Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Konfederacja pokazała swą złą twarz", "Wybryk Brauna jest na rękę Rosji". Krząkała i Jabłoński miażdżą Grzegorza Brauna, Fritz staje w jego obronie

TEKST AKTUALIZOWANY

Posłowie Marek Krząkała (PO) oraz Paweł Jabłoński (PiS) są zgodni co do tego, że incydent z Grzegorzem Braunem w roli głównej szkodzi pozycji Polski na arenie międzynarodowej. Grzegorza Brauna bierze w obronę poseł Konfederacji Roman Fritz z Rybnika, który zadaje szereg pytań.

"Konfederacja pokazała swą złą twarz", "Wybryk Brauna jest na rękę Rosji". Krząkała i Jabłoński miażdżą Grzegorza Brauna, Fritz staje w jego obroniePatryk Michalski/Wirtualna Polska/X, arch. Nowiny.pl
Pierwszy od lewej poseł Grzegorz Braun podczas incydentu z gaśnicą. Na zdjęciu w prawym górnym roku poseł Marek Krząkała, poniżej posłowie Paweł Jabłoński i Roman Fritz

12 grudnia poseł Konfederacji Grzegorz Braun użył gaśnicy proszkowej do ugaszenia świec na chanukiji w Sejmie RP. - Nie może mieć miejsca na akty rasistowskiego, plemiennego, dzikiego talmudycznego kultu na terenie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Jak rozumiem przez zebranych przemawia ignorancja. Nie jesteście Państwo świadomi treści tego aktu, zwanego niewinnie świętami Chanuka - powiedział później z mównicy Grzegorz Braun. Dalej stwierdził, że to właśnie on przywrócił "stan normalności".

"To jest wstyd przed światem"

- Konfederacja pokazała swoją złą twarz osób, które są nietolerancyjne wobec innych religii, innych wyznań, innych przekonań. To, co się wydarzyło jest skandaliczne. Odkąd sięgam pamięcią zawsze na uroczystości zapalania świec chanuka w Sejmie były obecne władze kościelne różnych wyznań. Ten incydent związany nie tylko z gaszeniem świec, ale również faktem, że osoby postronne zostały zranione. To sprawia, że słusznie marszałek podjął decyzję nie tylko o ukaraniu posła Brauna finansowo, ale i wykluczeniu go z obrad. Skierowanie wniosku do prokuratury jest jak najbardziej uzasadnione, dlatego że pan poseł Braun obraził nie tylko uczucia religijne, ale i naraził na utratę zdrowia osoby postronne, które tam się znajdowały. Takie incydenty nie mogą mieć miejsca w polskim parlamencie. Nie ma zgody, to jest wstyd przed światem. Coś takiego nie pozostaje bez echa. Dobrze, że arcybiskup Ryś przeprosił w imieniu Polaków za to, co się stało, bo postawa Brauna nie nic wspólnego z jego słynnym "Szczęść Boże" to jest raczej faryzeizm, albo wręcz niezrównoważenie - mówi Nowinom poseł Marek Krząkała (PO) z Rybnika.

Wybryk Brauna obciąża całą Polskę

- To co się wydarzyło wczoraj to jest rzecz absolutnie skandaliczna. Nawet najmocniejsze słowa byłyby tutaj za słabe. To był gest nienawiści przeciwko religii, przeciwko judaizmowi. Jakiekolwiek tego typu działania są przestępstwem z Kodeksu Karnego. To jest niestety też trochę efekt rozzuchwalenia posła Grzegorza Brauna. Poczuł, że po zmianie marszałka może więcej. Poprzednia pani marszałek regularnie go karała. Teraz uznał, że może sobie pozwolić na więcej. To jest też efekt bezkarności ludzi, którzy atakowali kościoły, zakłócali msze święte i nie ponosili żadnych konsekwencji. To stało się zachętą do przesuwania kolejnych granic - mówi poseł Paweł Jabłoński (PiS).

