Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Im bliżej świąt, tym zimniej i wietrzniej. Na Boże Narodzenie będzie biało? [PROGNOZA POGODY]

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że w drugiej połowie tygodnia najprawdopodobniej napłynie do Polski chłodniejsze powietrze. Zaczną dominować opady śniegu, a temperatura w nocy może miejscami spadać poniżej 0°C.

Im bliżej świąt, tym zimniej i wietrzniej. Na Boże Narodzenie będzie biało? [PROGNOZA POGODY]archiwum portalu Noiwny.pl
Sobota i niedziela zapowiada się pochmurna z przelotnymi opadami śniegu.

W nadchodzącym tygodniu Polska pozostanie w cyrkulacji zachodniej, pomiędzy ośrodkami niżowymi nad Skandynawią, a rozległym wyżem na południu Europy. Początkowo będzie stosunkowo ciepło, pochmurno i deszczowo, tylko na południu kraju spodziewamy się rozpogodzeń. Jednak w drugiej połowie tygodnia najprawdopodobniej napłynie do nas chłodniejsze powietrze. Zaczną dominować opady śniegu, a temperatura w nocy może miejscami spadać poniżej 0°C. Zrobi się wietrznie, nie tylko w strefie nadmorskiej.

Noc z dziś (18.12) na jutro na południu ze spadkiem temperatury minimalnej do około 0°C. Na pozostałym obszarze pochmurno, opady deszczu lub mżawki, a temperatura minimalna w zakresie od 2°C do 6°C. Wiatr nadal porywisty, nad morzem w porywach do 75 km/h, z południowego zachodu i zachodu.

We wtorek nadal dużo chmur, tylko na południu pogodnie. Chłodny front przyniesie przelotne opady deszczu. Na północnym zachodzie prognozowana suma opadów miejscami do 10 mm. Temperatura maksymalna zwykle od 6°C do 9°C, a na południu do 10°C. Jedynie w rejonach podgórskich Karpat lokalnie od 2°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, na północy oraz w rejonach podgórskich Karpat w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. Nad morzem wiatr dość silny, w porywach do 75 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W środę wciąż pochmurno, z większymi przejaśnieniami na południu. Miejscami wystąpią opady deszczu, na północy i w rejonach górskich przechodzące w deszcz ze śniegiem. Jeszcze ciepło, od 3°C do 6°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, na północy do 65 km/h, nad morzem także silny od 30 km/h do 45 km/h i w porywach do 80 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

W czwartek wiatr zacznie się nasilać. Będzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, nad morzem okresami silny i bardzo silny od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 90 km/h, południowo-zachodni. Zachmurzenie duże z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Temperatura w nocy na południu spadnie do około 0°C. Natomiast temperatura maksymalna w dzień od 2°C na północnym wschodzie do 8°C na zachodzie.

W piątek bardzo wietrznie i już wyraźnie chłodniej. Pochmurno, możliwe przejściowo większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 1°C do 5°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, na zachodzie do 85 km/h, nad morzem okresami silny i bardzo silny od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 100 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

Sobota i niedziela pochmurna z przelotnymi opadami śniegu. W nocy w wielu miejscach temperatura minimalna spadnie poniżej 0°C, lokalnie do –5°C, –3°C. W dzień temperatura maksymalna wyniesie od –1°C do 3°C. Nadal będzie wietrznie. Porywy wiatru mogą dochodzić do 55-65 km/h, a nad morzem do 75 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~TAJEMNICZY_ (83.26. * .24) 18.12.2023 20:30
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~LewackaGlupotka (89.64. * .99) 18.12.2023 19:56

Nie nie czekamy na zimę.Bo zima trwa !!