Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Korekta Regulaminu nowej Karty Jastrzębianina

Dzięki zmianom z bezpłatnej komunikacji skorzysta większa liczba mieszkańców informuje Międzygminny Związek Komunikacyjny.

Korekta Regulaminu nowej Karty JastrzębianinaMZK
Z karty mogą skorzystać jastrzębianie i jastrzębianki, którzy płacą podatki w mieście i nie zalegają z płatnościami względem miasta oraz instytucji miejskich, a także urzędu skarbowego - czytamy w komunikacie MZK.

- Już blisko trzy tysiące mieszkańców złożyło wniosek o wydanie Karty Jastrzębianina upoważniającej do korzystania z bezpłatnej komunikacji w granicach miasta. Przypomnijmy, że mogą z niej skorzystać jastrzębianie i jastrzębianki, którzy płacą podatki w mieście i nie zalegają z płatnościami względem miasta oraz instytucji miejskich, a także urzędu skarbowego - czytamy w komunikacie MZK.

Szczegółowe zasady określa regulamin, którego zapisy, po okresie wstępnym, zostały doprecyzowane w kilku punktach.

- pojawił się zapis o bezpłatnej komunikacji dla dzieci w wieku do 4 lat (zasada obowiązująca już wcześniej, jednak nie była wpisana wprost w regulamin)

- emeryci i renciści starający się o Kartę Jastrzębianina, których rozlicza ZUS mogą przedstawić dostarczony im PIT 40A/11A.

- zapis o bezpłatnej komunikacji dla osób korzystające ze świadczeń Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju uzupełniono o świadczenia rodzinne udzielane przez Urząd Miasta w Jastrzębiu-Zdroju.

- osoby korzystające ze świadczeń Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, przy składaniu wniosku, mogą posłużyć się także decyzją Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój o przyznaniu świadczenia rodzinnego. Dokument nie może być wydany wcześniej niż 3 miesiące przed datą złożenia wniosku.

- Karty Jastrzębianina uczniów i studentów, będące już w obiegu na pierwotnych zasadach, obowiązują do 30 września przyszłego roku (uczniowie) i 30 marca (studenci).

Więcej informacji:

https://www.jastrzebie.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/korekta-regulaminu-nowej-karty-jastrzebianina

Źródło:

MZK Jastrzębie-Zdrój

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~aleKompromitacja (46.204. * .69) 08.12.2023 04:20

KIEDY KOLEJ W JASTRZĘBIU -ZDROJU?!
PANI HETMAN PAWŁOWICE ZA DARMO AUTOBUSAMI JEŻDŹĄ OD LAT!!
MAJĄ PONOWNIE KOLEJ A U NAS ZA PANI "RADOSNYCH RZĄDÓW" DALEJ 19WIEK.
BEZ KOLEJI ALE Z BETONOWYMI PLACAMI

~Babilon (212.44. * .121) 07.12.2023 16:36
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu