Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czy szykują się dalsze zmiany kadrowe w zarządzie JSW?

Rząd Donalda Tuska spowodował już zmiany w zarządach największych spółkach Skarbu Państwa. Spektakularne było odejście Daniela Obajtka z ORLENU. Czy należy spodziewać się dalszych roszad kadrowych w Zarządzie Jastrzębskiej Spółki Węglowej?

Czy szykują się dalsze zmiany kadrowe w zarządzie JSW?
Czy nastąpi zmiana na stanowisku prezesa JSW? Fot. JSW

Na początku 2024 roku z Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej odwołano Wojciecha Kałużę, był wiceprezesem do spraw rozwoju. Ten żorski polityk samorządowy jest znany z wolty, której dokonał zaraz po wyborach samorządowych w 2018 roku. Był liderem na liście Platformy Obywatelskiej w wyborach do Sejmiku Województwa Śląskiego. Jednak na pierwszym posiedzeniu porozumiał się z Prawem i Sprawiedliwość. Otrzymał za to posadę wicemarszałka i zapewnił PiS przewagę w sejmiku. Kiedy Jakub Chełstowski zdecydował się z kolei na zmianę barw politycznych i poparł PO, Kałuża otrzymał intratną pracę w JSW na stanowisku wiceprezesa.

Rząd Donalda Tuska sukcesywnie doprowadza do odwołania nominatów PiS z zarządów spółek Skarbu Państwa. Czy teraz przyjdzie kolej na prezesa JSW Tomasza Cudnego? Trwają spekulacje, kto mógłby zająć jego miejsce. Pojawia się nazwisko Łukasza Czopika, wicemarszałka województwa śląskiego, wcześniej zarządzał Górnośląskim Przedsiębiorstwem Wodociągów. Jednak kluczowe są również stanowiska w Radzie Nadzorczej JSW. Tutaj na giełdzie nazwisk wymieniane jest nazwisko Zygmunta Łukaszczyka. Ma on bogate doświadczenie polityczne. Piastował stanowisko wojewody śląskiego, był prezesem Katowickiego Holdingu Węglowego.

10 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~RudyPies (89.64. * .65) 08.02.2024 20:48

Ciekawe co na to pani prezydent jako członkini PO i KO z lewicą i PSL

~272727 (37.47. * .239) 08.02.2024 17:21

Sławomir szef NSZZ SOLIDARNOŚĆ
nada się

~ByłyfizolzJsw (91.123. * .178) 08.02.2024 17:03

Teraz się zacznie wsadzanie SWOICH w zarządach spółek to jest odpolitycznienie w rozumieniu PO.

~Ryl (46.134. * .2) 08.02.2024 16:28

~Perfektmen
Co konkretnie było złe w JSW za rządów PiS?

~Ad (89.77. * .186) 08.02.2024 14:06

Żadnych zmian w Zarządzie . Zmiany tylko w Zwiazkach Zawodowych maja być. Płaceni ze składek i poza Zakładem. Żadnego spoufalania z Dyrekcja i Zarzadem.

~Aleubaw (193.46. * .124) 08.02.2024 14:01

Jeśli chcecie dla JSW losu jaki spotkał Katowicki Holding Węglowy, to Pan Łukaszczyk jest znakomitym kandydatem. Ale jaja, ale jaja....

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 08.02.2024 12:26

Zagórowski wróć!

~Skarbnik (79.184. * .70) 08.02.2024 09:33

Stanowisko prezesa JSW powinien objąć przewodniczący związku o najdłuższym stażu , jako najlepiej znający tematykę zarządzana spółką .Bo jak wszystkim wiadomo spółką zarządzają związki , a nie prezes . Możecie teraz hejtować

~Perfektmen (46.134. * .50) 08.02.2024 08:45

Teraz k... MY! Nigdy nic się nie zmieni dopóki PO-PiS będzie zamieniał się przy korycie.

~Uff (87.207. * .231) 08.02.2024 08:15

Całe rodziny PO czekają na stołki i wypłaty do tych stołków .