w soboty w godzinach 09:00 do 13:00.

Punkt YOLO otwarty dla Ciebie!

Grupą docelową projektu są ludzie młodzi pomiędzy 18 a 30 rokiem życia m.in. kończący szkołę oraz poszukujący swojego miejsca na rynku pracy. Wsparcie zaplanowano również dla osób o niskim wykształceniu, które często oddalone od możliwości znalezienia pracy, są wykluczone społecznie.

Punkt oferuje pomoc w zakresie aktywizacji zawodowej oraz poradnictwa zawodowego z wykorzystaniem innowacyjnych bonów aktywizacyjnych umożliwiających finansowanie wsparcia w zakresie społecznym i zawodowym. Ponadto wszystkim osobom odwiedzającym Punkt chcemy zagwarantować dostęp do takich specjalistów jak doradca zawodowy, prawnik czy specjalista udzielający informacji z zakresu dostępnych form pomocy społecznej, doradztwa w zakresie zdrowia i profilaktyki zdrowotnej, doradztwa w zakresie edukacji, doradztwa w zakresie kwestii mieszkaniowych, oraz doradztwa ekonomiczno-finansowego.

Wskazane działania realizowane są we współpracy w ramach Partnerstwa Lokalnego zawartego pomiędzy Powiatowym Urzędem Pracy w Jastrzębiu-Zdroju a Akademią Ekonomiczno-Humanistyczną w  Łodzi filia w Wodzisławiu Śląskim, BLUEFORM Marcin Kozłowski, Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Jastrzębiu-Zdroju, Stowarzyszeniem EBI Association oraz  Stowarzyszeniem na  Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego „Dogma”.

Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 od 18:00, oraz w soboty w godzinach 09:00 do 13:00.

Zapraszamy zainteresowanych!

Tekst sponsorowany

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~AAaaAa (89.64. * .93) 06.10.2023 12:29

Fajna kanapa i to żółte legowisko obok, będzie można pospać.
A do pracy i tak do Czech.

~Jaaaafff (94.254. * .80) 05.10.2023 11:31

Czy w naszym mieście nie ma Urzędu Pracy? Przecież to jest zadanie Urzędu Pracy!

~Alfa (5.173. * .163) 05.10.2023 06:06

Zamiast miejsc pracy punkty doradcze ...utrzymywanie niepotrzebnie rozdmuchanej biurokracji a pracy i tak szuka się w internecie bo nasze miasto nie daje żadnych perspektyw i młodzi stąd uciekają ... tworzenie punktów doradczych tylko po co skoro panie w urzędzie dostały odremontowany piękny budynek ... miasto bez perspektyw na pracę tworzy punkty doradcze.. ehhh

~bcd (46.134. * .16) 04.10.2023 16:26

O, to dworzec będzie dłużej otwarty, ostatnio zamykali go o 15 :P

~dysydent (85.202. * .231) 04.10.2023 16:12

Zamiast stwarzać w tym upadającym zadupiu miejsca pracy to oni organizują z naszych podatków ''punkty doradztwa'' w których wiatr będzie hulał a ''doradcy'' z nudów będą kozy z nosa kulali w palcach za niełze pensje.

~Zupazhipopotama (178.27. * .83) 04.10.2023 12:33
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem