Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kiedy wypłata 800 plus? ZUS podał daty

W styczniu rodzice i opiekunowie, którzy otrzymują świadczenie wychowawcze, mogą spodziewać się na swoich kontach bankowych wyższych niż zwykle przelewów. Świadczenie wychowawcze wypłacane w kwocie 500 zł zostanie podwyższone do 800 zł. Nie trzeba składać żadnego wniosku, ZUS zrobi to automatycznie.

Kiedy wypłata 800 plus? ZUS podał datyPixabay (zdjęcie poglądowe)
Pierwsze przelewy 800 plus już 2 stycznia

2 stycznia ZUS zrealizuje pierwsze przelewy z podwyższoną kwotą. Do rodziców trafi 547 mln zł, co obejmie 684 tys. dzieci. Kolejny termin wypłat to 4 i 7 stycznia. W tych dniach ZUS przekaże rodzicom łącznie ponad 1,6 mld zł.

- Aby otrzymać świadczenie w nowej wysokości, nie trzeba składać wniosku. ZUS sam podniesie wysokość świadczenia z 500 zł do kwoty 800 zł i wypłaci pieniądze z urzędu. Podwyżkę świadczenia otrzymają te osoby, które według stanu na 1 stycznia 2024 r. mają prawo do wsparcia w okresie świadczeniowym, który trwa od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r. - informuje Beata Kopczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie śląskim.

Po Nowym Roku osoby uprawnione zostaną o zmianie kwoty poinformowane na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Ludzie

Beata Kopczyńska

Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Januuuusz (46.204. * .184) 27.12.2023 08:39
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

"@ Inflacja...może tobie mają dać żebyś miał za co chlać menelu !!! ".Jestem przekonany ze Ty bys bezkrytycznie bral jak by Ci dawali po 2500zl.Sadze takze ze jestes tak pazerny iz nawet gdy Ci zaleca 35 dni w miesiacu isc do pracy to tez bys szedl bo jest okazja zarobic.Placzesz ntomiast strasznie jak CO podnosza w cenie o 15zl na miesiac.Takie bez pohamowania pazerne jednostki wielokrotnie juz widzialem.Biore bo Dajom ,ale jak Sam mam za cos innym dac to wole sie pociac ,mi sie nalezy ,Im nie.

~Interia (85.202. * .83) 25.12.2023 10:42
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Inflacja nie odpuści przez trzy lata. To największe zagrożenie dla polskiej gospodsrki Jacek Romanowska


~Kuuuuuubacz3 (85.202. * .83) 25.12.2023 10:11
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

tylko czekolade.Drozeja tez inne uslugi dla dzieci ,ksiazki ,basenyitp bo rodzice przeciez na dzieci dostaja,Taka jest filozofia rzadzacych.Nawet pomaganie powinno byc przemyslane aby nie nauczyc spoleczenstwa żerowania na pozostalych gdyz praca przestaje niec sens.Znam takich co słusznie z tego wniosku wyszli.Po co pracowac ,wowczas nie dostane takiego a takiego zasilku.Odpowiadajac ,czy menelu chcesz dostac ,odpowiem nie chce dostac bo zapracowalem ,nie chce tez aby mnie okradano na ten cel inflacja,rozumiem ze masz prawo oczekiwać wsparcia na dzieci ale kuzwa wez sie do roboty.

~Kuuuuuubacz2 (85.202. * .83) 25.12.2023 10:11
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

dodamy i inne fanty ktore otrzymują takze inni ludzie z innych tytulow czesto rozdawane aby celem wyborow kupowac glosy to nie ma co sie dziwic iz inflacja będą zjadane pobory i oszvzednosci ludzi pracujacych.Spoleczenstwo ma zyc z pracy rak wlasnych a nie z zasilkow.Rzad juz nauczyl tak wielu ze latwo sie zyje z zasilkow takze tych dla dzieci.Poza tym. to nie piwinna byc gotowka lecz bony do wykorzystania przez dziecko w szkole itp.Obecnie ludziska kupuja za to czesto nowe auta a dzieci czesto widza za to

~cesarski (89.64. * .179) 23.12.2023 17:12
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

@ Inflacja...może tobie mają dać żebyś miał za co chlać menelu !!!

~menel (89.64. * .159) 23.12.2023 07:09
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Inflacja (188.146. * .79) 21.12.2023 17:34
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Komu co miesiąc 1000zl na dziecko,moze na niepracującą majętną babcie ,komu zarobek 15 000 zl .Ja ją rozdaje jak cieple bułeczki ...Morawiecki z PIS...a deficyt deficyt oficjalny 180mld +200zł mld ukrytych w pozarzadowych.Witamy w po Nowym Roku w hiperinflacji ,tak sie kończy ślepe rozdawnictwo budzetowe. Praca przestaje miec sens..