Zdaniem posła Pawła Jabłońskiego, wiceministra spraw zagranicznych w latach 2019-2023, akcja Grzegorza Brauna godzi w pozycję oraz wizerunek Polski na arenie międzynarodowej.

- W świat idzie przekaz, że w polskim Sejmie dochodzi do antysemickiego incydentu. Na świecie nikt się nie będzie przejmował, że to jest poseł marginalnej Konfederacji. Wybryk Brauna idzie na konto nas wszystkich, całego naszego kraju. Uważam, że Braun jest człowiekiem inteligentnym, zdaje sobie sprawę z konsekwencji i w związku z tym należy sobie zadać pytanie, czy on nie działa w interesie innych państw, które chcą osłabienia pozycji Polski, zwłaszcza w interesie Rosji

- dodaje Paweł Jabłoński.

W Knesecie nie obchodzą Wielkanocy, więc dlaczego w Sejmie mamy mieć Chanukę?

- Nikt nie chce dociekać przyczyn całego zdarzenia, a warto by się nad tym pochylić i zadać kilka pytań, np. dlaczego w polskim Sejmie świętujemy wydarzenia sprzed mniej więcej 2200 lat, kiedy to Machabeusze na terenie Palestyny dokonali krwawej rzezi na ludności Greckiej? Czy polski parlament jest miejscem, żeby te tak odległe w czasie akty świętować? Kolejna rzecz, która się z tym wiąże... To jest kult satanistyczny - to jest kabała, to jest sprawa organizowana przez sektę Chabad-Lubawicz. To jest stosunkowo nowa rzecz, wcześniej to była uroczystość domowa, natomiast od pewnego czasu forsuje się zapalanie chanukowych świec w takim miejscu jak polski Sejm. Dlaczego? To jest kult obcy nam cywilizacyjnie - mówi Nowinom Roman Fritz, poseł Konfederacji z naszego okręgu wyborczego.

W rozmowie z Romanem Fritzem zwracamy uwagę, że początki naszych cywilizacji są tożsame, wszak chrześcijaństwo wywodzi się z judaizmu, a w Kościele co niedzielę odczytywany jest fragment Starego Testamentu.

- To nie jest powód do świętowania żydowskich świąt i obyczajów w polskim Sejmie. Obecnie  Żydzi świętują Purim, Chanukę oraz Pesach. Purim upamiętnia zwycięstwo nad Persami, Chanuka zwycięstwo nad Grekami, a Pesach zwycięstwo nad Egipcjanami. Chanuka podkreśla dominację narodu żydowskiego nad innymi. To jest obce nam cywilizacyjnie, bo my się nie wywyższamy nad innymi. Jesteśmy skłonni otwierać drzwi, zapraszamy do nas różne nacje. Ale to nie wyjaśnia, dlaczego mamy świętować to w polskim Sejmie. Przecież nie obchodzimy tu świąt bliskich nam kulturowo Ormian czy świąt prawosławnych. Zresztę Chanukę trudno nawet nazwać świętem religijnym, bo ona ze świętem religijnym ma niewiele wspólnego. Czy ktoś nas przymusza do tego, żeby te świece zapalać w najwyższych urzędach? O ile wiem, w innych parlamentach nie ma zwyczaju zapalania świec chanukowych, tylko w polskim parlamencie to się odbywa. Czy w Tel Awiwie organizuje się Święta Bożego Narodzenia czy Zmartwychwstania Polskiego? Do tego raczej by nie dopuszczono w Knesecie - dodaje Roman Fritz.

Zbiórka dla Grzegorza Brauna

Prezydium Sejmu RP ukarało Grzegorza Brauna wykluczeniem z obrad, pozbawieniem połowy uposażenia poselskiego na trzy miesiące i całości diety poselskiej na pół roku. W odpowiedzi Fundacja Osuchowa założyła w serwisie zrzutka.pl zbiórkę pieniędzy na wsparcie Grzegorza Brauna. Wiele wskazuje na to, że cel zbiórki - 90 tys. zł - zostanie osiągnięty jeszcze dzisiaj, 13 grudnia (zebrano już 63 tys. zł).

