Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Atak zimy w regionie. Fatalne warunki na drogach. Opóźnienia pociągów

TEKST AKTUALIZOWANY

Ze względu na intensywne opady śniegu, które występują od piątku, sytuacja na drogach naszego regionu jest bardzo niebezpieczna. Istnieją również inne zagrożenia związane z nadmierną ilością śniegu.

Atak zimy w regionie. Fatalne warunki na drogach. Opóźnienia pociągówMaSo
W całym regionie jest trudna sytuacja na drogach. Na zdjęciu skrzyżowanie przed kopalnią Marcel

W całym regionie służby drogowe walczą ze skutkami opadów śniegu. Zagrożenie stanowią również drzewa, które mogą się złamać na skutek nagromadzonego śniegu oraz dachy budynków. Występuje również problem z ruchem kolejowym. Niektóre pociągi mają duże opóźnienia.

Skrzyżowanie DW933 (ul. Pszowska) i ul. Paderewskiego w Pszowie

Nieprzejezdne drogi

Czytelnicy informują nas o trudnej sytuacji na drogach. Część z nich skarży się również na brak odpowiedniej ilości sprzętu. W Syryni obok stacji paliw samochód ciężarowy blokuje pas. W Pszowie obok urzędu miasta trzy pojazdy ciężarowe blokują pas drogi.

Użytkownicy Whatsappa skupieni w strażackich grupach wymieniają się informacjami o nieprzejazdnych drogach. Sytuacja ta miała dotyczyć m.in. dróg Lekartów - Wojnowice oraz Krzanowice - Pietraszyn w powiecie raciborskim.

Duże opóźnienia w ruchu pociągów

- Wszystkie pociągi spóźnione, ciągle zmiana informacji, zmieniają perony a pociągi i tak nie przyjeżdżają, ludzie biegają z peronu na peron, nic nie wiadomo - pisze do nas czytelnik z Rybnika oczekujący na pociąg w Katowicach

Stacja kolejowa w Katowicach. Fot. Czytelnik

Bieżąca informacja na temat utrudnień w ruchu pociągów Kolei Śląskich dostępna jest tutaj:

https://www.kolejeslaskie.com/category/informacje/

Tutaj link do podstrony utrudnień w ruchu pociągów prowadzonej przez PKP PLK:

https://rozklad-pkp.pl/pl/him

Bez poważniejszych zdarzeń drogowych w powiecie wodzisławskim

Na szczęście w powiecie wodzisławskim nie doszło do poważnych zdarzeń drogowych.

 - W związku z sytuacją związaną z opadami śniegu nie mieliśmy na szczęście żadnych groźnych zdarzeń oprócz jednej kolizji w Gołkowicach. Otrzymujemy jednak informacje o blokowaniu dróg przez samochody ciężarowe, szczególnie na oblodzonych wzniesieniach drogi. Informacje te przekazujemy do służb drogowych – informuje Nowiny kpt. Sebastian Bauer z Komendy PSP w Wodzisławiu Śląskim

Sytuacja będzie się pogarszać ze względu na nieustanne opady śniegu i obniżoną temperaturę.  Zachowajmy ostrożność.

Wypadek na autostradzie A1

Na wysokości Czerwionki-Leszczyn miało dojść do wypadku. Prawdopodobnie droga jest zablokowana (wkrótce więcej informacji).

Przyrost pokrywy śnieżnej do kilku centymetrów na godzinę

- Nad obszarem występują ciągłe opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. W najbliższym czasie natężenie opadów pozostanie zbliżone, co oznacza miejscami przyrost pokrywy śnieżnej nawet do kilku cm w godzinę

- czytamy w ostrzeżeniu przed intensywnymi opadami śniegu, które zostało przygotowane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy (2.12.2023, 16.21).

Ostrzeżenie dotyczy obszaru powiatów: będzińskiego, bielskiego, Bielska-Białej, bieruńsko-lędzińskiego, Bytomia, Chorzowa, cieszyńskiego, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, gliwickiego, Jastrzębia-Zdroji, Jaworzna, Katowic, mikołowskiego, Mysłowic, myszkowskiego, Piekar Śląskich, pszczyńskiego, raciborskiego, Rudy Śląskiej, rybnickiego, Rybnika, Siemianowic Śląskich, Sosnowca, Świętochłowic, tarnogórskiego, Tychów, wodzisławskiego, Zabrza, zawierciańskiego, Żor, żywieckiego.

