Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Film o Jastrzębiu będzie wyświetlony w niedzielę

W grudniu ubiegłego roku w kinie „Centrum” można było zobaczyć film pt. "Cztery Strony Świata".  To obraz ukazujący czasy, kiedy powstawało Jastrzębie-Zdrój. Sala kinowa była wypełniona po brzegi, a film zebrał bardzo dobre recenzje. W niedzielę po raz drugi będzie można go obejrzeć. Wstęp jest bezpłatny, początek o godz. 12:00. 

Film o Jastrzębiu będzie wyświetlony w niedzielę
„Cztery strony świata” to film o czasach, kiedy powstawało nasze miasto. Fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Film o Jastrzębiu będzie wyświetlony w niedzielę

Mateusz Szczepara i Stowarzyszenie Filmowe - Doku_mentalnie stworzyli film, na który składają się historie ludzi przybyłych do Jastrzębia-Zdroju z różnych części Polski. Nowo powstałe kopalnie potrzebowały pracowników i władze na różne sposoby, zachęcały do przyjazdu. Przekonywano atrakcyjnymi zarobkami i szybkim terminem otrzymania własnego „M”. W ten sposób w miejscowości spotykali się ludzie z różnych części kraju. Socjolodzy podkreślali mieszankę kulturową tej górniczej społeczności. Jak grzyby po deszczu wyrastały nowe bloki, budowano przedszkola i szkoły, choć brak potrzebnej infrastruktury dawał się we znaki. W Jastrzębiu z roku na rok wzrastała liczba mieszkańców. Ciągle przybywali nowi, ale też rodziło się coraz więcej dzieci. To wszystko starał się pokazać w swoim filmie reżyser Mateusz Szczepara.

Data seansu: 4 lutego (niedziela), godz. 12:00, wstęp jest bezpłatny.

Film zostanie wyświetlony w niedzielę, w kinie „Centrum”. Fot. Stowarzyszenie Filmowe - Doku_mentalnie

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~bbbb (46.134. * .23) 04.02.2024 08:04

Osobiście nie miałem możliwości obejrzenia tego filmu dlatego moim zdaniem taki film powinien być udostępniony w ramach promocji miasta. Mamy kilka portali internetowych o Jastrzębiu, gdzie można by taki film udostępnić.