Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dużej sieci handlowej grozi upadłość. Ma sklepy w Jastrzębiu, Raciborzu, Rybniku, Rydułtowach Wodzisławiu i Żorach

Mowa o sieci elektromarektów Neonet, która została założona we Wrocławiu 20 lat. Firma rozwijała się w szybkim tempie. Obecnie na terenie całej Polski wciąż funkcjonuje około 300 placówek tej sieci.

Dużej sieci handlowej grozi upadłość. Ma sklepy w Jastrzębiu, Raciborzu, Rybniku, Rydułtowach Wodzisławiu i Żorachmateriały prasowe NeoNet
NeoNet zapewnia klientów, że "realizowane obecnie postępowanie nie wpływa na Wasze aktualne zakupy"

Ogólnopolskie media piszą o upadłości, zarząd spółki mówi o restrukturyzacji

- Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VIII Wydział Gospodarczy w sprawie o ogłoszenie upadłości dłużnika, którym jest NEONET Spółka akcyjna, zarządził o wpisaniu do repertorium GU sygn. akt WR1F/GU/787/2023 wniosku dłużnika, złożonego w dniu 28 listopada 2023 r.

- czytamy w Obwieszczeniu zarządzenia o wpisaniu do repertorium wniosku o ogłoszenie upadłości, które zostało opublikowane w Krajowym Rejstrze Zadłużonych.

Ten komunikat sprawił, że dziś o "upadłości" NeoNetu rozpisują się ogólnopolskie media, m.in. Bankier.pl ("Polska firma po 20 latach działalności ogłosiła upadłość. W listopadzie otworzyła jeszcze sklep"), Business Insider ("Neonet ogłasza upadłość. Ma w Polsce 300 sklepów"), Rzeczpospolita ("Duża sieć polskich elektromarketów niespodziewanie ogłasza upadłość").

Tymczasem zarząd spółki wydał oświadczenie.

- Zarząd Spółki NeoNet S.A. informuje, że w dniu 27 listopada 2023 r. złożył do Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Celem złożonego wniosku nie jest rozpoczęcie postępowania upadłościowego. Obecnie Spółka oczekuje na otwarcie postępowania, co może potrwać kilka tygodni

- czytamy w oświadczeniu wydanym przez NeoNet 1 grudnia.

Ponadto zarząd spółki informuje, iż w dniu 28 listopada 2023 roku, złożony został także wniosek o wszczęcie postępowania upadłościowego. - Krok ten został podjęty wyłącznie na wypadek, gdyby w toku priorytetowego postępowania sanacyjnego nie udało się osiągnąć konsensusu między Spółką, a jej kontrahentami. Spółka nie zakłada, aby do tej sytuacji miało dojść, natomiast z uwagi na zabezpieczenie interesu kontrahentów i wierzycieli Spółki, Zarząd NEONET S.A. podjął decyzję o złożeniu obu wniosków - czytamy w komunikacie spółki.

Po wydaniu oświadczenia, część mediów zmieniła tytuły, które jednoznacznie informowały o upadłości spółki.

Informacja dla klientów

Ponadto sieć informuje swoich klientów, że "realizowane obecnie postępowanie nie wpływa na Wasze aktualne zakupy realizowane w naszych sklepach stacjonarnych oraz w na naszej stronie internetowej".

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ortu (80.49. * .179) 02.12.2023 19:45

Dziadostwo ! I bardzo dobrze !!

~starszyklient (89.70. * .68) 02.12.2023 07:48

Jeżeli tak traktują klientów to się nie dziwię; Kupiłem w NEONET fotel 1.600,- wysiada teleskop już trzeci tydzień trwa reklamacja, a to wyślij metkę, następny telefon wyślij zdjęcie teleskopu itp. Ile można!!

~Norhuj (46.204. * .134) 01.12.2023 17:29
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Szkoła Balcerowica doszła do władzy wedłu konfidenta Tyfusa Polska to nie normalność i natych złodziej głosowali młodzi bezmuzgowcy, chwała idioci wam będzie jeszcze więcej zamknięć i doprowadzsnie polskich firm do upadku. Jedna wypowiedzi konfidenta Tyfusa i pacynki Holowni i akcje orlenu spadły o 5i pół miliarda złoty. Już zato ci zdrajcy powinni już siedzieć

~D@wiD (89.77. * .34) 01.12.2023 14:52

I bardzo dobrze kto to widział żebym zamawiany towar nie mógł zwrócić w sklepie którym go odebrałem tylko wysyłał na drugi koniec Polski....wszystkie sklepy z tego typu praktykami powinny zniknąć nie tylko Neonet...

~Kordian (37.47. * .111) 01.12.2023 13:58

Kupujmy w sklepach bo.jesli upadną to będziemy zależni.od amerykańskich gigantów pokroju Amazona który teraz jest tani. Do.momentu wycięcia konkurencji. Jak nie będą mieli konkurencji to będą dyktować ceny węglu swego widzimisię. Poza tym chodzi też o miejsca pracy czy podatek od nieruchomości dla naszych miast. Myślmy gdzie kupujemy. Nie dajmy się oglupic taniością.

~To_sem_ja (31.0. * .22) 01.12.2023 13:36
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

" nie słyszałem nigdy aby upadła dobra i uczciwa piekarnia, zakłady mięsne , czy inna firma, która działa uczciwie względem klientów"
- 0_0
To chyba nie mieszka pan w Polsce. Proszę pocztać o złodzijskiej prywatyzacji pokomuny, gdzie m.in. prym wiódł niejaki ryży folksdojcz z przybocznymi...

~Andrzej11133 (37.47. * .122) 01.12.2023 12:32
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Prawda jest taka, że nie słyszałem nigdy aby upadła dobra i uczciwa piekarnia, zakłady mięsne , czy inna firma, która działa uczciwie względem klientów... Sieć Neonet musi upaść przez przerost zatrudnienia, oszustwa i naciąganie klientów, jako przykład podam własny, kiedy chciałem kupić wyposażenie całej kuchni w tym sklepie ok. 18 tys. Zł sprzęty miały być kupione na raty 0%, natomiast w dniu przyjścia do punktu w celu podpisania umowy, zanim podpisałem umowę zacząłem ją czytać , co bardzo nie podobało się obsłudze sklepu. Okazało się wówczas, że sprzęty kosztowały by mnie ponad 27tys. Wraz z prowizją dla nieuczciwego sprzedawcy, za znalezienie Jelenia...

~POiLewica (46.204. * .18) 01.12.2023 12:25
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

No tak doszli do władzy...