Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Od piątku kwarantanna także dla osób pracujących w Czechach

TEKST AKTUALIZOWANY

Jak informuje Śląski Urząd Wojewódzki, w ślad za nowymi obostrzeniami w walce z koronawirusem idą zmiany dla osób przekraczających granice. Od piątku 27 marca także osoby mieszkające w Polsce, a pracujące w Czechach będzie obowiązywać 14-dniowa kwarantanna po wjeździe na teren Polski. 

Od piątku kwarantanna także dla osób pracujących w Czechach

Od piątku kwarantanna także dla osób pracujących w Czechach

W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br. wprowadzone zostaną kolejne ograniczenia w przekraczaniu granicy państwowej. Dotyczyć one będą osób, które mieszkają w Polsce, bądź w kraju sąsiednim, ale pracują na co dzień w drugim kraju i do tej pory przekraczały granicę regularnie.

- Dotychczas, w drodze do pracy i z pracy, osoby te mogły przekraczać granice i nie były objęte 14-dniową kwarantanną. Podstawą do tego były dokumenty potwierdzające zatrudnienie po drugiej stronie granicy. Począwszy od 27 marca 2020 r. (piątek godz. 00:00) 14-dniową obowiązkową kwarantanną objęte będą również osoby przekraczające granice, na co dzień pracujące w państwie sąsiednim. Ograniczenia będą obowiązywać na całej granicy RP - informuje Alina Kucharzewska, rzecznik prasowa Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. 

W praktyce oznacza to trudny wybór dla mieszkańców regionu pracujących w Czechach - albo praca i znalezienie mieszkania po drugiej stronie granicy, albo kwarantanna w Polsce. Czy Waszym zdaniem taki krok jest odpowiednim środkiem zapobiegawczym w rozprzestrzenianiu się wirusa?

AKTUALIZACJA

Po publikacji naszej informacji otrzymaliśmy wiadomości od Czytelników, którzy zwracają uwagę na zapisy nowego rozporządzenia, które mówią: 

Od dnia 27 marca 2020 r. osoba przekraczająca granicę Rzeczypospolitej Polskiej w ramach wykonywania czynności zawodowych w Rzeczypospolitej Polskiej lub w państwie sąsiadującym może otrzymać, na swój wniosek, od właściwego organu Państwowej Inspekcji Sanitarnej zaświadczenie o odbywaniu obowiązkowej kwarantanny określonej w § 2 ust. 2 rozporządzenia zmienianego w § 1.

Należy jednak podkreślić, że kwarantanna jest obowiązkowa, o czym mówi paragraf 1 nowego rozporządzenia z 24 marca: 

W rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U. poz. 491) wprowadza się następujące zmiany:

  1. 1)  w § 2 w ust. 6 uchyla się pkt 1

Przytoczony punkt 1, który został uchylony brzmiał tak: 

Obowiązku, o którym mowa w ust. 2, nie stosuje się w przypadku przekraczania granicy Rzeczypospolitej Polskiej w ramach wykonywania czynności zawodowych: 1) w Rzeczypospolitej Polskiej lub państwie sąsiadującym przez osobę wykonującą czynności zawodowe w tych pań- stwach;

Oznacza to wprowadzenie obowiązkowej kwarantanny dla pracowników. Warto dodać, że czas trwania kontroli na granicach również został przedłużony. Kontrole będą prowadzone do 13 kwietnia. 

82 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~hhh (188.117. * .37) 06.04.2020 13:11
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

otwierac granice bo trzeba po wyplata jechać !!!!

marekp 04.04.2020 22:54
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ten -borok to jakiś troll pisowski bo patriota straszny z niego jest,ale człowieczeństwa w nim ani odrobiny.