Służby radzą

Zima na drogach. Policja apeluje do kierowców i pieszych

- Aby na drogach było bezpieczniej, zadbajmy o przestrzeganie podstawowych zasad ostrożności i odpowiednio przygotujmy się do zimy - czytamy na stronie śląskiej policji.

Porady dla kierowców

- To już ostatni dzwonek na to, aby wymienić opony na zimowe. Za nami już pierwsze opady śniegu, a za oknem od dłuższego czasu odnotowujemy spadki temperatur. Kierowcy muszą także pamiętać o tym, by przed każdą podróżą sprawdzić oświetlenie swojego samochodu, upewnijmy się, że światła w pojeździe działają prawidłowo, dobrze jest też mieć w bagażniku zapasowe żarówki, aby w razie potrzeby móc je szybko wymienić. Kierowcy muszą także zadbać o czytelność tablic rejestracyjnych, reflektorów, a gdy spadnie śnieg dokładnie odśnieżyć szyby oraz odgarnąć z dachu i pokrywy silnika zalegający śnieg i lód.

Doświadczeni kierowcy wiedzą, że wraz ze zmianą pogodowej aury zmienia się również technika prowadzenia pojazdu. Przypominamy, że należy zmniejszyć prędkość, zmienić technikę jazdy i utrzymywać bezpieczną odległość od poprzedzających samochodów. Pamiętać trzeba również o tym, że prędkość dopuszczalna nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną – zawsze należy ją dostosować do sytuacji, jaka w danej chwili występuje na drodze - czytamy w komunikacie na stronie www.slaska.policja.gov.pl

DW936 (ul. Młodzieżowa) w Zawadzie

Porady dla pieszych

- Przypominamy pieszym o korzystaniu z elementów odblaskowych, szczególnie poza terenem zabudowanym, ale zachęcamy, aby korzystać z nich zawsze dla własnego bezpieczeństwa. Jesienna i zimowa aura, a dodatkowo ciemne ubrania pieszych, nie ułatwiają sprawy kierowcom, którzy moją ich zwyczajnie nie dostrzec. Dzięki np. opaskom odblaskowym jesteśmy o wiele bardziej widoczni na drodze, a tym samym dajemy szansę kierującym na odpowiednio wczesną reakcję. Wszyscy użytkownicy dróg powinni pamiętać, że opady deszczu i spadające liście znacznie wydłużają drogę hamowania. Jeśli nie zadbamy o dostateczną widoczność, możemy spowodować zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które dla nas lub dla innych uczestników ruchu może zakończyć się tragicznie. Bezpieczeństwo własne i innych niech będzie zatem dla nas priorytetem.

Rozsądek, odpowiedzialność i respektowanie obowiązujących przepisów drogowych na pewno będą mieć duży wpływ na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Apelujemy więc o ostrożność i bezpieczną jazdę! - informuje śląska policja.

Akcja Zima w powiecie wodzisławskim

Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śląskim administruje siecią dróg powiatowych o długości 204,60 km. W tym sezonie PZD realizuje zadania związane z zimowym utrzymaniem dróg powiatowych na terenie 8 z 9 gmin powiatu wodzisławskiego. Wyjątkiem jest tutaj Miasto Radlin, które na mocy zawartego z Powiatem Wodzisławskim porozumienia, przejęło w utrzymanie – także zimą – drogi powiatowe na terenie tego miasta.

Dodatkowo, na podstawie odrębnych porozumień Marklowice, Mszana, Pszów i Rydułtowy podobnie jak w latach ubiegłych są również w tym sezonie odpowiedzialne za zimowe utrzymanie chodników położonych wzdłuż dróg powiatowych na swoim terenie.

