Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Szymon Hołownia nowym marszałkiem Sejmu. "Polityka to nie przemoc, to troska"

TEKST AKTUALIZOWANY

117 osób spośród 460 posłów debiutuje w ławach sejmowych, 27 wraca do nich po przerwie. Trwa pierwsze posiedzenie Sejmu X kadencji, w trakcie którego posłowie składają ślubowanie. To od tego momentu stają się pełnoprawnymi przedstawicielami swoich wyborców w parlamencie na kolejne cztery lata. Sejm wybrał na Marszałka Sejmu Szymona Hołownię, który dostał 265 głosów. Na Elżbietę Witek oddano 193 głosy.

Szymon Hołownia nowym marszałkiem Sejmu. "Polityka to nie przemoc, to troska"
Lider Polski 2050 Szymon Hołownia został wybrany marszałkiem Sejmu. Jego kandydaturę poparło 265 posłów. Drugą kandydatką była Elżbieta Witek.

Ślubowanie posłów

Okręg nr 30, w skład którego wchodzą powiaty: raciborski, wodzisławski, rybnicki i mikołowski oraz miasta – Rybnik, Jastrzębie-Zdrój i Żory ma dziewięcioro przedstawicieli w Sejmie RP. Pośród nich są doświadczeni parlamentarzyści i debiutanci.

Na kolejną kadencję wybrano: Krzysztofa Gadowskiego (KO), Marka Krząkałę (KO), Gabrielę Lenartowicz (KO), Grzegorza Matusiaka (PiS), Bolesława Piechę (PiS) i Michała Wosia (PiS). Debiutują: Paweł Jabłoński (PiS), Łukasz Osmalak (Polska 2050 Szymona Hołowni) i Roman Fritz (Konfederacja).

Poza Sejmem jest dwóch posłów: dotychczasowi posłowie PiS z naszego regionu – Adam Gawęda i Teresa Glenc. Adam Gawęda w ogóle nie znalazł się na liście PiS, natomiast Teresa Glenc przegrała rywalizację o mandat z kolegą z listy Grzegorzem Matusiakiem różnicą 390 głosów. Na odchodne dostaną oni prawie 40 tys. odprawy, o czym piszemy w artykule: Odchodzący posłowie, senatorowie oraz ich pracownicy dostaną odprawy.

Przed przystąpieniem do wykonywania mandatu poseł składa na posiedzeniu Sejmu ślubowanie następującej treści: "Ślubuję uroczyście jako poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać porządku prawnego Rzeczypospolitej Polskiej." Wyczytani posłowie wstając z miejsca, wypowiadają słowo "ślubuję", ewentualnie z dodaniem zdania: "Tak mi dopomóż Bóg". Od tego momentu stają się przedstawicielami kraju w Sejmie RP na kadencję 2023-2027. Po ślubowaniu są już wszyscy przedstawiciele okręgu nr 30.

Bezpieczeństwo Polski wymaga ponadpartyjnej współpracy

Przed ślubowaniem wystąpił prezydent. - Jako Prezydent RP deklaruję gotowość do współpracy z nowo wybranym parlamentem. Najważniejszym moim przesłaniem od samego początku sprawowania urzędu, od 2015 r., była i jest współpraca i jeszcze raz współpraca w najważniejszych dla Polski sprawach. Drzwi Pałacu Prezydenckiego są zawsze otwarte dla wszystkich, którzy są gotowi taką współpracę podejmować - podkreślał Andrzej Duda.

Zaznaczył, że zdecydowanie najważniejszą sprawą, która wymaga ponadpartyjnej współpracy jest bezpieczeństwo Ojczyzny. Przypomniał, że pod koniec kadencji poprzedniego parlamentu złożył w Sejmie projekt ustawy "o działaniach organów władzy państwowej na wypadek zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa" – ustawy, która reformuje system dowodzenia polskiej armii. - Zapraszam do współpracy nad tym niezwykle ważnym tematem. Mam nadzieję, że w rozpoczynającej się właśnie kadencji Sejmu ta ważna ustawa zostanie uchwalona ponad wszelkimi podziałami - powiedział.

