Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zima nie daje za wygraną. Weekend będzie niezwykle śnieżny [PROGNOZA POGODY]

W pierwszy weekend grudnia na pogodę w Polsce wpływać będzie niż, który przyniesie intensywne opady śniegu w południowej i południowo wschodniej części Polski. Przyrost pokrywy śnieżnej będzie znaczny. Miejscami wyniesie ona do 30, a nawet 40 cm.

Zima nie daje za wygraną. Weekend będzie niezwykle śnieżny [PROGNOZA POGODY]Justyna Koniszewska
W najbliższych dniach IMGW prognozuje w naszym regionie intensywne opady śniegu.

Jak przestrzegają synoptycy z Instytutu meteorologii i gospodarki wodnej, w najbliższych dniach wystąpi niebezpieczna pogoda zwłaszcza na południu kraju. Wszystko za sprawą niżu znad Alp o nazwie „Robin”. Nad północną część Polski nadal napływać będzie powietrze pochodzenia arktycznego, ale rejony południowe znajdą się w cieplejszym powietrzu polarnym morskim. Spodziewamy się intensywnych opadów śniegu, nawet ponad 30 cm, lokalnie około 40 cm za cały weekend.

W sobotę (2.12) Polska nadal będzie w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad wschodnią Europą oraz w rejonie Alp. Na południu kraju wciąż będzie oddziaływać front ciepły. Będzie napływać powietrze pochodzenia arktycznego, jedynie na krańcach południowych pozostanie cieplejsza masa powietrza polarnego. Ciśnienie będzie powoli rosnąć, tylko na południu pozostanie bez większych zmian.

W naszym regionie zachmurzenie będzie duże i całkowite. Opady śniegu, miejscami deszczu ze śniegiem, okresami umiarkowane i silne. Przyrost pokrywy śnieżnej o 5 do 10 cm. Temperatura maksymalna od –3°C do 0°. Temperatura maksymalna wystąpi przed południem. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany i porywisty, z kierunków północnych.

W niedzielę (3.12) północna i wschodnia Polska będzie na skraju niżu, odsuwającego się znad Ukrainy nad zachodnią Rosję. Pozostały obszar kraju zacznie dostawać się w zasięg klina wyżu z Europy Zachodniej. Napłynie powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie będzie rosnąć.

W naszym regionie zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Okresami opady śniegu. Przyrost pokrywy śnieżnej w górach o około 5 cm. Temperatura maksymalna od –4°C do –1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty z kierunków północnych przechodzący na zachodni.

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Astronom 02.12.2023 17:11

Na mojej ulicy Traktorek z pługiem się pojawił i co z tego jak jakość jego pracy jest bardzo słaba to tylko marnowanie paliwa a nie odśnieżanie.

~Skarbnik (79.184. * .70) 02.12.2023 15:20

~DoTychDwochPonizej (146.70. * .179) Słuchaj no Ty obrońco uciśnionych jest godzina 15:20 i ani jeden ciągnik odśnieżający nie przejechał jeszcze przez osiedle na którym mieszkam

~DoTychDwochPonizej (146.70. * .179) 02.12.2023 12:34

Do dwóch poniżej:
Chyba jedyne miasto w jakim bywacie to Rybnik.
Gdybyście zobaczyli jak sytuacja wygląda w innych miastach obok Rybnika to byście stopy całowali służbą komunalny.
Wodzisław, Rydułtowy, Jastrzębie nie radzi sobie z taką pogodą, a w Rybniku główne drogi są przejezdne i czarne.
Kolejna sprawa polecam dokształcić się z tego jaka jest kolejność działania służb.
Najpierw są drogi główne, które są priorytetem , a następnie lokalne zgodnie z przeznaczeniem drogi i jej klasyfikacją.
Po trzecie , gdy śnieg sypie bez przerwy od wielu godzin to piaskarka czy pług nie zdziała tak dużo jak po zaprzestaniu opadów.
Po czwarte i ostatnie: poruszam się po mieście przez wiele godzin w ciągu dnia , i jest pod wrażeniem szybkości i sprawności w dzialaniu służb w Rybniku.
No ale... dwa Janusze auto raz na tydzień odpalają do kościoła i płaczą , że ich poboczna droga jest w śniegu!
Ohhh , jak to mozliwe że śnieg i zima w grudniu!!!?

~Skarbnik (79.184. * .70) 02.12.2023 08:48

Podczas lata , w czasie deszczu lub po deszczu jeżdzi maszyna i czyści ulice ... po deszczu !!! , a dzisiaj jeszcze ciągnika z pługiem nie widziałem .Zarządzającym służbami komunalnymi , proponuje abyście się w końcu opamiętali !

~notak (77.222. * .146) 02.12.2023 07:51
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Drogowcy zawsze zaskoczeni , że to i teraz zasypało nas.

~To_sem_ja (31.0. * .224) 02.12.2023 01:17

To te globalne ocieplenie...?
Opodatkować śnieg! Pora na dyrektywę ojro-zwyroli...