Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rocznicowy miting w Zakładzie Karnym w Jastrzębiu-Zdroju

Pod koniec października 35-lecie swojego istnienia obchodziła funkcjonująca w zakładzie karnym Grupa Anonimowych Alkoholików "STOP - Nowe Życie". Grupa wsparcia to ważny element wspierający proces resocjalizacji skazanych, u których uzależnienie od alkoholu jest jednym z czynników wejścia na drogę przestępczą.

Rocznicowy miting w Zakładzie Karnym w Jastrzębiu-Zdrojupor. Grzegorz Bojda, ZK Jastrzębie-Zdrój
Grupa AA STOP - Nowe Życie powstała w Zakładzie Karnym w Jastrzębiu-Zdroju w 1988 roku z inicjatywy Ś.P. Czesława Fojcika.

Ważna rocznica

Świętowanie rocznic powstania wpisuje się w tradycję, którą pielęgnują grupy Anonimowych Alkoholików - również te funkcjonujące w zakładach karnych. Okazję tę mieli możliwość świętować wszyscy sympatycy AA, rodziny osób uzależnionych oraz sami uzależnieni. Dla osadzonych w zakładach karnych obecność osób spoza murów więzienia jest ważnym elementem i naocznym dowodem na to, że zmiana i życie na trzeźwo jest możliwe. Miting odbył się w formule otwartej, co oznacza, że mógł w nim uczestniczyć każdy, dla którego trzeźwość jest istotna.

Jedynym warunkiem, przynależności do AA jest pragnienie zaprzestania picia. Warunek ten tylko na pozór jest łatwy do spełnienia, bowiem alkoholizm to choroba umysłu, ciała i ducha, w dodatku potencjalnie śmiertelna.

STOP - Nowe Życie

Grupa AA "STOP - Nowe Życie" powstała w Zakładzie Karnym w Jastrzębiu-Zdroju w 1988 roku z inicjatywy Ś.P. Czesława Fojcika - funkcjonariusza zakładu, wieloletniego psychologa służącego w jednostce. To jego pamięć minutą ciszy uczcili wszyscy zebrani na mitingu.

W dalszej części uroczystości głos zabrał ppłk Krzysztof Karwowski zastępca Dyrektora, który przedstawił historię funkcjonowania AA w naszym Zakładzie i podkreślił jak ważną rolę pełni Grupa w procesie zmiany osadzonych - zwłaszcza tych, którzy borykają się z wieloma problemami w związku z piciem alkoholu.

Na zakończenie zgromadzenia odmówili modlitwę o „Pogodę ducha”, która jest stałym elementem spotkań AA.

źr. ZK Jastrzębie-Zdrój - st. szer. Justyna Pająk

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].