Prezydent zapowiada: będę stał na straży najważniejszych osiągnięć

Prezydent wskazywał, że zbliżający się rok 2024 to rok dwóch ważnych jubileuszy: 25-lecia przystąpienia Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego oraz 20-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej. - Obecność Polski w NATO, jak i w UE to fundamenty naszego bezpieczeństwa. To polska racja stanu - akcentował, przekonując, że dlatego tak ważna jest dobra współpraca także w zakresie polityki międzynarodowej.

- Chcemy ambitnej Polski! Polski, która rozwija swój potencjał, która tworzy dobrze płatne miejsca pracy dla naszych obywateli. Polski, która będzie konkurować w kolejnych dziedzinach z innymi państwami. Jednak żeby tak się stało, niezbędne są inwestycje. To państwo polskie musi dawać impuls, to państwo musi dawać przykład - przekonywał Prezydent.

Prezydent zapowiedział, że będzie stał na straży najważniejszych osiągnięć ostatnich 8 lat.- Dlatego wsparcie dla rodzin, kluczowe programy społeczne: 500, a już wkrótce 800 plus, obniżenie wieku emerytalnego, wsparcie dla emerytów i wiele innych muszą zostać utrzymane. Musi też zostać utrzymana i kontynuowana stabilność finansowa gospodarcza państwa - podkreślił.

Andrzej Duda zaznaczył również, że nie zgodzi się na żadne próby ograniczania, podważania czy kwestionowania konstytucyjnych uprawnień Prezydenta. - Nie robię tego i nie będę robił dla siebie, ale dla Polski i dla kolejnych Prezydentów, którzy przyjdą po mnie - powiedział. Porządek konstytucyjny musi zostać zachowany. Nie zgodzę się na żadne obchodzenie czy naginanie prawa - dodał.

Wolności i solidarności

Przekonywał, że zawsze bronił i będzie bronił dwóch najważniejszych polskich wartości, o które walczyły całe pokolenia: wolności i solidarności. - Jeżeli uznam, że jakieś rozwiązanie budzi poważne wątpliwości merytoryczne czy prawne, to nie zawaham się skorzystać z prezydenckiego weta czy skierować ustawę do Trybunału Konstytucyjnego - zaznaczył.

Na zakończenie wystąpienia podał rękę posłom siedzącym w pierwszych rzędach ław sejmowych. - Niech to będzie symboliczne zakończenie okresu kampanii, niech stanie się to dobrą tradycją w naszym parlamencie. Tak zaczynajmy każde pierwsze posiedzenie nowego Sejmu – od podania sobie ręki - mówił.

Morawiecki zachęca do poparcia jego rządu

Na pierwszym posiedzeniu Sejmu nowej kadencji premier składa dymisję rządu. Mateusz Morawiecki w swym przemówieniu mówił o sukcesach obozu władzy, ale i potknięciach, a także o działaniach opozycji, które jego zdaniem były złe. Później zachęcał posłów do poparcia jego rządu, na czele którego ma stanąć. - Proponuję koalicję polskich spraw. Polska jest tego warta. Walczmy o Polskę, niech żyje niepodległa, suwerenna, dostatnia i solidarna Rzeczpospolita - powiedział.

Dwóch kandydatów

Marszałek senior Marek Sawicki ogłosił przerwę w obradach. To czas, w którym partie mogą zgłaszać kandydatów na marszałka Sejmu. Kandydatów na tę funkcję zgłaszają grupy co najmniej 15 posłów, a wybór następuje bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

Obrady wznowiono. Zgodnie z przewidywaniami na marszałka zgłoszono Szymona Hołownię i Elżbietę Witek. Wygrał Hołownia. 

- Przyszedłem do polityki spoza polityki, nie znam jej wszystkich trików, ale znam jej serce, o którym czasem zbyt często się zapomina. Polityka to nie przemoc, to troska. Ta sala to nie oktagon z gali MMA, to dom spotkań i rozmów - powiedział nowy marszałek Sejmu.

