Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Finał Konkursu Talenty Miasta Jastrzębie-Zdrój [ZDJĘCIA, WIDEO]

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia gościła w niedzielę finalistów Konkursu Talenty Miasta Jastrzębie-Zdrój. Na scenie zaprezentowały się kreatywne osoby, bez reszty oddane swoim pasjom.

Finał Konkursu Talenty Miasta Jastrzębie-Zdrój [ZDJĘCIA, WIDEO]
Jury wyłoniło zwycięzców Konkursu Talenty Miasta Jastrzębie-Zdrój. Fot. A.Klocek

Komisja konkursowa, która dokonała wyboru osób do ścisłego finału, miała niełatwe zadanie. Uczestnicy prezentowali wysoki poziom, a ich twórczość dotyczyła różnorodnych dziedzin: plastycznej, scenicznej, filmowej, fotograficznej i literackiej. Była też nagroda dla zwycięzcy w głosowaniu internautów oraz nagroda specjalna przyznawana przez prezydenta miasta.


Wspólny występ uczestników konkursu 

- Z roku na rok poziom konkursu jest coraz wyższy. Mamy nadzieję, że będzie tak w kolejnych edycjach. Gratuluję nagrodzonym oraz wszystkim osobom prezentującym swoje pasje. Dziękuję Fundacji JSW, że wspiera organizację naszego przedsięwzięcia i młodych, zdolnych ludzi. To naprawdę jest wielka sprawa, aby oni się dalej rozwijali - mówiła podczas gali prezydent Anna Hetman.

Także prezes Fundacji JSW był pod dużym wrażeniem pasji jastrzębian biorących udział w konkursie.

- Dziękuję pani prezydent za zaproszenie nas do udziału w tym przedsięwzięciu. Także nasi przedstawiciele zasiadali w jury i mogliśmy się przekonać o wysokim poziomie uczestników. Nasza fundacja wspiera tego rodzaju inicjatywy, gdyż została powołana, aby dbać o dobry wizerunek Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Konkurs Talenty Miasta Jastrzębie-Zdrój wpisuje się w nasze cele - mówił Jerzy Majchrzak, prezes Fundacji JSW.


Grupa Blackout Crew podczas gali konkursowej 

Komisja konkursowa dokonała następującej klasyfikacji:

Kategoria plastyczna

1 miejsce - Grzegorz Kubieniec za „Tryptyk – twarz kobiety”,

2 miejsce - Stanisław Jarczok za „Dama w kapeluszu”,

3 miejsce - Ewa Lis za „Razem”.

Kategoria sceniczna

1 miejsce - Klaudia Tomala (śpiew) - utwór pt. „Miałam jej twarz”,

2 miejsce - grupa musicalowa eM (spiew) – utwór pt. "Mury",                                                 

2 miejsce - grupa Blackout Crew  (taniec),                                                   

3 miejsce - Miriam Mosoń (śpiew) – utwór pt. „Pick Up Your Feelings”,

3 miejsce - Weronika Cichoń (taniec) – solo balet.

Kategoria filmowa

I miejsce - Weronika Siemieniec, Dominik Smolarczyk, Nikola Faryna – za film pt. „Młodość patrzy naszymi oczami”.

Kategoria fotograficzna

1 miejsce - Anna Szmańda, za fotografię pt. „Nauczycielka życia. Babcia”,

2 miejsce - Michał Kaczorek, za fotografię pt. „Podróż”,

3 miejsce - Edyta Spyrka, za fotografię pt. „Lato nad Szotkówką”.

Kategoria literacka

1 miejsce - Dominik Smolarczyk, za wiersz pt. „Marze(nie)”,

2 miejsce - Franciszek Opyd, za wiersz pt. „Porównania”,

3 miejsce - Maja Prokurat, za opowiadanie pt. „Zanim odeszłaś”.

Nagroda dla zwycięzcy w głosowaniu internautów  

 Zuzanna Jaskulska, za łyżwiarstwo figurowe na rolkach.

Nagroda specjalna Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój

 Ewelina Skiba, za wyjątkowy rysunek.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ewal (93.179. * .157) 11.12.2023 10:16

Szkoda, że nie ma zdjęć prac plastycznych.