Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nadchodzą zmiany w pogodzie. Śnieg, deszcz i ocieplenie [PROGNOZA POGODY]

Rozpoczynają się zmiany w pogodzie. Musimy się szykować na gwałtowne i niebezpieczne zjawiska, od opadów śniegu i marznącego deszczu po wahania temperatury.

Nadchodzą zmiany w pogodzie. Śnieg, deszcz i ocieplenie [PROGNOZA POGODY]Justyna Koniszewska
W najbliższych dniach do Polski wkroczy stopniowe ocieplenie, jednak poprzedzone ono będzie niebezpieczną pogodą.

W najbliższych dniach do Polski wkroczy stopniowe ocieplenie, jednak poprzedzone ono będzie niebezpieczną pogodą. Synoptycy z Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej spodziewają się opadów śniegu, przechodzących w deszcz ze śniegiem i deszcz, także marznący, który powodować będzie gołoledź. W efekcie na drogach i chodnikach będzie ślisko i niebezpiecznie.

Piątek (8.12)

Polska jest pod wpływem klina wyżu znad Rosji, ale w dzień krańce zachodnie znajdą się na skraju niżu znad Wysp Brytyjskich. Jesteśmy w polarnej masie powietrza, jedynie wschodnia i północno-wschodnia część kraju pozostaje w powietrzu pochodzenia arktycznego. Ciśnienie powoli spada.

W naszym regionie, w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przejściowo z rozpogodzeniami. Po południu miejscami wystąpią opady śniegu, od zachodu przechodzące w deszcz. Przejściowo opady deszczu ze śniegiem i deszczu marznącego, powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna od -3°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

Sobota (9.12)

Wschodnia Polska pozostanie pod wpływem klina wyżu znad Rosji, reszta kraju znajdzie się w zasięgu zatoki niżu znad Wysp Brytyjskich, w strefie frontu okluzji. Napływać będzie chłodna masa powietrza polarnego morskiego.

W naszym regionie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady śniegu, od zachodu przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz, przejściowo opady deszczu marznącego, powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna od –1°C lokalnie na południowym wschodzie do 3°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

Niedziela (10.12)

Polska będzie zasięgu zatoki niżu znad Danii, w strefie frontu okluzji, za którym zacznie napływać cieplejsza masa powietrza polarnego morskiego.

W naszym regionie zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu i deszczu ze śniegiem przechodzące w deszcz, przejściowo marznący, powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna od 0°C miejscami na wschodzie do 4°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, na ogół południowo-zachodni.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~JurekOgórek (185.220. * .46) 09.12.2023 10:28
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Całe szczęście, bo na chodnikach lód albo zwały śniegu wytworzone przez pługi odśnieżające drogi.

~Szpileczka (92.223. * .210) 08.12.2023 12:05

A wodzisławskie chodniki do dzisiaj nieodśnieżone, niczym nie posypane!
W dzień topi się śnieg na chodnikach a w wieczorem zaczyna zamarzać, robi się lód
A służby udają że nie widzą! Gdzie piasek? Sprzedali?