Zapowiedział, że wiele się zmieni. Przede wszystkim, jak mówił, przestawione zostaną dwie litery, a więc najważniejsze, jak dodał, ma stać się słowo patria (czyli Ojczyzna), a nie partia. - Z gabinetu marszałka z hukiem wyjedzie zamrażarka, znikną szpecące Sejm policyjne barierki, bo dość już tych barier nastawiano między nami - mówił.

Zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy zaznaczając, że głosowanie nad nowym marszałkiem udowodniło, że jest w Sejmie większość gotowa do wzięcia odpowiedzialności za kraj. W ten sposób nawiązał więc m.in. do podpisanej umowy koalicyjnej między liderami: PO, PSL, Polski 2050 i Nowej Lewicy.

Marszałek Hołownia ogłosił przerwę do 17.30. Po wznowieniu mają zapaść decyzje dotyczące ustalenia liczby marszałków Sejmu.

Posłowie w głosowaniu zdecydowali, że wicemarszałkami Sejmu zostali: Dorota Niedziela i Monika Wielichowska z Koalicji Obywatelskiej, Włodzimierz Czarzasty z Nowej Lewicy, Krzysztof Bosak z Konfederacji i Piotr Zgorzelski z Trzeciej Drogi. Sejm zagłosował natomiast przeciwko kandydaturze Elżbiety Witek, zgłoszonej przez Prawo i Sprawiedliwość. Szymon Hołownia poinformował, że wybór wicemarszałka z PiS odbędzie się w innym terminie.

"Na żywo" obrady Sejmu można śledzić poniżej:

Ludzie

Adam Gawęda

były poseł i senator

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Bolesław Piecha

Polityk Prawa i Sprawiedliwości, były europoseł i senator, aktualnie poseł.

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm RP

Grzegorz Matusiak

Poseł na Sejm RP

Krzysztof Gadowski

Poseł na Sejm RP

Marek Krząkała

Poseł na Sejm RP, polityk Platformy Obywatelskiej.

Mateusz Morawiecki

Były Prezes Rady Ministrów

Michał Woś

Poseł na Sejm RP

Paweł Jabłoński

Poseł na Sejm RP

Roman Fritz

Poseł na Sejm RP

Teresa Glenc

Była posłanka na Sejm RP.

Łukasz Osmalak

Poseł na Sejm RP

58 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Pozdrawiamantypisow (46.22. * .178) 23.11.2023 16:18
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

po 8 latach pisowskiego dziadostwa wreszcie z przyjemnością można oglądać obrady sejmu

~Łowca (46.204. * .6) 23.11.2023 15:14
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Ten pól-główek podpisujący się "Do_nizej", sam już sobie odpowiada.
Nie przerywaj tej zabawy, chlopcze.he he

~Lekaż (46.204. * .189) 23.11.2023 11:20
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Do_nizej (94.254. * .88) 23.11.2023 08:06
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A upadek wszelkich zasad i moralności mieliśmy przez ostatnie 8 lat pis-u!!!

~Do_nizej (94.254. * .88) 23.11.2023 08:04
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

To sobie zobacz jaka jest frekwencja na obradach sejmu, wszyscy oprócz pis tak bardzo im zależy na Polsce i Polakach że mają obrady sejmu gdzieś!
Tylko dalej pluć i szczuć ale to już końcówka partii która się rozleci wkrótce i pozostanie wielki smród dla suwerena

~Kon_Donek (46.204. * .191) 23.11.2023 07:48
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Właśnie lewicowi szaleńcy rozpoczęli zagładę Europy.
Nastąpił upadek wszelkich zasad i moralności.

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .181) 23.11.2023 03:13
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

no nic poczekamy jak pokażą ile Matouszek ,, premier'' nakradł - wtedy może , może naiwny suweren coś pozna - coś zrozumie

~To_sem_ja (37.248. * .13) 21.11.2023 23:17
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Do zakutych fefaenoeskich głów to nie trafia... Musimy dostać po czterech literach. "Lud mój ginie, bo brak mu poznania".

