Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Petycja do władz miasta w sprawie autobusu

Mieszkańcy osiedla Staszica czekają na uruchomienie linii komunikacji miejskiej, która łączyłaby osiedle z centrum. W tej sprawie do władz miasta złożono petycję.

 Petycja do władz miasta w sprawie autobusu
Szczególnie seniorom zależy na przywróceniu linii komunikacji miejskiej. Fot. arch/jastrzebieonline.pl

Mieszkańcy chcą przywrócenia linii autobusowej

Mieszkańcy osiedla Staszica zgłosili potrzebę uruchomienia linii autobusowej. Szczególnie seniorom zależy na tym, aby móc dojechać do centrum Jastrzębia. W tej sprawie zgłosili się do przewodniczącej Zarządu Osiedla Staszica Moniki Brachaczek.

- Postulaty o uruchomieniu linii autobusowej zostały poparte nie tylko argumentami, ale też zebrano podpisy pod pismem domagającym się przywrócenia takich kursów. Nasze osiedle pozbawione jest połączenia z centrum, jest to bardzo ważne szczególnie dla seniorów, którzy nie zawsze poruszają się samochodami - wyjaśnia przewodnicząca.

Jakie działania zostały podjęte w tej sprawie? Czy jest szansa na zrealizowanie postulatów?

- Zwróciłam się z pismem do władz miasta, aby przychyliły się do oczekiwania mieszkańców i takie kursy zostały uruchomione. Czekamy na odpowiedź. Chciałabym, aby na osiedlu zostało odtworzone funkcjonowanie komunikacji miejskiej, które przecież kiedyś u nas było - informuje Monika Brachaczek.

11 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Averixine (46.204. * .82) 25.10.2023 12:53

Przecież osiedle Staszica jest w centrum. Poza tym, jaki autobus przejedzie przez to małe rondo przy Poznańskiej. Chyba Sprinter jedynie. Takowa linia nie ma sensu z perspektywy logistycznej.

~realista22 (46.204. * .3) 24.10.2023 21:07

A PO zapowiadała ze tyle rzeczy załatwi na drugi dzień po wyborach a tu nawet autobusu nie potrafią załatwić z ulicy opolskiej do jakiegoś sklepu

~Jastrzębianie (79.184. * .8) 24.10.2023 18:36

Ścieżka w Zdroju rynek,na Opolskiej 3 na 3 m. rondo, hala na której działo się coś non stop wyburzona , nowa za miliony bezużyteczna, wyburzony za miliony Diament gdzie mogło być tyle mieszkań a przez środek tego tzw. teraz rynku puścić pendolino pasem startowym dla zaraz napewno nabytych odrzutowców dla rządzących miastem. Brawo Wy

~Czekam_na_odpowiedź (85.202. * .231) 24.10.2023 14:30

Jedne oszołomy chcą lini autobusowej do kościoła na A.Bożka, inne oszołomy chcą autobsu do centrum mieszkając w centrum, a ja chcę lini autobusowej z łóżka do mojego kibla popierając "argumentami" że mi się już wstawać nie chce z przed telewizora żeby się wyszczać. Już same nie wiedzą te durne emeryty co by tu z nudów jeszcze wymyślić i nie wiedzą chyba głupki co to znaczy słowo ''ekonomia'' w tym wypadku odnośnie przewozu osób.Pewnie liczą na obiecaną, darmową komunikację, stąd ten ich niczym nie poparty ekonomicznie bełkot o linię autobusową

~Per_pedes (46.134. * .5) 24.10.2023 12:06

Całkiem już tych dziadów popi.....erniczyło.Przecież os.Staszica jest w centrum miasta więc do jakiego "centrum" brakuje im połączenia? Chyba do Biedry przy ul.Warszawskiej bo ostatnio też płakali żeby im sklep spożywczy na Poznańskiej otwarli bo nie mają gdzie w Jastrzębiu śmietany kupić.Może CPK dziadom tam wybudować żeby były zadowolone??

~Skarbnik (79.184. * .70) 24.10.2023 10:25

~Jjjjn (46.204. * .48) Jak to gdzie? na 100 metrowym chodniku zwanym deptakiem , a w porywach urzędniczego samo zachwytu rynkiem w dzielnicy Zdrój

~Jjjjn (46.204. * .48) 24.10.2023 09:42

Gdzie my mamy centrum bo to dość ciekawe !

~Skarbnik (79.184. * .70) 24.10.2023 09:13

Jeżeli nie pomoże ta petycja to proponuje złożyć w Sejmie interpelację poselską , będzie to nowe zadania dla posła Matusiaka .

~Perfektmen (37.47. * .80) 24.10.2023 08:43
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Skarbnik (79.184. * .70) 24.10.2023 08:03

Osiedle Pionierów to ul. Kurpiowska , Śląska , Kaszubska i ........ ulica Gołębia , w lesie przy osiedlu A. Bożka to dopiero jest ciekawe.

~Gadzina (195.189. * .128) 24.10.2023 06:55

Wiekszosc mieszkancow J-bia nie wie gdzie jest os. Staszica czy Barbary. Nikt tego nie uzywa, kazdy mowi/pisze o ulicy. Polecam. Jest precyzyjniej.