Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Posłowie i senatorowie odebrali zaświadczenia o wyborze

Tradycyjnie w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia oficjalnych zaświadczeń potwierdzających uzyskanie mandatu parlamentarzysty.

Posłowie i senatorowie odebrali zaświadczenia o wyborzeFB Michał Woś/Paweł Jabłoński/Roman Fritz/Gabriela Lenartowicz/Grzegorz Matusiak/Henryk Siedlaczek/Łukasz Osmalak.
Parlamentarzyści odebrali zaświadczenia o wyborze.

Państwowa Komisja Wyborcza wręczyła zaświadczenia nowo wybranym posłom i senatorom. Parlamentarzyści pochwalili się udziałem w uroczystości w mediach społecznościowych.

- Odebrałem zaświadczenie o wyborze na senatora XI kadencji. Jeszcze raz wszystkim dziękuję za każdy głos oddany na mnie - napisał na swoim Facebooku Henryk Siedlaczek, który został senatorem w okręgu nr 72.

Zaświadczeniami pochwalili się również posłowie z naszego okręgu. - Odebrałam zaświadczenie o wyborze na Posła na Sejm RP X Kadencji. Dziękuję Wam! - napisała posłanka Gabriela Lenartowicz. Poseł Konfederacji Roman Fritz zwrócił uwagę na błędy organizacyjne - Uroczyste rozdanie zaświadczeń poselskich okazało się wielką klapą. Organizatorzy nie zadbali o .... nagłośnienie (!). Wielki wstyd na samym starcie X kadencji Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Tak czy owak zaświadczenie jest - napisał poseł Konfederacji. - Już oficjalnie – z rąk przewodniczącego PKW odebrałem dziś w Sejmie zaświadczenie o wyborze na posła. Jeszcze raz dziękuję za wszystkie głosy! - napisał wiceminister Paweł Jabłoński. Zaświadczeniem pochwalił się też wiceminister Michał Woś - Z rąk szefa PKW odebrałem zaświadczenie o wyborze na Posła na Sejm RP X kadencji. Wszystkim Państwu, raz jeszcze, dziękuję za głosy i zaufanie! - napisał Woś. Wydarzeniem pochwalił się również Łukasz Osmalak z Trzeciej Drogi - Zdjęcia, które widzicie, mówią same za siebie. Wczoraj, z rąk przewodniczącego PKW odebrałem oficjalne zaświadczenia o wyborze mnie na posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. To była bardzo ważna chwila, która z pewnością zostanie w mojej pamięci na zawsze. Dziękuję Wam za to, że mi zaufaliście i w moje ręce powierzyliście budowanie naszego kraju! - napisał Osmalak. Z kolei poseł Grzegorz Matusiak napisał krótko- Po raz czwarty. Dziękuję.

Przypomijmy, że z okręgu nr 30 Rybnik, do którego należą: powiat wodzisławski, powiat raciborski, powiat rybnicki, powiat mikołowski, Żory, Jastrzębie-Zdrój i Rybnik, mandat poselski uzyskało dziewięciu parlamentarzystów: Krzysztof Gadowski, Marek Krząkała, Gabriela Lenartowicz, Michał Woś, Paweł Jabłoński, Bolesław Piecha, Roman Fritz, Grzegorz Matusiak i Łukasz Osmalak. Senatorami zostali Piotr Masłowski (okręg 73) i Henryk Siedlaczek (okręg 72).

Ludzie

Bolesław Piecha

Polityk Prawa i Sprawiedliwości, były europoseł i senator, aktualnie poseł.

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm RP

Grzegorz Matusiak

Poseł na Sejm RP

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, radny sejmiku śląskiego, senator XI kadencji

Krzysztof Gadowski

Poseł na Sejm RP

Marek Krząkała

Poseł na Sejm RP, polityk Platformy Obywatelskiej.

Michał Woś

Poseł na Sejm RP

Paweł Jabłoński

Poseł na Sejm RP

Roman Fritz

Poseł na Sejm RP

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Objektywny 31.10.2023 11:38

Kapturek8 ...... Trochę tobie pomogę w myśleniu byś nie musiał wygłupić się w kolejnym komentarzu — Pomyśl np. Bije się ze sobą czterech - Kolegów , wolał byś ich walkę obserwować i poczekać na efekt ? Czy się włączysz ?????.....

~Kapturek8 (46.204. * .29) 31.10.2023 06:34
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

no nie drugi dzień mija i was przegrani tylko na minus stać ? Co to jak Duda z Morawieckim już o przetrwanie walczycie - nawet czasu na ripostę nie macie i to taką ciętą - cienizna !

~Kapturek8 (46.204. * .137) 29.10.2023 14:13
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

no i masz minus mnie dali - a nikt nie widzi że specjalnie napisałem z błędem ortograficznym słowo ,,odrzyły'' - o czym wy myślicie - o sobie ?

~Kapturek8 (46.204. * .137) 29.10.2023 04:05
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

pani Gabrielo , panie Henryku i panie Krzysztofie gratulujemy i liczymy na Was - bo mówią że po przegranej zwierzątka w lesie odrzyły bo Czerwonemu Kapturkowi do pistoletu maszynowego amunicji brakło.

Rodowity Wodzisławianin 28.10.2023 20:37

a nie łosie?

~menel (89.64. * .159) 28.10.2023 16:39
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Świnie przy korycie

~Jastrzomb (5.173. * .110) 28.10.2023 15:16
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A jedyny górnik