~Kon_Donek (46.204. * .6) 21.11.2023 22:15
oceniono 2 razy
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Popieram (95.129. * .60) 21.11.2023 21:33
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

do Onomatopeja
w punkt ,doskonale to ująłeś

~Onomatopeja (146.70. * .19) 21.11.2023 20:16
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

To piękne ale i smutne patrzec jak piana z tych pisowskich pysków cieknie i wylewa się za ekran.
Zajebiście nigdy nie będzie w polityce i sejmie , ale mam nadzieję że ta poprzednia władza tworząca propagandę i ograniczająca wolność ludzi zostanie pociągnięta do odpowiedzialności w każdym tego słowa znaczeniu.
Przyznam że pięknie patrzeć jak im się grunt sypie pod nogami , a Hołownia paluszkiem przesuwa ich :) metoforycznie mówiąc.
Liczę na 4 lata oddechu zanim nowa władza zacznie robić podobne afery co poprzednia.
Ale wiecie co?
Nikt tak nie szkodził naszemu krajowi, wizerunkowi i życiu niż pisowski Pan o niskim wzroście

~Pytanko (93.179. * .78) 19.11.2023 15:53
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

a jarek? pasuje

~PeOwiec (155.133. * .231) 19.11.2023 15:44
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Nie pasuje za dużo liter

~Irenka (93.179. * .78) 19.11.2023 14:20
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

kaczor też pasuje

Objektywny 19.11.2023 13:58

Lubię rozwiązywać krzyżówki ,jestem w połowie141 kartki i mam problem z pytaniem na pięć liter które brzmi —płaczek mazepa —Hołownia -nie pasuje za dużo liter ,za to pasuje beksa ....

~nie_taki_głupi_goj (89.64. * .32) 19.11.2023 02:11
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

ze wszystkich uczestników "mam talent" on jeden osiągnął sukces :)))c
na marginesie: z niego taki chrześcijanin jak z Giertycha narodowiec :))

~PeOwiec (5.173. * .177) 18.11.2023 20:38
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Kurcze oglądam bajkę kanciastoporty i jak bym widzial marszałka rotacyjnego

~Francesco (91.224. * .43) 18.11.2023 17:39
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@do_ponizej(178.218.*.117)
Tym wpisem pokazałeś, kim naprawdę są wyborcy PO. Wybieracie kryminalistów i zapewne, jak wyjdzie z więzienia pedofil z PO Krzysztof F, przez ktorego dziecko popelniło samobójstwo, też będziecie na niego głosować. Brawo wyborcy PO, kiedy ruszą się wasze sumienia?

Objektywny 18.11.2023 17:15

(178.218.*.117) ...Jakbyś cośkolwiek wiedział i rozumiał z związku co z KPO dla Polski to pewnie byś takich głupot nie napisał ,raczej zastanowił się Dlaczego i co Jest powodem tego że tak z nami postąpiono, ale to nic , wkrótce się dowiesz o co tak naprawdę chodzi ??? .

~do_nizej (178.218. * .117) 18.11.2023 16:36
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

i będzie lepszy niz 10 pisowców co nawet kpo nie potrafili przez 8 lat załatwic

~elektryczny_nosorożec (188.146. * .246) 18.11.2023 16:24
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Do_nizej (217.115. * .198) 18.11.2023 09:28
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Masz całkowitą rację,na szczęście miesiąc temu pokazaliśmy (przy największej frekwencji w historii) ,że nigdy nie pozwolimy już niszczyć pis-owi naszej kochanej ojczyzny!

~Rack (46.204. * .59) 17.11.2023 23:52
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Mnie ten kabaret nie bawi, nie rozśmiesza. Mnie przeraża niszczenie Polski i polskości o którą przodkowie krew przelali. ;((

~Lubię_płakać (188.146. * .112) 17.11.2023 10:16
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

-mówi krowa do osła:
-chciała bym wyjechać do Indii była bym święta
-osioł mowi:
-ja chciał bym wyjechać do Polski. Bylbym tam marszałkiem sejmu.

~do_trolla_Henrietta (217.115. * .198) 16.11.2023 22:05
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Poza obrażaniem jeszcze coś potrafisz?
Niech zgadnę.........wyborca pis-u!
i wszystko jasne

~Henrietta (91.224. * .43) 16.11.2023 21:57
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~do_tego_nizej (217.115. * .198) 16.11.2023 21:38
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

a jak nie? to co?
a jak się mylisz to co?
a numery totka też potrafisz przewidzieć?
skoro tak wszystko wiesz to czemu nie zostałeś naukowcem a tylko zwykłym nowinowym trollem?