Jed 03.04.2020 18:44
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@borok, oraz innych "życzliwych"

komentarze typu "ktoś kazał / niekazał, trzabylo zostać w polsce" etc, co to wnosi do dyskusji i jaki to ma cel?
Popatrz na fakty.
Obostrzenia podjęte przez poba państwa (Polska, Czechy) są mniej więcej spójne, czeskie nawet bardziej regorystyczne. Na granicy trzeba przedstawić dokumenty, że jest się zatrudnionym do 50km od granic państwa + kontrole temperatury + kontrole na terenie zakładu pracy w Czechach + u mnie w pracy darmowe maseczki i płyny dezynfekujące na każdym kroku, każdego dnia + od początku pandemi miejsca pracy i na stołówce min 1,5m etc... Sytuacja w Polsce i Czechach podobna z tym, że w Czechach zmarło mniej osób.
Odpowiedz mi proszę, czym zatem różni się pracownik dojeżdżający np z Wodzisławia do Rybnika lub do Chałupek? Powiem wprost, większe zagrożenie dla społeczeństwa stważa człowiek pracujący w Polsce! Zatem? Zatem bezpodstawnie odebrano prawo do pracy tysiącom ludziom!
Jest to skandal, szczególnie biorąc pod uwagę sytuację ekonomiczną, która czeka cały świat.


~hui (188.117. * .37) 03.04.2020 18:43
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~babraba (89.64. * .42) 02.04.2020 09:29

Cz. 2 Z Ośrodka Pomocy Społecznej dzwonią z zapytaniem czy potrzebna żywność lub leki.W Polsce czuję że jestem pod opieką i u Siebie. Poczucie bezpieczeństwa to podstawa w obecnej sytuacji pandemii. A co zrobiła czeska agencja pracy!?Czeska agencja pracy Ascari ZWOLNIŁA pracownika,( czyli mnie odbywająca kwarantannę ) z czeskiej firmy z dnia na dzień i bez podania przyczyny! Protestuje przeciwko takiemu traktowaniu polskich pracowników przez czeskie firmy!!! Wzywam wszystkich, poszkodowanych przez czeskie agencje pracy, do zebrania sił i podjęcia walki o swoje pracownicze prawa. Pozdrawiam. Pracownik na kwarantannie.
[zamknij]

~babraba (89.64. * .42) 02.04.2020 09:27
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Dnia 31.03.2020 przebywając na urzędowej obowiązkowej kwarantannie , (kwarantannę skutecznie pisemnie i przed rozpoczęciem pracy!!! zgłosiłam pracodawcy i czeskiej agencji pracy Ascari która ma oddział w Wodzisławiu Sląskim) otrzymałam SMS o zakończeniu "tymczasowego przydzielenia " z dniem 31.03.2020. Nie zgadzam się na takie bezprawne zwolnienie pracownika, który wskutek ograniczenia wolności przez kwarantannę nie może wykonywać pracy! W Polsce w moim mieszkaniu, gdzie odbywam kwarantannę jestem kontrolowana codziennie przez funkcjonariuszy policji z obowiązku nieopuszczania miejsca kwarantanny. Z Ośrodka Pomocy Społecznej dzwonią z zapytaniem czy potrzebna żywność lub leki.W Polsce czuję że jestem pod opieką i u Siebie. Poczucie bezpieczeństwa to podstawa w obecnej sytuacji pandemii. A co zrobiła czeska agencja pracy!?Czeska agencja pracy Ascari ZWOLNIŁA pracownika,( czyli mnie odbywająca kwarantannę ) z czeskiej firmy z dnia na dzień i bez podania przyczyny! Protestuje przeciwko takiemu traktowaniu polskich pracowników przez czeskie firmy!!! Wzywam wszystkich, poszkodowanych przez czeskie agencje pracy, do zebrania sił i podjęcia walki o swoje pracownicze prawa. Pozdrawiam. Pracownik na kwarantannie.

