Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Urzędzie Miasta Jastrzębie-Zdrój podzielono pieniądze na kulturę. Najwięcej na dzwonki i jazz

W sumie 290 000 zł zostało rozdysponowane na powierzenie zadań publicznych Miasta Jastrzębie-Zdrój w dziedzinie kultury na rok 2024. Pieniądze zostały podzielone pomiędzy różne organizacje pozarządowe.

W Urzędzie Miasta Jastrzębie-Zdrój podzielono pieniądze na kulturę. Najwięcej na dzwonki i jazzska
Galerię Dzwonków w Jastrzębiu-Zdroju prowadziKrzysztof Zagaja

Oto lista podmiotów, które otrzymają pieniądze w 2024 r.:

  • Stowarzyszenie Jastrzębski Klub Fotograficzny „Niezależni” - 50 tys. zł
  • Stowarzyszenie Galeria Dzwonków - 100 tys. zł
  • Fundacja Kreatywności Artystycznej - Jazzu Trzeba - 90 tys. zł
  • Fundacja Harmonicznego Chaosu - 47 tys. zł
  • Stowarzyszenie Teatr Ludyczny – 3 tys. zł

Na co zostaną przeznaczone dotacje?

Stowarzyszenie Jastrzębski Klub Fotograficzny „Niezależni” dofinansowanie przeznaczy na wykonanie reportaży i przeprowadzenie warsztatów fotograficznych w roku 2024.

Stowarzyszenie "Galeria Dzwonków wykorzysta swoją dotację na zadanie "Galeria Dzwonków 2024". Przyznane dofinansowanie zostanie przeznaczone do konserwacji, utrzymania oraz pielęgnacji wystaw, kolekcji dzwonków.

Natomiast "Fundacja Kreatywności Artystycznej - Jazzu Trzeba" za dotację pieniężną zrealizuje X Jubileuszową edycję JAZZtrzębie Festiwal 2024.

Z kolei pieniądze przyznane "Fundacji Harmonicznego Chaosu" posłużą do wykonania zadania "Przestrzenie Sztuki" Jastrzębski Festiwal Artystów Ulicy.

"Stowarzyszenie Teatr Ludyczny" wykorzysta swoje dofinansowanie na realizację "Co to za cyrki?! - spektakl familijny w nurcie Nowego Cyrku".

źródło: UM Jastrzębie-Zdrój, oprac. ż


Zobacz również:

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 12.02.2024 11:29

Po prostu zapaść.
Dzwonki i jazz... a nie disko polo na gwarki piwne?
Ale co się dziwić, skoro to niekwestionowane podium jako europejska stolica kultury.