Zbiórkę promują również członkowie Konfederacji z naszego regionu, w tym wspomniany już Roman Fritz. - Z całą pewnością ta surowa kara finansowa negatywnie odbije się na jego publicznej, społecznej działalności. Aby temu zapobiec zapraszamy Państwa do udzielenia wsparcia "działalności Grzegorza Brauna", która jest nam Polakom bardzo potrzebna: https://zrzutka.pl/f96c9v - apeluje do swoich sympatyków Roman Fritz.

Grzegorza Brauna wspiera w mediach społecznościowych również Tomasz Maron - działacz społeczny z Jastrzębia-Zdroju, kandydat Konfederacji w tegorocznych w wyborach do Sejmu.

Chanuka - co to za święto?

Chanukija to świecznik używany związany z żydowskim Świętem Poświęcenia (Chanuka). Święto ma związek ze zbezczeszczeniem świątyni w Jerozolimie przez hellenistycznego władcę Antiocha IV w II wieku przed Chrystusem. Skutkiem działań Antiocha IV był wybuch tzw. powstania Machabeuszy, którzy ostatecznie odbili świątynię w Jerozolimie z rąk pogańskich Greków. Podczas ponownego poświęcenia przybytku Żydzi natrafili w niej na naczynie z oliwą, które powinno wystarczyć do utrzymania w lampie płomienia przez jeden dzień, ale płomień utrzymywał się przez osiem dni. Święto Chanuka upamiętnia właśnie to wydarzenie. Każdego dnia tego 8-dniowego święta zapala się jedną świeczkę na chanukiji.

Ludzie

Marek Krząkała

Poseł na Sejm RP, polityk Platformy Obywatelskiej.

Paweł Jabłoński

Poseł na Sejm RP

Roman Fritz

Poseł na Sejm RP

Tomasz Maron

Działacz Konfederacji z Jastrzębia-Zdroju.

85 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Adrianna (159.205. * .59) 22.12.2023 11:12
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@T_sem_ja Dokładnie, dlaczego Hołownia ogranicza mandat poselski wolno wybranego posła Brauna , jakim prawem ?

~To_sem_ja (31.0. * .233) 21.12.2023 22:50
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Nie, nawet go o to nikt z "niezależnych" mediów nie zapytał. A złotousty marszałek rotacyjny bezprawnie wykluczył z posiedzeń...
Wyjdź człowieczku ze swojego matrixa...

~SolidaruchŚmierdzący (188.146. * .78) 21.12.2023 09:25
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

do poniżej a czemu Braun nie stanął w prawdzie w sprawie św. pedofilii ? Mocodawcy mu nie pozwalają ?

~Adffefgtrrfrf (89.64. * .110) 20.12.2023 11:49
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

O czym piszecie o zgaszeniu świeczek palonych w sejmie? Co to synagoga ? Czy wiecie czym jest Lubowicz i ich góru ? Brak wam wszystkim zwykłej Ludzkiej przyzwoitości . Żydzi mordują Palestyńskich Cywili kobiety dzieci tysiącami a wy piszecie o świeczkach. Kim wy jesteście ?
Braun to jedyny sprawiedliwy który stanął w Prawdzie. Nie dorastacie mu do pięt. Jesteście zakłamani i zepsuci do szpiku kości.

~To_sem_ja (31.0. * .6) 17.12.2023 11:38
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Dlatego non stop powtarzam, że pis to mniejsze zło. A to dopiero początek naszych poblemów z tą ekipą...

