Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Znęcał się nad bratem. 31-latek z Jastrzębia trafił do aresztu tymczasowego

31-latek miał znęcać się psychicznie, fizycznie oraz ekonomicznie nad swoim bratem już od dłuższego czasu. Policyjni dochodzeniowcy zebrali mocny materiał dowowody. Ustalenia policjantów pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutów związanych z przemocą domową. Decyzją sądu mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Znęcał się nad bratem. 31-latek z Jastrzębia trafił do aresztu tymczasowegoKMP Jastrzębie-Zdrój
31-latek miał nie tylko fizycznie znęcać się nad bratem, który jest nieporadny ze względu na stan zdrowia, ale również znęcać się psychicznie i ekonomicznie.

Był już karany za to samo przestępstwo

Pod koniec listopada (29.11.) do policjantów z jastrzębskiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące przemocy domowej. Mundurowi zatrzymali 31-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju, który miał wszczynać awantury, podczas których dopuszczał się przemocy fizycznej oraz psychicznej wobec swojego brata. Dalsze ustalenia w tej sprawie pokazały, że do przemocy dochodziło od początku listopada.

- 31-latek miał nie tylko fizycznie znęcać się nad bratem, który jest nieporadny ze względu na stan zdrowia, ale również znęcać się psychicznie i ekonomicznie. Mężczyzna miał poniżać, popychać, szarpać, kopać, uderzać z zamkniętej dłoni w twarz oraz grozić mu pozbawieniem życia - wylicza st. asp. Halina Semik, oficer prasowa jastrzębskiej komendy.

W trakcie ostatniej interwencji agresor dotkliwie pobił swojego brata. Zatrzymany był już wcześniej karany za to samo przestępstwo, za co w zakładzie karnym spędził 1,5 roku.

Zarzuty za przemoc

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy dał podstawy policjantom do postawienie 31-latkowi zarzutów związanych z przestępstwem znęcania się. Na wniosek policjantów i prokuratury, decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy, kto wie, że osobie z jej otoczenia dzieje się krzywda powinien stanowczo reagować. Jeżeli wiesz, że osobie z twojego środowiska dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom odpowiednie instytucje.

źr. KMP Jastrzębie-Zdrój

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].