Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

150 osób przeszło w Jastrzębskim Marszu Niepodległości [ZDJĘCIA]

Już po raz 8. jastrzębianie wzięli udział w Marszu Niepodległości, zorganizowanym 11 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości. 

150 osób przeszło w Jastrzębskim Marszu Niepodległości [ZDJĘCIA]
Jastrzębski Marsz Niepodległości 2023. fot. A. Klocek

150 osób przeszło w Jastrzębskim Marszu Niepodległości [ZDJĘCIA]

Jastrzębski Marsz Niepodległości rozpoczął się przy "Dębie Katyńskim" przy ul. Mazowieckiej. Następnie uczestnicy wydarzenia przeszli ulicami miasta, po drodze zatrzymali się także przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Złożono tam kwiaty i znicze, a później marsz skierował się dalej, aż do Domu Zdrojowego. Łącznie w wydarzeniu udział wzięło ok. 150 osób.

Przy Domu Zdrojowym można było raczyć się grochówką, z której dochód przeznaczony zostanie na pomoc mieszkańcowi Jastrzębia-Zdroju Adrianowi, który potrzebuje zabiegu dzięki któremu zachowa sprawność ruchową. 

10 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Erno (46.204. * .22) 13.11.2023 05:57
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~TUSK (91.224. * .9) 12.11.2023 22:48

Jastrzebie to PO....każdy to wie !Ale już nie długo będzie drugim Wałbrzychem!

~Amelcia (46.204. * .9) 12.11.2023 12:36

Platformie śmierdzą Polskie rocznice i święta narodowe .Zochydzić ,podzielić ,napuścić jednych na drugich i na koniec nakleić sobie serduszka na brudne koszule .

~winfredo (89.64. * .179) 12.11.2023 11:18

A gdzie jes Hemanka...bo nie widze !!!

~patriot (5.173. * .77) 12.11.2023 08:43

Około 150 osób na marszu w 80 tysięcznym mieście ? Mamy w naszym mieście około 300 policjantów, wielu żołnierzy w służbie czynnej , żołnierzy wojsk obrony terytorialnej, funkcjonariuszy służby wieziennej, strażaków państwowych, funkcjonariuszy różnych trzyliterowych specsłużb typu ABW, CBA , SOP SKW, CBŚ, wywiadu skarbowego. To są obywatele i ich rodziny którzy żyją w naszym mieście z pieniędzy podatników i chlubią się swoją służbą. Gdzie ONI wszyscy są kiedy w Dniu Święta Odzyskania Niepodległości trzeba zamanifestować swoje przywiązanie do narodu polskiego? Oby nie powtórzył się wrzesień 39.

~mediaZwłaszczaPeowskieKłamią (46.204. * .70) 12.11.2023 06:54

Widziałem marsz i było więcej niż 150 osób

~Kubba (46.204. * .59) 12.11.2023 06:38

Nasza historia to inflacja ,wojna, złodziejstwo, Bereza, inflacja wojna ,obozy, inflacja, komunizm inflacja, Balcerowicz inflacja, Tusk wyprzedaż i złodziejstwo, PIS i złodziejska kolejna inflacja w celu kupowania głosów. I żaden złodziej inflacyjny nie będzie sądzony przed Trybunałem Stanu dlatego inflacja to bezkarna działalność naszych władz a kościół siedzi cicho gdyż nie zauważa ze inflacja to narodowy grzech kasowego złodziejstwa szczególnie jak przed wyborami z drukowanych banknotów rozdają na remonty swiatyń.

~Janio (85.202. * .83) 12.11.2023 06:33

no to jak ,wybory sie skonczyly ,zadna Partia Polityczna nie zorganizowala , nie zachecala,nie rozpragolowala kolesie sie juz do korytek gdzie trzeba dostali a nastepi musza czekac kolejna kadencje.Jak to dzieci dostaly 500+ i kaja ibiecane juz 800 +wiec rodzice nie poszli dziekiwac za wolnosc i tą demokracje,a moze wszyscy w pracy byli ,moze w wojsku na sluzbie.Malo nas,malo nas do zbierania chleba ale do brania od Tych co zbierali. Wychodzi wiec PIS wychowanie roszczeniowe.

~To_sem_ja (31.0. * .15) 11.11.2023 23:29

Nie ilość a jakość jest istotna.
Jak pisałem pod innym postem: figura zrobiła dywersję pod kinem...
Ale i tam nie było tłumów (wyłączając młodzież z mundurówki i ich rodziny).
Do marszu z 2018r. to nie ma w ogóle sensu twgo porównywać...
Większość siedziała w ciepłych mieszkaniach...

~Zupazhipopotama (199.255. * .5) 11.11.2023 20:12

Az 150 osob?
To nawet nie wszyscy brunatni z Jastrzebia.