~op (91.192. * .86) 16.12.2023 22:18
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Wiceministrem zdrowia zostal towarzysz z Polskiej Partii Socjalistycznej. PiS zasluzenie przegral ale to juz jest przesada zeby wracala czerwona zaraza

~To_sem_ja (31.0. * .81) 16.12.2023 21:22
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Tymek, kto eozsądny głosuje za czerwono-różowym bagnem?
Zobacz, kto został ministrem sprawiedliwości, a kto jego zastępcą... Sodoma i Gomora...

~TymoteuszZ (45.128. * .202) 15.12.2023 22:01
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Myślałem,że nie ma nic gorszego od pis-u a jednak............. konfederacja im dorównuje
Kto głosuje na tych ludzi????

~Cytaty (188.146. * .96) 15.12.2023 21:07
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Izrael to jest ten kraj co okupuje Palestynę ,morduje dzieci ,kobiety ,starców ,mężczyzn ?

~PeOwiec (155.133. * .231) 15.12.2023 20:41

Do @do obiektywny są tacy co niszczyli krzyze zakłócali obrządki religijne i co lewaki ich uniewinniali myślę że brauna też uniwwinnia

~Polak (89.64. * .204) 15.12.2023 20:37
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Popieram posła w Polsce jesteśmy. A nie w Izraelu!

Objektywny 15.12.2023 18:56

(193.169.*.48).Ty mi powiedz .Widzę że nie zrozumiałeś mojego komentarza , ale pewnie wiesz i napiszesz czego symbolem jest krzyż ????????....

~To_sem_ja (37.248. * .3) 15.12.2023 18:27
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Szaleństwem jest głosować na jawnych wrogów Polski, zbo..eńców i kosmopolitów.
Widzę, że p. Brauna to znasz tylko z opiniotwórczych przekaziorów...?
Poniżej wrzuciłem tytuł z wywiadu z tym człowiekiem, który jako jeden z nielicznych zasługuje na godność bycia polskim posłem.

~do_objektywny (193.169. * .48) 15.12.2023 18:25
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Pytanie
Czy jak któryś z posłów zniszczył by krzyż co wisi w sali sejmowej
Co by było ?

~sdf (178.219. * .174) 15.12.2023 18:03
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Komentarze są ciekawe. Tym bardziej, że na pana Brauna głosowało jakieś 25-30 tys. osób. Dlatego nie miejmy pretensji do Brauna, że jest jaki jest - on się taki urodził. To nie jego wina, że jest szaleńcem. Raczej należałoby się zapytać kto go wybrał?! Komentarze pokazują, że takich osób trochę jest. Więc i tacy ludzie jak Braun do sejmu się będą dostawać. Po prostu tacy jesteśmy - niestety. Wstyd i żal, ale tak po prostu jest.

~Labambada (188.147. * .79) 15.12.2023 13:35
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ciekawe czy w POLSKIM SEJMIE znajdzie się miejsce na Szopkę Bozonarodzeniową?
Jeśli nie wiesz kto tobą rządzi,
Sprawdź kogo nie możesz krytykować.

~TAJEMNICZY_ (83.26. * .144) 15.12.2023 12:27
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Brawa dla Pana Posła Grzegorza Brauna!

~To_sem_ja (37.248. * .6) 15.12.2023 11:46
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Żadne w dużych mediów nie przeprowadziło wywiadu z Braunem, dlaczego tak postąpił. Przypadek?
Jeśli chcecie wiedzieć, polecam:
Grzegorz Braun u Roli o chanuce w Sejmie, Izraelu, Tusku, PiS, Konfederacji, ukrainizacji RP
(na banbye pl). Wiadomo, że "niezależne" jutupy usuwają takie filmy...

