Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Lepsze nastroje rekrutacyjne firm IT – 4 na 10 pracodawców planuje zatrudnienie nowych pracowników 

Polscy pracodawcy patrzą z większym optymizmem w przyszłość, co ma także odzwierciedlenie w planach rekrutacyjnych na nadchodzący kwartał. Jak pokazuje raport Perspektyw Zatrudnienia, w ramach którego firmy zdradzają swoje plany zatrudnienia...

STOP żmudnemu przeszukiwaniu dziesiątek serwisów z ogłoszeniami o pracę 

Każdy, kto kiedykolwiek szukał pracy wie, że jest to jak szukanie igły w stogu siana. Można godzinami przeszukiwać wiele różnych stron, poświęconych innym typom pracy, często bez wygodnych filtrów i nadal nie znaleźć odpowiedniej dla...

Czy można przejechać przez granicę do pracy w Czechach? INFORMACJE, WZÓR ZAŚWIADCZENIA 

Mimo zamknięcia granic, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapewnia, że Polacy wyjeżdżający do pracy w Czechach nie będą objęci kwarantanną. 

Koleje Śląskie z atrakcyjnymi ofertami pracy 

W ostatnich miesiącach Koleje Śląskie zatrudniły 30 nowych konduktorów. Teraz Spółka szuka maszynistów i pracowników odpowiedzialnych za obsługę taboru kolejowego m.in. mechaników, elektroników i zwrotniczych.

Materiał partnera

Pies auta nie naprawi, kot nie wywiezie śmieci. Stan polskiej demografii odbija się na rynku usług 

Mechanik obiecywał naprawę auta w listopadzie, a to wciąż nienaprawione? Firma budowlana miała stawiać dom wiosną, ale plac budowy nadal pusty? Rozmaite fora internetowe zalewają skargi na wykonywane przez różne firmy usługi. Często chodzi o terminowość zleceń. Skąd się biorą problemy? Najkrócej rzec ujmując: z braku pracowników....

Koleje Śląskie dają pracę  

Wielu z nas marzyło w dzieciństwie, by zostać kolejarzem. Ten piękny mundur i podróże pociągiem również dla dorosłych mają nieodparty urok. Urok to jednak nie wszystko. Być kolejarzem to przecież powód do dumy. To odpowiedzialna i ważna praca, która służy innym.

Materiał partnera

Punkt YOLO otwarty dla Ciebie!   

W Jastrzębiu-Zdroju, przy ul. Sybiraków 2, powstał Punkt doradztwa dla młodzieży pt.  YOLO  „Young on board” Labour Office finansowany ze środków rezerwy Funduszu Pracy, które Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przeznaczyło na realizację projektu pilotażowego „Czas na Młodych – punkty doradztwa dla młodzieży”.

Tekst sponsorowany

W Jastrzębiu otwiera się YOLO "Young on Board". To punkt doradztwa zawodowego dla młodzieży 

Już w środę 20 września w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Sybiraków 2 nastąpi otwarcie nowego punktu doradztwa zawodowego dla młodzieży YOLO "Young on board" Labour Office.

Lepsze nastroje rekrutacyjne firm IT – 4 na 10 pracodawców planuje zatrudnienie nowych pracowników 

Polscy pracodawcy patrzą z większym optymizmem w przyszłość, co ma także odzwierciedlenie w planach rekrutacyjnych na nadchodzący kwartał. Jak pokazuje raport Perspektyw Zatrudnienia, w ramach którego firmy zdradzają swoje plany zatrudnienia na III kwartał tego roku, IT jest jednym z obszarów rynku z najwyższą prognozą netto zatrudnienia...

Koleje Śląskie rekrutują. Możesz zostać dyspozytorem, mechanikiem lub księgowym 

Koleje Śląskie jako stale rozwijające się przedsiębiorstwo, prowadzi procesy rekrutacyjne na szereg stanowisk. Warto zapoznać się ze stanowiskami, na jakie można aplikować u śląskiego przewoźnika.

Koleje Śląskie poszukują do pracy maszynisty pojazdów trakcyjnych 

Posiadasz licencję maszynisty i świadectwa maszynisty kategorii A lub B podkategorii B1 lub B2 i chcesz zmienić miejsce pracy? Mamy dla Ciebie dobrą informację: Koleje Śląskie Sp. z o. o. właśnie prowadzą rekrutację na stanowisko maszynisty pojazdów trakcyjnych.

Kogo brakuje w Jastrzębiu? Zawody deficytowe w mieście 

Personel medyczny, pracownicy fizyczni czy księgowi – to właśnie im najłatwiej znaleźć pracę w Jastrzębiu-Zdroju. Badanie zrealizował Powiatowy Urząd Pracy w Jastrzębiu wraz ze Szkolnym Ośrodkiem Kariery z ZS2, Ochotniczym Hufcem Pracy i Centrum Aktywności Zawodowej.

STOP żmudnemu przeszukiwaniu dziesiątek serwisów z ogłoszeniami o pracę 

Każdy, kto kiedykolwiek szukał pracy wie, że jest to jak szukanie igły w stogu siana. Można godzinami przeszukiwać wiele różnych stron, poświęconych innym typom pracy, często bez wygodnych filtrów i nadal nie znaleźć odpowiedniej dla siebie oferty. Z drugiej strony pracodawcy też nie mają łatwiej - coraz trudniej jest dotrzeć do...

Ostatnią astrę wyprodukowano w gliwickim Oplu 30 listopada. Kto i jakie samochody będzie tam produkował i jak dostać pracę w nowych zakładach? 

Coś się kończy, coś się zaczyna - tak w wielkim skrócie można określić to, co dzieje się właśnie w Gliwicach. Fabryka Opla kończy działalność, jednak wkrótce ruszy nowa fabryka samochodów. Co stanie się z pracownikami fabryki Opla i kto znajdzie zatrudnienie w nowych zakładach? Na te pytania odpowiada Agnieszka Brania z koncernu Stellantis.

Powstała petycja pracowników transgranicznych w sprawie przywrócenia ruchu bez kwarantanny 

Juz prawie 4 tys. osób podpisało petycję, stworzoną przez grupę pracowników transgranicznych, którzy chcą przywrócenia możliwości przekraczania granicy bez konieczności odbycia 14-dniowej kwarantanny. Petycja będzie skierowana do premiera Mateusza Morawieckiego. 

Od piątku kwarantanna także dla osób pracujących w Czechach 

Jak informuje Śląski Urząd Wojewódzki, w ślad za nowymi obostrzeniami w walce z koronawirusem idą zmiany dla osób przekraczających granice. Od piątku 27 marca także osoby mieszkające w Polsce, a pracujące w Czechach będzie obowiązywać 14-dniowa kwarantanna po wjeździe na teren Polski. 

AKTUALIZACJA

Czy można przejechać przez granicę do pracy w Czechach? INFORMACJE, WZÓR ZAŚWIADCZENIA 

Mimo zamknięcia granic, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapewnia, że Polacy wyjeżdżający do pracy w Czechach nie będą objęci kwarantanną.