Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębie-Zdrój też poszło na rekord. Sprawdź, ile zebrano na WOŚP 2024

- Dzięki wielkim sercom i hojności mieszkańców zebrana kwota to ponad 181 tysięcy złotych, ale to jeszcze nie koniec liczenia - informuje Urząd Miasta Jastrzębia-Zdroju.

Jastrzębie-Zdrój też poszło na rekord. Sprawdź, ile zebrano na WOŚP 2024Andrzej Klocek
Przeliczanie datków w jastrzębskim sztabie WOŚP. Rok temu całkowity wynik zbiórki w Jastrzębiu-Zdroju zamknął się w kwocie 182 tys. zł. W tym roku 181 tys. zł zebrano z samych datków do puszek, co znaczy, że ostateczny wynik zbiórki z pewnością będzie większy (prawdopodobnie poznamy go w marcu)

Przygotowania do finału rozpoczęły się już w sobotę w galerii „Zdrój”, gdzie m.in. sKuMaJ Team zaprosiła najmłodszych do wspólnej zabawy przy znanych przebojach muzycznych. Zajęcia na strzelnicy i joga zorganizowane przez III LO cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Jarosław Potępa, szef jastrzębskiego sztabu WOŚP, podkreślił, że to wielomiesięczna praca, a wyniki pokazują, że mieszkańcy mają ogromne serca do pomocy.

Niedzielny finał przyniósł wiele atrakcji, m.in. za symboliczny wrzut do puszek pływaliśmy kajakami po Szotkówce. Przed sceną na Placu WOŚP mieszkańcy odtańczyli "Belgijkę", z udziałem najliczniejszej grupy uczniów LO III i kreatywnych reprezentantów SP15, nagrodzonych przez prezydent Annę Hetman i Jarosława Potępę - przewodniczącego komisji edukacji.

Licytacje oraz różnorodne atrakcje, takie jak malowanie buziek przez Przedszkole Specjalne im. Małych Bohaterów czy spotkanie fanów puzzli w hali sportowej „Omega”, wzbogaciły zbiórkę.

Wieczorem na scenie wystąpiły zespoły Rumore z Cieszyna i Macieja Smolińskiego, a zakończenie uświetniło tradycyjne światełko do nieba oraz pokaz ognia Teatru Nam-Tara.

- Mieszkańcy, jak zawsze, hojnie wsparli akcję, wrzucając chętnie datki do puszek ponad 200 wolontariuszy. Całe miasto zaangażowało się w tę inicjatywę, a dzięki wielkim sercom mieszkańców udało się pobić rekord z ubiegłego roku, osiągając kwotę ponad 181 tysięcy. Część licytacji Allegro trwa jeszcze do 4 lutego, a do sumy, którą już znamy dojdą jeszcze dodatkowo kwoty z e-skarbonki - mówi prezydent Anna Hetman, która również zaangażowała się w zbiórkę.

źródło: UM Jastrzębie-Zdrój, oprac. ż


Zobacz również:

Ludzie

Anna Hetman

Prezydent Jastrzębia-Zdrój

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~To_sem_ja (31.0. * .25) 29.01.2024 23:06

Hehehe... Jak chcesz odpolitycznić czerwonego krzykacza, który popiera lamparcice i mordowanie nienarodzonych...?

~RudyPies (89.64. * .189) 29.01.2024 21:17

Trzeba odPOlitycznić tą akcję.

~SJZbieda (5.184. * .76) 29.01.2024 19:30

To nie jest jakiś super wynik jak na ośrodek z kopalniami. W mniejszym Raciborzu zebrano więcej.

~Jagna (79.184. * .48) 29.01.2024 17:19

Dziękujemy wszystkim za ofiarność. JASTRZEBIANIE POKAZALI SWOJE GORĄCE SERCA.Brawo!!!!!!!