~Turek (46.204. * .88) 14.12.2023 21:34
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Nie kojarzę jakiegoś kraju którego mieszkańcy mówili by dobrze o Izraelu

~JanuszTracz (89.64. * .198) 14.12.2023 20:27
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

Objektywny 14.12.2023 20:09

Obywatelka25 .... Zgadzam się w 100% .Oddzielić religię od polityki .Sejm i senat niech się zajmują tym do czego naród ich wybrał , do czego tak naprawdę są tam potrzebni ,chcą się modlić nikt im nie zabrania pójścia do kościoła by się pomodlić . Tak z ciekawości zapytam bo w naszym kraju Kościoł Rzymskokatolicki jest większością ,to w jaki sposób Izrael obchodzi nasze święta by je uczcić ???????....

~Obywatelka25 (91.204. * .100) 14.12.2023 17:58
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Izrael zachowuje się jak Rosja - obchodzą święto gdy wojsko zalewa morską wodą tunele, ruiny gdzie kryją się CYWILE, DZIECI, ranni. Świat MILCZY i NIE POTĘPIA i NIE REAGUJE. W gettach stłaczają mieszkańców - okłamując ich że tam będą bezpieczni - a co robią? Dokładnie to samo co Hit..r robił z nimi i BOMBARDUJĄ, odcinają wodę, blokują żywność, uniemożliwiają pomoc humanitarną i medyczną tym, którzy mieszkali tam od setek lat. Nie dziwota że nacje arabskie mają na Izrael mocno z górki - choć same arabki też nie są bez winy (hamasy, isisy itp). Tam się prali przed Chrystusem, za Chrystusa i dalej się będą prać. To, co zrobił p Braun - z jednej strony jest złe (co będzie miało wpływ na stosunki dyplomatyczne PL-ISR) - ale też pokazuje że co Polska miała wspólnego z Holokaustem, bo to na naszych ziemiach powstawały najstraszniejsze obozy koncentracyjne założone przez hitlerowskich okupantów - pokazał też że Sejm - i nie tylko, ale też wszelkie urzędy nie powinien być areną/miejscami jakiegokolwiek kultu religijnego. Posłowie deklarują się za ŚWIECKOŚCIĄ państwa - a sami służbowo uczestniczą w tego typu wydarzeniach. Powinien być PEŁNY ROZDZIAŁ państwa o kościoła/religii (jakiejkolwiek) - żadnych symboli religijnych w budynkach państwowych.

~przyzwoitość (46.204. * .61) 14.12.2023 17:45
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Zerwać stosunki dyplomatyczne z Izraelem i wezwać kraje do sankcji za to co Izrael wyprawia w Palestynie a te świeczki odesłać im in postem albo DHL.

~JanuszTracz (89.64. * .198) 14.12.2023 17:28
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~op (91.192. * .86) 14.12.2023 17:17
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Ciag dalszy prowokacji Znowu zapalono te swiece w sejmie Kto nastepny to zgasi? Komu zalezy na zaognianiu stosunkow polsko-izraelskich

~Skarbnik (79.184. * .70) 14.12.2023 16:52
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Bardziej humanistycznego wojska i polityki, jak Izrael ma, nie ma na świecie – twierdzi przewodniczący Chabad-Lubawicz.
W 2 miesiące 17 tys. zabitych, w tym ponad 7 tys. dzieci, do tego 46 tys. rannych..

~ZwolenniczkaPO (89.64. * .17) 14.12.2023 16:16
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~przedsiębiorca31 (188.146. * .107) 14.12.2023 16:10
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Skarbnik (79.184. * .70) 14.12.2023 16:02

Poseł KO: Jestem za świeckim państwem. Wezmę udział w zapaleniu świec chanukowych , Marcin Józefaciuk podkreślił, że urzędy nie są miejsce na wydarzenia religijne. W czwartek o 16.00 weźmie udział w uroczystości zapalenia menory chanukowej.
Czy aby z jednego g........a nie wpadliśmy w drugie ?