~borok (155.133. * .231) 31.03.2020 20:41
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

do poniżej mam kumpli którzy pojechali tam pracować przy produkcji lamp ale jakiś czas temu wrócili i woleli tu pracować jak policzyli to to zarabiają więcej niż teraz ci co pracują w czechach

~Poszkodowanypl (94.113. * .138) 31.03.2020 20:22
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Do borok jeżeli dają ci do wyboru pracę za 1400 lub za 3500-4000 do jakiej pójdziesz? Więc bądź tak miły i przestań pieprzyć. Ja mam firmę niestety w Polsce zarejestrowaną. Ale natychmiast jak się to skończy spadam tutaj żebyś wiedział! Głupi byłem że przez tyle lat dawałem się doić a teraz dostałem od państwa wała wielkiego!!!! Inni się śmiali że place tyle zusu i podatków a ja byłem patriota. A przy okazji najbardziej mi szkoda ludzi którzy tu pracowali. Moje nieszczęście jest niczym w porównaniu do wszystkich ludzi których uziemili decyzja o kwarantannie! Czekam z niecierpliwością czy się opamiętają i będą tak wspaniałomyślni i pozwala ludziom normalnie pracować... O ile jeszcze będą mieli gdzie.

~borok (155.133. * .231) 31.03.2020 19:21
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

a kto tym wszystkim kazał pracować w czechach macie teraz swój dobrobyt a trza było zostać w polsce a nie sprzedawać się czechom za kilka srebrników

~Poszkodowanypl (94.113. * .138) 31.03.2020 17:21
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

I cisza... Pisali Prezydenci i Starostowie za co ja w swoim imieniu bardzo dziękuję! Ale ich apele zostały jak zwykle przemilczane a czas niestety leci... Ja zostałem na terenie Czech i mogę zapomnieć o rodzinie. To jest chamstwo! Katolicy nie czyn drugiemu co tobie nie miłe... Ciekawe czy sami by chcieli stracić pracę lub być odciętym od rodziny. Rozumiem powagę sytuacji i aby podjąć wszelkie możliwe środki zapobiegawcze ale ta decyzja była zdecydowanie przesadzona! Czeski urząd statystyczny podał liczbę Polaków tutaj zatrudnionych. 31,500 Teraz budżet ma problemy więc wykarmcie tych ludzi plus rodziny...

Jed 30.03.2020 11:51
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Witam wszystkich,

wie ktoś, jest gdzieś jakaś grupa ludzi, która próbuje ten problem rozwiązać, nagłośnić?
Przecież to jest tak naprawdę odebranie prawa do pracy!
Przecież my, pracownicy ze strefy przygranicznej, tak naprawdę byliśmy pod większą kontrolą niż zwyczajny pracownik w PL. Nadmienię, że podjęte środki zapobiegawcze rozprzestrzenianiu się COVID-19 są w Czechach bardziej regorystyczne niż w Polsce! Dodatkowo badania na granicy! Już nie chce pisać o wszelkiej maści kierowcach ciężarówek i dostawczaków, którzy nie muszą okazywać na granicy żadnych zaświadczeń, ba nawet nie przechodzą pomiaru temperatury. Przecież to jest nonsens!
Chętnie przyłączę się do osób próbujących rozwiązać ten problem.
Proszę o podanie kontaktu.

Pozdrawiam
Jed

han42 26.03.2020 23:07
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

@Poszkodowanypl według prawników wprowadzono de facto stan wyjątkowy (stan klęski żywiołowej), choć pis tego nie chce tak nazywać "uż wprowadzone ograniczenia praw i wolności, w szczególności dotyczące swobody przemieszczania się czy prowadzenia działalności gospodarczej, a także te ograniczenia, które można wprowadzić w przyszłości, jakkolwiek w pełni uzasadnione koniecznością spowolnienia rozpowszechniania się epidemii, odpowiadają wszystkim cechom stanu nadzwyczajnego w rozumieniu art. 228 Konstytucji." http://monitorkonstytucyjny.eu/archiwa/13058 A jeżeli tak, to obowiązuje
USTAWA
z dnia 22 listopada 2002 r.
o wyrównywaniu strat majątkowych wynikających z ograniczenia w czasie stanu nadzwyczajnego wolności i praw człowieka i obywatela. Art.2 i 3 https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/wyrownywanie-strat-majatkowych-wynikajacych-z-ograniczenia-w-czasie-16995521
Już wiecie, dlaczego rząd nie ogłasza stanu klęski żywiołowej, pomimo wszelki przesłanek prawnych.