Sieć dróg powiatowych została podzielona pod względem obowiązującego na nich standardu zimowego utrzymania dróg. Podział dróg ze względu na standard utrzymania przedstawia się następująco:

standard II ZUD – sieć dróg powiatowych o długości 183,19 km,

standard IV ZUD – sieć dróg powiatowych o długości 21,41 km.

W przypadku standardu II ZUD, który na terenie powiatu obejmuje zdecydowaną większość dróg powiatowych, obowiązują następujące normy:

Jezdnia musi być odśnieżona, a śliskość zimowa zlikwidowana na całej szerokości łącznie z poboczami utwardzonymi.

Po ustaniu opadów – śnieg luźny może zalegać do 4 godz.

Błoto pośniegowe może występować do 6 godz.

Może występować warstwa zajeżdżonego śniegu o grubości nie utrudniającej ruchu.

Czas na usunięcie skutków zjawiska meteorologicznego:

– gołoledzi – do 3 godz.,

– szronu – do 3 godz.,

– szadzi – do 3 godz.,

– lodowicy – do 4 godz.,

– śliskości pośniegowej – do 4 godz.

- Dla zapewnienia przejezdności dróg powiatowych PZD dysponuje pięcioma opłużonymi samochodami ciężarowymi z piaskarko-solarkami, jednym opłużonym ciągnikiem z rozrzutnikiem materiałów do zwalczania śliskości oraz jedną ładowarką kołowa. W razie wystąpienia trudnych warunków drogowych, np. podczas intensywnych opadów śniegu, dyżurni PZD dysponować będą dodatkowo opłużoną piaskarko-solarka, czterema samochodami ciężarowymi wyposażonymi w pługi oraz dwiema koparko-ładowarkami - informuje Wojciech Raczkowski ze Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim. 

Uwzględniając specyfikę zimowego utrzymania dróg, w celu optymalizacji działań związanych z zimowym utrzymaniem dróg, obszar powiatu wodzisławskiego podzielono na 6 rejonów utrzymania. Rejony od I do IV obsługiwane są przez przedsiębiorców wyłonionych w trybie przetargu nieograniczonego, natomiast rejony V i VI obsługiwane są sprzętem własnym PZD.

Powiatowy Zarząd Dróg prowadzi w swojej siedzibie całodobowe dyżury dla dyżurnych zimowego utrzymania dróg, którzy monitorują sytuację meteorologiczną oraz warunki na drogach będących w utrzymaniu powiatu.

Gdzie dzwonić?

Wszelkie komunikaty o utrudnieniach na drogach będą przekazywane za pośrednictwem strony internetowej PZD oraz lokalnych środków publicznego przekazu. Dodatkowo dla celów zimowego utrzymania dróg uruchomiono całodobowe numery telefonów, pod którymi można zgłaszać interwencje oraz uzyskiwać informacje o warunkach na drogach: 32 451 76 07 w. 25 oraz 508 114 717.

Interwencje można przekazywać również za pośrednictwem poczty elektronicznej:interwencje@pzd-wodzislaw.pl

Kontakt do administratorów pozostałych kategorii dróg (gminnych, wojewódzkich i krajowych) na terenie powiatu wodzisławskiego przedstawiono poniżej:

Autostrada A1 wraz z węzłami, droga krajowa nr 78, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych oddział w Katowicach, tel. 32 258 62 81, fax 32 259 87 10,

Drogi wojewódzkie nr 930, 932, 933, 935, 936, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach, tel. 32 781 92 11, fax: 32 781 92 00, koordynator ds. zimowego utrzymania dróg: 728 855 706, dyżurny akcji zima całodobowo: 698 225 932,

Drogi gminne na terenie gminy Godów, tel.: 32 476 50 65, fax: 32 476 51 00,

Drogi gminne na terenie gminy Gorzyce, tel./fax: 32 45 13 056,

Drogi gminne na terenie gminy Lubomia, tel.: 32 4516 128, fax: 32 4516 128 wew. 21,

Drogi gminne na terenie gminy Marklowice, tel. 32 45 92 800, fax. 32 45 92 802,

Drogi gminne na terenie gminy Mszana, tel. 32 47 597 40, fax 32 47 597 60,

Drogi miejskie na terenie miasta Pszów, tel. 32 716 08 99, fax: 32 455 86 36,

Drogi miejskie i powiatowe na terenie miasta Radlin, tel.: 32 459 02 00, fax: 32 459 02 05,

Drogi miejskie na terenie miasta Rydułtowy, tel.: 32 453 74 11, fax: 32 453 74 10,

Drogi miejskie na terenie miasta Wodzisław Śląski, Zarząd Dróg Miejskich, tel. 32 455 61 34, fax. 32 455 49 54.

