Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sceny jak z filmu akcji. Pościg ulicami Raciborza za kierującym z Jastrzębia-Zdroju [FOTO, WIDEO]

Szereg zarzutów usłyszał 36-latek, który uciekał przed raciborską drogówką. Okazało się, że mężczyzna posiadał trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Sceny jak z filmu akcji. Pościg ulicami Raciborza za kierującym z Jastrzębia-Zdroju [FOTO, WIDEO]KPP Racibórz
36-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju usłyszał kilka zarzutów, za które grozi mu do pięciu lat więzienia.

O krok od tragedii

Sceny jak z filmu rozegrały się w ubiegłą środę (8.11.) na drogach Raciborza. Policjanci z drogówki na ulicy Fabrycznej zauważyli volkswagena golfa, którego kierujący nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów.

- Policjanci zawrócili za samochodem i używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, próbowali go zatrzymać i skontrolować. Mężczyzna nie reagował na polecenia stróżów prawa, dodatkowo przyśpieszył i zaczął uciekać w kierunku ulicy Rybnickiej - relacjonuje sierż. sztab. Joanna Wiśniewska.

W tym momencie omal nie doszło do tragedii. Kierujący wjechał na chodnik, na którym byli piesi. Po tym zjechał na jezdnię i uderzył w nieoznakowany radiowóz. To wciąż go nie powstrzymało, podjął próbę dalszej ucieczki. Po tym jak wjechał w radiowóz drogówki, porzucił samochód i razem z pasażerką rzucili się do pieszej ucieczki.

Strzał ostrzegawczy

Policjanci oddali strzał ostrzegawczy i po krótkim pościgu zatrzymali uciekinierów. Oboje są mieszkańcami Jastrzębia-Zdroju.

- Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, obowiązywały go za to trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych - dodaje oficer prasowa raciborskiej policji. 

36-latek usłyszał zarzuty: niezatrzymania się do kontroli i ucieczkę, kierowanie samochodem pomimo orzeczonych sądowych zakazów, narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz zniszczenie mienia.

Na wniosek śledczych i prokuratora sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 5 lat więzienia.

źr. KPP Racibórz, oprac. sqx

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~SzaryKierowca76 (141.95. * .62) 15.11.2023 14:35

To wina pieszych! Chodzą po chodnikach, jakby nie mogli usiedzieć w domu.

~e_mil (83.7. * .97) 15.11.2023 10:47

Golfem chciał uciec Policji ?

~jakie (5.173. * .24) 14.11.2023 13:19

Jakie obywatelstwo miał?

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .181) 14.11.2023 08:27

a lampa ucierpiała ! i se chopoki postrzylali . ciekawe kiedy będą łapać złodziei

~Kfkfjx (87.239. * .85) 14.11.2023 06:57

Ten pieszy miał dużo szczęścia

~Ech (46.204. * .244) 13.11.2023 23:36

...w kierunku Rybnickiej, hahaha.... gnał Bisacką ! ...echh...pismaki, nawet przedruki robicie z bykami ;DD

~perfektmen (89.77. * .44) 13.11.2023 20:00

Moim zdaniem zasłużył na pogrożenie paluszkiem i czwarty zakaz prowadzenia hahahahahaaa

~Wef (46.134. * .175) 13.11.2023 19:50

I co te zakazy tak na prawdę dają. Nic..