~Poszkodowanypl (94.113. * .138) 26.03.2020 19:41
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Krów weź Ty lepiej policz kroki i je#nij w ścianę! Cwaniaku. Sytuacja taka-pracujesz w Czechach a przez decyzję idiotów tracisz pracę dzięki której miałeś na jedzenie i czynsz lub spłatę kredytu. Bezrobocie będzie za parę chwil astronomiczne w Polsce! Więc skończysz z komornikiem i na bruku z rodziną! Wspaniała wizja przyszłości. Przez debilną decyzję. Dzięki kontrolom na granicy szybciej można było wyłapać przypadek zakażenia bo dziennie sprawdzano temperaturę każdemu! A Ty ile razy ją sprawdzasz? Współczuję wszystkim krajanom o których rząd się postarał!

*KroQ* 26.03.2020 17:34
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Słowo do tych osób, które uważają, że jest to celowe - stańcie przy ścianie, zróbcie 10 kroków w tył i się rozpędzić proszę i solidnie j#nąć łepetyną o ową ścianę....
Ok - może nie skoordynowane działania, ale co by się nie działo - to temu, albo tamtemu, albo jeszcze innym będzie nie w smak, na rękę lub utrudnione.
Stan nadzwyczajny to trzeba zrozumieć. Rozumiem również rozgoryczenie, wizję braku środków do życia, ale jeśli takie świństwo się pojawia (chodzi o koronę) - to pewne kroki i działania trzeba podjąć, bo innaczej wszyscy wylądujemy na kwarantannie, albo jeszcze gorzej w szpitalach - gdzie przy dużym natłoku na 100% nie odratują Ciebie, mnie, jego babci, od niej męża....
Ludzie - pisanie, że zablokujecie granicę, albo na dziko przejdziecie - cóż... życzę powodzenia i oby WOT nie odstrzelił takim "internetowym chojrakom" tyłka - profilaktycznie gumową kulką...

~lokales (194.54. * .235) 26.03.2020 17:16
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Współczuję wszystkim poszkodowanym. Ten zakaz jak i wiele innych jest całkowicie bez sensu.
A wszystko wynika z nieudolnej próby przykrycia swojej nieudolności w lutym kiedy to z nart we
Włoszech wróciło 150 tys Polaków bez żadnej kontroli, kwarantanny itd. Tera to wygląda na to,
że PiS i Kaczyński chce nas wyeliminować albo przez wirusa albo ekonomicznie.
Blokadę przejść granicznych to dobry pomysł.
Trzymajcie się.

~Tata_Marcinaxxx (31.0. * .103) 26.03.2020 10:25
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Znowu będziesz wypasał gęsi z patyczkiem.

~Marcinxxxx (188.137. * .69) 26.03.2020 09:25
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Ja ok godziny 14 jadę na granice mam w dupie ich zakazy zgromadzenia nie dam se zabrać pracy . Przez decyzję Kamińskiego debila który ma pełne koryto i jest oderwany od rzeczywistości. Jedno mogę zagwarantować jak stracę pracę to już będzie mi i tak wszystko jedno. A takich chłopaków jak ja jest sporo więc czekam na rozwoj sytuacji.

~aaank (31.222. * .18) 26.03.2020 07:34
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

nie dość że tylko przez Chałupki można przejechać, to teraz zakaz, czy ktoś wziął pod uwagę że Czesi zrobili wyjątek dla Polaków i Słowaków? jak widać nikt z polskich rządzących nie rozmawia z Czechami.. to jest jakiś horror, z domu niemal widzę zakład pracy po czeskiej stronie ale nie mogę iść do pracy.. trzeba coś z tym zrobić, to uderza w rodziny, w tysiące Polaków z pogranicza

~Www (37.48. * .39) 26.03.2020 06:02
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Zbierzmy sie wszyscy w grupę
Tyle tysięcy ludzi pracuje w Czechach i zablokujemy przejścia graniczne
Całkowicie