Akcja Zima w Rybniku

Rybnickie Służby Komunalne dysponują 11 piaskarkami obsługującymi 11 niezależnych tras odśnieżania dróg o większym natężeniu ruchu oraz 4 ciągnikami rolniczymi, wyposażonymi w pług i rozrzutnik. W tym sezonie, do zimowego utrzymywania dróg RSK mogą korzystać z zasobów ok. 400 ton piasku oraz ok. 2800 ton soli drogowej.

Miejskie piaskarki pojawiają się na drogach już w przypadku potencjalnego wystąpienia śliskości jezdni, a częstotliwość ich wyjazdów jest uzależniona od warunków pogodowych, mając na celu utrzymania bezpiecznych przejazdów po rybnickich drogach.

Wszelkie problemy związane z zimowym utrzymaniem dróg zgłaszać można do RSK, pod całodobowym nr tel.: 32 43 29 560.

Oprócz dysponowania własnym sprzętem, RSK ma również podpisane umowy na odśnieżanie dróg IV kategorii utrzymania (boczne i dojazdowe) na terenie poszczególnych dzielnic. Te drogi utrzymywane są na "biało" (odpługowane) z ręcznym przesypaniem miejsc newralgicznych (skrzyżowania, podjazdy, górki).

W dyspozycji są także trzy ciągniki komunalne do ośnieżania chodników. Sprzęt jest uruchamiany w przypadku obfitych opadów śniegu, według potrzeb.

Łączna długość dróg w Rybniku, na których prowadzona jest akcja odśnieżania:

 • krajowe - 17,5 km
 • wojewódzkie - 37,4 km
 • powiatowe - 102,5 km
 • gminne - 315,9 km

Z kolei Zakład Gospodarki Mieszkaniowej zabezpieczony jest w 2 tony soli drogowej, 5 ton piasku, dwie odśnieżarki spalinowe, łopaty śniegowe do prac ręcznych. Na osiedlach administrowanych przez ZGM rozstawionych jest  50 sztuk skrzyń wypełnionych mieszanką piasku i soli do posypywania chodników i dojść do administrowanych budynków. ZGM ma zawartą umowę z podmiotem zewnętrznym na odśnieżanie pojazdem z pługiem dojazdów i terenów wokół administrowanych budynków.

Przypominamy, że akcja zimowa na drogach gminnych i lokalnych nie obejmuje terenów, których właścicielami są podmioty takie jak: spółdzielnie mieszkaniowe, szkoły, przedszkola, obiekty kulturalno-oświatowe i zakłady pracy oraz właściciele prywatnych dróg.

Więcej informacji na ten temat na podstronie:

Akcja Zima

Odśnieżanie dróg w Rybniku:

 • Drogi główne – czyli wjazdowe i wyjazdowe z miasta oraz wszystkie drogi, po których porusza się komunikacja miejska utrzymywane są przez sprzęt RSK. Wyjazd do odśnieżania na te drogi odbywa się bezpośrednio po wystąpieniu opadów, a pługo-piaskarki pozostają na swoich trasach, aż do ustąpienia opadów i do uzyskania pełnej przejezdności tych dróg. Do utrzymania dróg używana jest sól drogowa, a drogi te utrzymywane są na czarno, według II i III standardu utrzymania zimowego, co oznacza iż jezdnia jest odśnieżona i posypana na całej szerokości drogi. Dopuszczalne są natomiast odstępstwa od tych standardów informujące, że po ustaniu opadów śnieg i błoto pośniegowe mogą zalegać na drodze od 4 – 6 godzin. 
 • Drogami bocznymi, dojazdowymi w każdej dzielnicyoraz chodnikami zajmują się podmioty zewnętrzne wyłonione w drodze podyktowanej przepisamizamówień publicznych. Drogi te są utrzymywane według IV kategorii odśnieżania co oznacza, iż drogi utrzymywane są na biało, a miejsca gdzie ruch mógłby być utrudniony (tj. podjazdy, łuki) posypywane są piaskiem lub solą przez sprzęt RSK. W IV standardzie utrzymania dróg jezdnia odśnieżona jest na całej szerokości, jezdnia posypana na odcinkach decydujących o możliwości ruchu. Dopuszczalnym odstępstwem od tego standardu, po ustaniu opadów śniegu jest występowanie śniegu i błota pośniegowego przez 8 godz., występowanie zasp przez 8 godz., występowanie dopuszczalnych przerw w komunikacji do 8 godz. 
 • Część chodników w mieście jest odśnieżana i posypywana również ręcznie przez pracowników RSK. Należy jednak pamiętać, że obowiązek utrzymywania chodników bezpośrednio  przylegających do posesji ciąży na właścicielu tej posesji.

Akcja zima w powiecie raciborskim

Powiatowy Zarząd Dróg w Raciborzu dysponuje 13 jednostkami drogowymi, które są w gotowości. - Kolejność oraz rodzaj działań odbywa się zgodnie z przyjętymi tzw. standardami zimowego utrzymania dróg. W pierwszej kolejności czynności wykonywane są na najważniejszych komunikacyjnie trasach, tj. na głównych drogach prowadzących do naszego powiatu, na których występuje największe natężenie ruchu. Dyżury związane z analizą pogody i dyspozycjami sprzętu na okoliczność warunków zimowych prowadzone są całodobowo - informuje Starostwo Powiatowe w Raciborzu.

Informacja ta dotyczy nie tylko dróg powiatowych, ale i wojewódzkich. Ponieważ na mocy porozumienia z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Katowicach, Powiatowy Zarząd Dróg w Raciborzu odpowiada również za odśnieżanie dróg wojewódzkich przebiegających przez powiat raciborski. Numer interwencyjny: 32 430 12 41.

Za odśnieżanie dróg, dla których zarządcą jest Miasto Racibórz, odpowiada Przedsiębiorstwo Komunalne w Raciborzu, które prowadzi całodobowy dyżur akcji zimowej (tel. 032 415-35-77 wewn. 134, po godzinie 15.00 – 032 415-34-24 wewn. 150 lub tel. kom. 509 103 848).

W gminie Krzyżanowice podzielono odpowiedzialność za sołectwa. Za Chałupki, Zabełków, Rudyszwałd, Roszków odpowiada Dawid Studnic 603 676 919. Bolesław, Bieńkowice – Denis Fichna 797 125 425. Tworków i Krzyżanowice – Krzysztof Baszczak 604 634 557, Piotr Minkina 882 174 925. Nowa Wioska, Owsiszcze – Andrzej Juraszek 502 570 251.

 • Gmina Krzanowice – 32 410 82 02
 • Gmina Pietrowice Wielkie – 32 419 80 85
 • Gmina Rudnik – 32 410 64 28 wew.128, 32 410 64 18, 696 428 160
 • Gmina Nędza – 32 410 20 18
 • Gmina Kuźnia Raciborska – 32 419 13 46

Przez powiat raciborski przebiegają jeszcze dwie drogi krajowe: DK 45 (Zabełków - Racibórz - Rudnik - Opole), DK 78 (Chałupki - Zabełków - Wodzisław Śl.). Bieżące informacje na temat krajówek udzielane są pod numerem tel. 19 111 (w przypadku niektórych operatorów sieci komórkowych konieczne jest poprzedzenie numeru 19 111 cyfrą 0). Potrzebne informacje można uzyskać również w oddziałach terenowych GDDKiA w Katowicach (32 259 67 06) oraz Opolu (tel. 77 456 50 58).