~elektryczny_nosorożec (188.146. * .112) 16.11.2023 21:23
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Wróciła "normalność" ktora zaprowadzi nas pod zabory.
Nasze prawnuki już bedą musialy zapomnieć, co to była POLSKA.

Objektywny 16.11.2023 21:18
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Niektórym tłumaczyć jak dziecku- tylko nie wiem czy już po rusku czy po niemiecku - że to nie PiS przegrał ale cała Polska przegrała , tylko jeszcze tego nie wiecie, powtórzę mój komentarz z 15. 11.2023 R z godz.9. 32...

~Do_nizej (93.179. * .78) 16.11.2023 20:41
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

kaczyńskiego se posłuchaj jak ci Hołownia nie pasuje

~PeOwiec (94.254. * .165) 16.11.2023 20:09
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Ale ten marszałek rotacyjnywyglads jak komik w cyrku a gada jak gimnazjalista o oni wybrali na taki urzad

~Ygrekkk (89.163. * .196) 16.11.2023 20:03
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

nawet kaca nie miałem wczoraj po pierwszej "miesięcznicy" upadku pis :)))

wspomnicie moje słowa "już jest po pis-ie" ta partyjka się nie pozbiera po upadku

~MamyDoscPisu (193.108. * .37) 16.11.2023 15:54
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Dzisiaj słuchałem kolejnych głupot pis-u w tvp i dowiedziałem się, że
za Hołownią pis nie głosował
za Czarzastym pis nie głosował
za Niedzielą pis nie głosował
za Wielichowską pis nie głosował
za Zgorzelskim pis nie głosował
za Bosakiem pis nie głosował

i teraz UWAGA są  mocno zdziwieni że za witek nikt z opozycji nie zagłosował

bez komentarza, to już nie jest śmieszne, dobrze,że wrótce zakończy żywot ta nędzna partyjka, wystarczy tylko naprawić tvp i już nikt na pis nie zagłosuje chyba jedynie ich rodziny+

~Superlajcik (79.184. * .126) 16.11.2023 14:25
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

Objektywny 15.11.2023 09:32
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

(94.254.*.88) Fajnie że ciebie dzisiaj nie boli ,Ale uwierz bydzie boleć i to fest jak się kapniesz i bydziesz musioł obrobiać cudzo źi. bo takich jak ty potrzebują głupich robotnych bez swojego zdania !! Tylko zastanawia mnie co powiesz swoim dzieciom że są nikim fajnie że was boli bo tego dla was chciałem ????....

~Do_trolla_nizej (94.254. * .88) 15.11.2023 08:54
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Fajnie że pisiorow boli !!!
Każdy taki żenujący wpis potwierdza że 75%ludzi w Polsce dobrze głosowało na antypis

~Aga91 (46.204. * .192) 15.11.2023 08:01
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

Jeżeli na fotel Premiera powróci niemiecki namiestnik Donald Tusk, a na szefa MSZ Radosław (drogi Siergieju, drogi Radku) Sikorski, nie będziemy już w sytuacji zaledwie błazeńskiej kompromitacji jak przy nowym rotacyjnym Marszałku Sejmu, ale Polska znajdzie się w poważnym zagrożeniu geopolitycznym.
Co wyście do ***** ***** ośmiogwiazdkowcy z naszą Polską zrobili !!!

~Normalny1 (91.204. * .132) 14.11.2023 23:55
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Do to sem ja ,tak masz rację,chrońmy dzieci przed takimi jak ty ,co mówią że Europa jest zła bo lewaki ,zboczency,a o Dąbrowie ,o innych pseudo księżach zapomniałeś,o szczujni tv,o pseudo prawicowcach typu czarnek ,Jarosław,Pawłowicz,ziobro,co zaczynają dzien od obrazania

~Ryl (46.134. * .93) 14.11.2023 22:58
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~PeOwiec (5.173. * .226) 14.11.2023 16:19
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Do ponizej ale tam rządzą lewaki i taki dług zachwile w polsce tak bydzie