Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębskie morsy dały czadu w Mielnie

Jastrzębski Klub Morsów „Biały Miś”, jak co roku, wziął udział w Międzynarodowym Zlocie Morsów w Mielnie. Zdobył tytuł wicemistrzów w Turnieju Mrozoodpornych. Czterodniowy pobyt nad Bałtykiem był czasem dobrej zabawy.

Jastrzębskie morsy dały czadu w Mielnie
„Biały Miś” co roku przybywa na zlot morsów. Fot. Biały Miś/ Facebook. com

Wśród miłośników mroźnych kąpieli w Mielnie nie mogło zabraknąć morsów z „Białego Misia”. Mocna ekipa wyruszyła z Jastrzębia 7 lutego. Silni, zwarci i gotowi pojechali nastawieni na dobrą zabawę. Pod wodzą szefowej morsów Manueli Antos udało się zdobyć zaszczytny tytuł wicemistrzów w Turnieju Mrozoodpornych, polegający na różnych konkurencjach sprawnościowych z przymrużeniem oka.

Podczas zlotu zabawa była przednia. Fot. Biały Miś/ Facebook. com

W czasie zlotu nie zabrakło oczywiście kąpieli w Bałtyku. Były też tańce, wspólne saunowanie, a nawet zawierano śluby. Fakt, że ważne są tylko w czasie dni zlotu, ale to zawsze wydarzenia, no i okazja do dalszego imprezowania. Jastrzębskie morsy to ludzie pozytywnie zakręceni i nastawieni do świata, a także wielbiciele zimnego morza i śniegu (którego ostatnio jak na lekarstwo).

„Białe Misie” gotowe na spotkanie z zimnym Bałtykiem. Biały Miś/ Facebook. com

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 13.02.2024 10:51

Wśród męskiej części same emeryty górnicze, zwane pieszczotliwie młodymi byczkami.