Akcja Zima w Żorach

W Żorach powołano specjalny zespół, który koordynuje tegoroczną Akcję Zima w mieście, podobnie zresztą jak bywało to w poprzednich latach. Przewodniczącą zespołu jest Anita Materzok, naczelnik Wydziału Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miasta Żory. W razie potrzeby mieszkańcy mogą zgłaszać wszelkie uwagi do poszczególnych osób:

 • Anita Materzok - Przewodnicząca Zespołu Akcji Zima - od 7:30 do 15:30, tel: 32 43 48 272
 • Marek Bitner - Zastępca Przewodniczącej Zespołu Akcji Zima 2022/2023 - od 7:30 do 15:30, tel: 32 43 48 278,
 • Adam Zniszczoł - Wykonawca zimowego utrzymania miejskich dróg, chodników, schodów terenowych, parkingów Żory - telefon całodobowy: 728 393 617,
 • Tadeusz Michalski - Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego - tel. 32 43 48 170 - od 7:30 do 15:30, całodobowy: 604 145 600,
 • Agnieszka Chrobasik - Nadzór nad prawidłowym utrzymaniem placówek oświatowych - od 7:30 do 15:30, tel: 32 43 48 124,
 • Renata Sułkowska - Spółdzielnia Mieszkaniowa w Żorach, nadzór nad prawidłowym utrzymaniem obiektów budowlanych, dróg wewnętrznych i chodników - od 7:00 do 15:00 tel: 32 47 88 162, od 15:00 tel: 885 442 885 lub 885 771 551,
 • Piotr Gawron - Spółdzielnia Mieszkaniowa „NOWA”, nadzór nad prawidłowym utrzymaniem obiektów budowlanych, dróg wewnętrznych i chodników - Od 7:00 do 15:00, tel: 32 43 41 901, od godz. 15:00 oraz w soboty, niedziele i święta Pogotowie Awaryjne tel: 32 43 43 690,
 • Andrzej Łęgosz - Zarząd Budynków Miejskich, nadzór nad prawidłowym utrzymaniem obiektów budowlanych, dróg wewnętrznych i chodników - Od 7.00 do 15:00 tel: 32 4356344

17 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
czenetxx 05.12.2023 09:41

Drogi w Pszowie to porażka, na bocznych drogach samochody grzęzną w śniegu pługi pojawią się jak śnieg stopnieje !!! WSTYD !!! Na osiedlu Grunwaldzkim tak samo !!! Sportowa to pługa nie widziała!
Jedno auto ugrzęźnie i cała reszta stoi !! Wstyd bo co roku ta sama sytuacja czyli ewidentne olewactwo!!! BRAWO WŁODARZE !!!!!!!!!!! Widać że bezpieczeństwo Pszowian macie gdzieś !!!

~AAaaAa (89.64. * .93) 03.12.2023 20:31
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Atak zimy w grudniu toż to niesłychana anomalia!!

~Doniżej (37.47. * .8) 03.12.2023 13:37
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Trochę wzajemnej empatii sypało całą sobotę i pół. nocy.

~rozsądku_to_ci_brak (46.204. * .123) 03.12.2023 13:28
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Jeżeli według ciebie Bohaterów Westerplatte to dla ciebie aż takie zadupie to gratuluję "rozsądku"!Drogi gminne powinny być odśnieżone,za to odpowiada um.O jakim nieutrudnianiu ty w ogóle piszesz?Przecież ludzie muszą jakoś do pracy dotrzeć,szef ma w rzici czy pada śnieg czy świeci słońce!Poza tym jak można komuś "utrudniać pracę" jak służby drogowe w ogóle wczoraj nie pracowały,zero!Utrudniacie pracę owszem,ale ludziom,którzy do tej pracy muszą jakoś dojechać.

~trochę_rozsądku (188.137. * .64) 03.12.2023 13:08

Największym błędem jest... jazda autem w śnieżycę. Nie chodzi tylko o potencjalnie trudną jazdę, wypadki, blokady dróg przez ciężarówki ale... UTRUDNIANIE PRACY służbom które odśnieżają drogi. Jak można oczekiwać, że będzie to sprawnie robione jeśli im się to utrudnia? Czy chcielibyście utknąć w korku w sanitarce? Tak samo niedorzeczne jest utyskiwanie na służby odśnieżające i jednocześnie utrudnianie im pracy swoimi bezsensownymi podróżami. Mieszkasz w chałupie pod lasem i nie umiesz się wydostać nigdzie na nogach? Trudno - to była twoja decyzja aby zamieszkać na takim zadupiu.