~SebixCebula (87.207. * .195) 25.03.2020 23:58

Dzień dobry czy tam dobry wieczór!
Pamiętają Państwo o akcji schowaj komuś dowód? Może by tak akcja schowaj żonie/cioci/córce buty? Żeby nie musiała iść do pracy i się narażać, bo nie pracuje w służbie zdrowia, tylko w firmie, gdzie pracodawca ma w dupie jej życie, życie jej bliskich i swoje, bo musi trzepać kasę, a odgórnych decyzji brak, bo Pan Smolorz czeka na kasiorkę... Jeszcze żeby przychodzili Państwo z ważnymi, ratującymi Państwu i innym życie zagadnieniami, ale nie, chcę sobie opłacić/zamówić coś, co mogłabym/mógłbym zrobić/zamówić/wpłacić - przez internety, to nie, na biurku się położę, bo moja kolej, bo stałam w kolejce tak długo i jeszcze wyśmieję jak ktoś założy rękawiczki... No k...a. Schowaj mu buty, niech żyje, niech daje dobro! Na bosaka nigdzie nie pójdzie Pani lojalna...

~Xc (185.241. * .141) 25.03.2020 23:56

Niestety nasz rząd na pewno nam pracującym w Czechach nie pomoże. Oni tylko potrafią patologie wspierać 500+.

~Marcinxxxx (185.135. * .117) 25.03.2020 23:22

Jutro rano ok 7 mam dzwonić ja firmę do chłopaków po nocnej zmianie i będę wiedział ile jest osób. Mam nadzieję że ludzie zaczną czytać to formu i się to rozniesie i zbierze się chociaż z 40-50 osób. Podjechać na przejęcie na ten pinia zablokować drogę i niech coś z tym robia. Jest tak jak kolega wyżej pisze to celowe działanie żeby nas uwalić .

marekp 25.03.2020 22:45
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Ja podejmując pracę w Czeskiej Republice postanowiłem tam zamieszkać wraz z rodziną.Teraz nie mam z przekraczaniem granicy problemu.Patriotyzm wyparował ze mnie po latach ciężkiej pracy w Polsce za najniższą krajową.Teraz chociaż nie zarabiam kroci to żyję godnie.Od dawna wiedziałem że rząd polski knuje przeciw pracującym za granicą,teraz znalezli konkretny powód żeby zgnębić ludzi którzy aby poprawić byt swojej rodzinie dojeżdżali po kilkadziesiąt kilometrów do pracy.

~Pawel84 (31.0. * .234) 25.03.2020 22:35

gdzie to spotkanie dołanczam sie ?

~Marcinxxxx (185.135. * .68) 25.03.2020 21:40

Mam nadzieję że do jutra rana zebierze się tu liczna grupa ludzi dogadamy się i pojedziemy na granice.

~Marcinxxxx (185.135. * .68) 25.03.2020 21:39

Kochani tak jak pisze jutro jest ostatni dzień kiedy możemy coś z robić. My z chłopakami kończymy pracę dziś i jutro tam jedziemy. Bo jak stracimy pracę to co może być gorszego! Tu może być przestój miesiąc dwa ale się to dźwignie zwłaszcza że wiem że praca jest ale mamy problem z materiałem a w pl nie będzie nic !

~Onaa (80.49. * .119) 25.03.2020 21:36

Tu akurat racja, jak wszyscy to wszyscy...

~Marcinxxxx (185.135. * .68) 25.03.2020 21:25

Zablokujemy ruch ciężarów jak tak to ma wyglądać to niech wszystko stanie. Pokażemy ile nas jest może się ktoś tym zainteresuje i coś zrobi . Jestem ciekawy co rząd zrobi jak kurz po koronawirusie opadnie...nic nie będzie czego zbierać w pl pracy dla nas nie będą mieli a na pomoc nie możemy liczyć.

~Onaa (80.49. * .119) 25.03.2020 21:19

A co zrobimy na tej granicy?

