Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Brakuje jeszcze 700 tys. zł, a zostały trzy dni! Razem możemy pomóc małej Nikoli

W parafiach powiatu wodzisławskiego i okolic w niedzielę 26 listopada odbywała się zbiórka pieniędzy na rzecz rocznej Nikoli z Wodzisławia Śląskiego. Życie dziewczynki może uratować tylko niezwykle kosztowna operacja w Bostonie. Trzeba zebrać ponad 5 mln zł, a brakuje jeszcze 700 tys. zł. Rodzice dziecka mówią, że teraz życie dziecka może uratować tylko cud. 

Brakuje jeszcze 700 tys. zł, a zostały trzy dni! Razem możemy pomóc małej NikoliFB: Nikolove Serduszko
Nikola i jej rodzina muszą zebrać jeszcze 700 tys. zł, aby dziecko mogło mieć przeprowadzoną operację serca w Bostonie.

Brakuje jeszcze 700 tys. zł, a zostały trzy dni! Razem możemy pomóc małej Nikoli

- Pozostało już tylko kilka dni do zebrania środków na operację naszej córeczki która jest jedyną szansą na życie dla Nikoli z całym serduszkiem. Tracimy już nadzieję, że zdążymy. Jesteśmy tak blisko sukcesu. Poświęciliśmy całą energię w walkę o los życia naszej córki. Im mniej mamy czasu tym większy strach, a przecież przed Nikolą operacja - piszą rodzice małej Nikoli w serwisie Siepomaga, gdzie odbywa się zbiórka na rzecz dziewczynki. 

W poniedziałek 27 listopada pasek zbiórki wypełniła kwota nieco ponad 4 583 500 zł. Oznacza to, że brakuje jeszcze ponad 735 tys. zł. Teraz potrzebna jest wielka mobilizacja, aby dziewczynce udało się uratować życie - zbiórka kończy się za trzy dni, a także nieuchronnie tyka zegar na przeprowadzenie operacji serca. 

- Nikola przyszła na świat 22.04.22 r., dopiero co się urodziła, a już musiała walczyć o życie! Wiedzieliśmy o wadzie serca, jak byłam jeszcze w ciąży, a i tak nie mogliśmy w to uwierzyć, bo przecież nasza mała kruszynka wyglądała jak zdrowe dziecko - mówi mama dziewczynki. 

Lekarze po wykonaniu rezonansu w kwietniu nie pozostawili żadnych złudzeń, w Polsce czeka naszą córeczkę leczenie paliatywne – leczenie które tylko przedłuży życie..

Jak zapewniają rodzice, nie chcą tylko przedłużyć życia dziecka, ale  je uratować!

- Istnieje jednak szansa na serce dwukomorowe. Po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną naszej córeczki, lekarze z kliniki w Bostonie zgodzili się wykonać skomplikowaną operację. To szansa na uratowanie serduszka Nikoli! - zapewniają. 

Zbiórkę na operację Nikoli można wesprzeć w portalu siepomaga.pl. 

Aby pomóc, można także wysłać SMS o treści 0287839 na numer 75365 (koszt 6,15 zł z VAT). Pieniądze można też wpłacać do puszek w punktach handlowych, oznaczonych informacjami o zbiórce dla Nikoli. Użytkownicy Facebooka mogą również zajrzeć do grupy Serduszko Nikolci - licytacje, gdzie prowadzone są licytacje przedmiotów przekazanych na rzecz dziewczynki. 

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~TPW (87.52. * .24) 28.11.2023 07:09

Jeszcze nie tak dawno była kasa na zostań w domu dla kazdego, na zastrzyk dla każdego, na nie jeden a po 5, a kilku groszy dla niewinnego dziecka nie ma.....

~Youhuu (80.49. * .142) 27.11.2023 21:09

Gdzie jest to przeklęte państwo PiS. Tyle nakradli a nie ma na ratunek dzieci !!