~jakniewiesztozamknijdziub (46.204. * .123) 03.12.2023 12:47
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Jedynie co wam wychodzi to klaskanie dzieciom na akademiach i odwiedzanie staruszków po 90tce,to troche za mało jak na kasę którą sępicie od lat.Będą wybory i to się skończy

~jakniewiesztozamknijdziub (46.204. * .123) 03.12.2023 12:43
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Nie pitol,drogi miejskie należące pod miasto nie były wczoraj odśnieżone w Pszowie,ludzie nawet do Pszowskiej nie dojechali bo utknęli w zaspie.Znalazł się cwel,obrońca nierobów z pszowskiego urzędu

~Doreceopadają (31.61. * .130) 03.12.2023 12:33
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Twój brak wiedzy jest porażający jest kilku zarządców dróg i każdy odpowiada za swoje kategorie dróg. Nawet nie ma prawa odśnieżać na innych drogach. Moja rada. Mniej pisz a więcej czytaj.

~asasasa (188.137. * .236) 03.12.2023 11:46

Syrynia porażka, wczoraj jeden pług przejechał po godzinie 8, potem nic - przy tych intensywnych opadach. Panie doktorze habilitowany Burek, gdzie służby komunalne?

~Pługowy (104.28. * .122) 03.12.2023 11:15
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Pszów dostaje pieniadze od powiatu za odśnieżanie chodników przy drogach powiatowych. Widział tu ktoś odśniezony chodnik? O drogach gminnych to sie nawet nie wypowiadam. Na telefony podane z Pszowa to sobie pan redaktor może dzwonić hahahaha.

~Syryniaaa (188.137. * .236) 03.12.2023 11:10

W Syryni zero odśnieżania, wczoraj raz pług przejechał po 8 rano, potem nic - przy tak intensywnych opadach śniegu. Gdzie służby komunalne? Pieniędzy brak? Za to będą w tym roku 4 imprezy barburkowe

~Realistaa (46.204. * .154) 03.12.2023 09:31

Anka nie daje rady powinna oddać stanowisko po co się męczy .

~WszystkoPrzez (46.204. * .74) 03.12.2023 08:06

PO i lewych.

~doreceopadaja (46.204. * .123) 03.12.2023 07:36
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Żeby dojechać do tej wojewódzkiej,to muszą być pierwsze odśnieżone miejskie,cwelu!Wczoraj zero odśnieżania w Pszowie!Znalazł się obrońca....

~doręceopadają (213.164. * .227) 02.12.2023 22:18
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Ręce opadają jak czyta się takie komentarze jak twoj . Człowieku to droga wojewódzka I burmistrz nie ma tu nic do rządzenia odpowiadają za to Katowice. Trąbi się o tym w każdym artykule a ty I inni pieprzycie glupoty

~receopadaja (46.204. * .123) 02.12.2023 20:46
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

W Pszowie stoją tiry bo żaden pług nie przejechał!To jest skandal by droga była tak zawalona!Ja rozumiem jest zima,jest biało ale to nie zwalnia władze miasta do tego by nie skierować żadnego pługu!W Wodzisławiu jakoś może jeździć i warstwa robi się bardziej ubita a w końcu chalapa wyjeżdżona przez samochody,w Pszowie nic,zero,totalne zero jak jakaś wieś we wschodniej Polsce,nie przejeżdża kompletnie nic.Już nie wspomnę o bocznych drogach,gdzie miezkańcy mają problem by do głównej dojechać.Szanowny Krzystała z Kowolem,obudźcie się wreszcie!Wywieźć ich na taczce bo to jest straszne co oni odpierniczyli.Nie może być tak,że jak sypie to nic nie jeździ!Ludzie chodzą do pracy i muszą jakos do niej dojechać piep***** nieroby dwa!

~Zupazhipopotama (194.61. * .186) 02.12.2023 20:37

W Jastrzebiu opoznil sie pociag?
Niemozliwe!