~Marcinxxxx (185.135. * .117) 25.03.2020 20:19

Ludzie czy oni oszaleli! Przecież zarabiamy tam ale wydajemy w Polsce! Uwala nas całkowice a nie mają dla nas żadnej pomocy nie można tak tego zostawać!! Równie dobrze można zakazać pracować ludzia z Wodzisławia w Rybniku . Jesteśmy dziennie weryfikowani na granicy i w pracy nie niesiemy żadnego zagrożenia. Moim drodzy to są nasze miejsca pracy nasz byt Państwo nam zakazuje ale nic nie da w zamian! Jutro jest ostatni dzień więc albo coś z tym zrobimy albo obudzimy się z niczym. Zbieramy się na granicy!!! Musimy działać.

~JOHAN87 (46.134. * .157) 25.03.2020 18:52

https://www.gov.pl/web/mswia/przedluzamy-kontrole-na-granicy-o-kolejne-20-dni.

Tak gdzie tu cokolwiek pisze o kwarantanne. Myślę że to źródło informacji jest pewniejsze no chyba że dziś nie jest 25 marca a artykułu z nowin o kwarantannie dla pracowników wracajacych z Czech po 27.03.2020 nie znalazłem nic na MSWiA

~Bili (5.173. * .185) 25.03.2020 18:20

Jak odebrac wypate z czeskiej firmy Brembo jak nie da sie przekroczyc granicy. Umowa nieaktywna,bo mnie zwolniono. Piszą smsy zeby sie zglosic po odbiór pieniedzy w biurze tej firmy. POMOCY

~Enericoo (91.207. * .185) 25.03.2020 18:12

port..Wpisałem Ci póżniej że mój błąd .Ze zamiast kropki wstawiłem ciągłość .

~Wer (156.67. * .59) 25.03.2020 17:50
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Bardzo dobrze. Dawno powinno to obowiązywać. Czytam ze piszecie o jakichś 60% ze ktoś dostaje od Polski. To byłaby czysta głupota. Pracuje dla Czech wiec niech oni mu płaca

~port (46.134. * .30) 25.03.2020 17:39

ale godzinę temu napisałeś :
"~Enericoo (91.207. * .185) 1 godzinę temu
Tak ,ale otrzymują przynajmniej 60 procent , za to że wprowadził zakaz nasz rząd "
Skąd masz taką informację ? że "otrzymują przynajmniej 60 procent "
chłopie twoje słowa ????

~Enericoo (91.207. * .185) 25.03.2020 17:18

port..Nie pytałem kto jej płaci i nie interesowały mnie doktryny strony Polskiej ,czy będą jakieś odszkodowania i czy dodatki dla przedsiębiorców ,jak wiesz mi napisz będziemy obaj mieli odpowiedź ,dla innych zainteresowanych .

~Enericoo (91.207. * .185) 25.03.2020 17:15

port ,,Ustosunkuje się do tego czy daje do myślenia .Strategie mocarstw są irracjonalne ale długofalowe , Tak Chiny jada nie fair i to pod wieloma względami , mają tanią siłę roboczą i mało co ich jednostki przejmują .Sam zadaję sobie pytanie , czemu mięli by sami sobie strzelać w kolano i blokować wypływu towarów za setki czy miliardy dolarów dziennie , ładnie to ujęte jak na 2012 rok , kolejne pytanie ,co da Chinom pandemia , im mniej ludzi tym mniejszy popyt i zapotrzebowanie ,a do tego teraz jak każdy wie że to od nich wypłynęło , to nikt bardzo lalki z Chin nie kupi tak .Ktoś albo im coś podrzucił ,albo ten wirus jest kierunkowany a My o tym nie wiemy i faktycznie uaktywni się po jakimś czasie z nasilonymi skutkami ,gdzie tylko oni będą mieć antidotum . Gdybanie nie ma sensu jak słowo wiara .. Za mali jesteśmy ...

~AntyTIR (80.238. * .187) 25.03.2020 17:07
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~port (46.134. * .30) 25.03.2020 16:43

~Enericoo (91.207. * .185)
Kto płaci tej twojej znajomej 60% jej pracodawca czy Rząd Rzeczpospolitej Polski ??

~port (46.134. * .30) 25.03.2020 16:35

~Enericoo (91.207. * .185)
zobacz to : https://www.youtube.com/watch?v=ksuFZ28bnG4
Nie wiem czy to prawda ale daje do myślenia.