~ToraPrawdęMówi (89.64. * .17) 14.12.2023 14:57
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

PRAWDA NAPISANA JEST:
TORA Mówi:
Goje rodzą się tylko po to, by nam służyć. Bez tego nie mieliby po co istnieć na tym świecie – powiedział Josef podczas wystąpienia w synagodze. – Po co goje są tak naprawdę potrzebni? Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony

~solo (89.70. * .44) 14.12.2023 14:36

Mniejszość niemiecka w sejmie była i się nie ukrywała, bardzo bym chciał znać ukrytą opcję żydowską w parlamencie

~Antybrałn (188.146. * .253) 14.12.2023 13:58

Maron ostro reklamuje swój stan umysłu. Na jego miejscu starałbym się ukryć, a nie chwalić swoim homeopatycznym intelektem.

~solo (89.70. * .44) 14.12.2023 13:29

Chrześcijańskie odniesienie w terminie "Boże Narodzenie" nie podoba się kadrze prestiżowego Europejskiego Instytutu Uniwersyteckiego w Fiesole koło Florencji. Zaproponowano, aby używać innego określenia, jak chociażby "święto zimy", by zachować "równość etniczną i rasową". Padła też sugestia, aby taka zmiana wykroczyła poza progi uczelni i obowiązywała w całej Europie. A sejm t o nie kneset chyba

~To_sem_ja (31.0. * .14) 14.12.2023 13:09

Piszcie fakty o "strasznych braciach w niewierze", nie przejmujcie się xapylonym trolem u nie karmcie go :)

~Pył (89.25. * .86) 14.12.2023 12:39
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

~Skarbnik (79.184. * .70)

Po co mi małpka jak jesteś ty, to_sem_ja i ryl xD

~perfektmen (89.77. * .44) 14.12.2023 11:58
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Wikipedia: "Przedsiębiorstwo holokaust (ang. The Holocaust Industry: Reflections on the Exploitation of Jewish Suffering) – książka napisana przez amerykańskiego historyka żydowskiego pochodzenia Normana Finkelsteina.

Autor przedstawia w niej pogląd, że istnieją osoby i organizacje, które wykorzystują tragedię holokaustu do celów politycznych oraz własnych korzyści majątkowych. Poddaje także krytyce nadawanie temu wydarzeniu szczególnej roli w historii ludzkości, posługując się argumentem, że chociaż było ono bardzo tragiczne, nie było to ani największe ludobójstwo, ani też jedyna próba planowego wyniszczenia całego narodu w dziejach świata."

~perfektmen (89.77. * .44) 14.12.2023 11:57
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Najwyższy czas zamknąć "Przedsiębiorstwo holokaust".

~To_sem_ja (31.0. * .30) 14.12.2023 11:29

Tak jak Palestyńczycy, tak i Rosjanie to wspaniali ludzie, którzy byli i są mordowani przez reżim aktora o słusznych korzeniach z Kijowa... Co, nie powiedzieli w tel-aviv-izji? Ten konflikt ma wiele przyczyn i wiele celów... Inny temat.
A Braun? Zrobił dobrze czy źle?
I tak, i nie. Tak, bo zasygnalizawał dominację nad nami (gojami) rasy panów od świecznika.
Nie, bo "niezależne" światowe media o tym nie wspomną, jedynie o akcie tzw. anty-semityzmu. Zbliża się czas, że o w/w będzie można mówić jak o zmarłych: tylko dobrze, albo wcale... A cytowanie Słowa Bożego będzie lewackim kłamstwem, czyli tzw. "mową nienawiści".

~Skarbnik (79.184. * .70) 14.12.2023 11:04

~Tomis (81.200. * .163) Typowo polskie nazwisko rzecznika rządu pisu ..Piotr Müller, Szefernaker, Schreiber , posłowie pis Hofmann , Wasermann , Szmidt , Weber , Rau , Babinetz ,

~Skarbnik (79.184. * .70) 14.12.2023 10:58

~Janusz2345 (91.225. * .2) Nie można porównywać śmierci dzieci w Palestynie do gaszenia świeczek w Sejmie .