Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mieszkańcy naszego regionu złożyli już tysiące wniosków o 800 plus. Gdzie najwięcej?

Póki co, najwięcej wniosków o świadczenie 800 plus złożono w powiecie wodzisławskim, dalej w Rybniku i Jastrzębiu-Zdroju. W artykule publikujemy pełne zestawienie powiatów podlegających pod oddział ZUS w Rybniku.

Mieszkańcy naszego regionu złożyli już tysiące wniosków o 800 plus. Gdzie najwięcej?Freepik
Przyjmowanie przez ZUS wniosków o 800 plus na nowy okres świadczeniowy ruszyło 1 lutego 2024 r. i potrwa do 30 czerwca 2024 r. Zdjęcie ilustracyjne

- Od początku lutego można składać wnioski o świadczenie wychowawcze 800 plus na nowy okres świadczeniowy. Tylko w ciągu 8 dni do ZUS wpłynęło 1 mln 251 tys. wniosków, w tym z województwa śląskiego ponad 135 tys. Najwięcej takich dokumentów w naszym województwie wpłynęło od mieszkańców podlegających Oddziałowi ZUS w Rybniku. Przesłali oni ponad 31,2 tys. elektronicznych formularzy, następnie od klientów podległych Oddziałowi ZUS w Zabrzu – blisko 24,7 tys. wniosków, z terenu działalności Oddziału ZUS w Chorzowie - 23,9 tys. - informuja Beata Kopczyńska, rzeczniczka regionalna ZUS w województwie śląskim.

Ile wniosków złożono w naszym regionie?

  • POW. WODZISŁAWSKI - 4409
  • TYCHY - 4349
  • RYBNIK - 4197
  • POW. PSZYŃSKI - 3452
  • POW. MIKOŁOWSKI - 3238
  • JASTRZĘBIE-ZDRÓJ - 2633
  • POW. RYBNICKI - 2460
  • POW. RACIBORSKI - 2424
  • ŻORY - 2173
  • POW. BIERUŃSKO-LĘDZIŃSKI - 1916

źródło: ZUS, oprac. ż

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~TAJEMNICZY_ (83.26. * .242) 19.02.2024 11:11

"Jestem przeciwny rozdawnictwu, ale 800+ wezmę" ;-)

~op (91.192. * .86) 17.02.2024 10:37

Najpierw 500,teraz800 Do dzisiaj e moge zrozumiec ze to sie dzieje naprawde

~hmm (85.202. * .83) 17.02.2024 08:52

nie wiecie Panstwo z ZUSu i podatkowego czy Moraw zaplacil podatek od darowizny czyli za przepisanie majatku na żonę?!

~hmm (46.204. * .75) 17.02.2024 08:49
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~hmm (46.204. * .75) 17.02.2024 08:47

jak to jest ,ze ten sam rzad PISu za dwóch swoich kadencji nie mial dla spracowanych z 48 ; 49 a nawet 50letnim stazem pracy (gdy Ktoś rozpoczynał prace od 14r zycia bo i tacy bywali) ,a gdy mu sie pod dupą paliła utrata wlasnych niebotycznych gaz wskutek ewentulalnie przegranych wyborow i utraconych stanowisk to jak z kapelusza krolika wyciagnal nagle na 800+ mimo iz juz przed tem oglosili ze 500+ nie zdalo egzaminu poniewaz tylko samochodów przybylo.

~hmm (85.202. * .83) 17.02.2024 08:38

idą znaczne podwyżki cen (gdyby ich nie bylo mówilibyśmy o faktycznej pomocy), oznacza to ze wydatek na "pomoc dla dzieci czylu 800+" kompensuje rządowi rynkowy przychód ze wzrostu cen , dzieci co najwyzej nie tracą przez te wzrosty ale tez nie zyskują . Zamiennie jedak tracą wszyscy pozostali bo Im całościowego wzrostu kosztów życia rzad nie waloryzuje. Tak więc wielu z Was jest szczęśliwych, ze dostało wzrost pensji gdy tak naprawdę przez olbrzymi wzrost cen macie ujemny wynik świadczeń czyli otrzymujecie mniej lecz wierzycie iż kupicie więcej . Wystarczy zerknąć na artyk w portalu Money "otrzymują podwyżki emerytur a mają mniej, emeryci co wynika z wyliczeń biednieją " . Można wiec dalej śmiało twierdzić ze rządy z pomocą psychologów społecznych osiągnęły cel , ludzie sa szczęśliwi, nie protestują myśląc, że mają wiecej lecz rzeczywiście mają mniej bo mogą mniej kupić i że jeszcze pomagamy dzieciom, jest więc spokój społeczny ,zadowolnie i tak wielu poparcie bylego rządu PIS.
..I właśnie dlatego moja dobra znajoma po 35latach pracy ciesząc sie popierajac PIS, ze dostala wiecej ma już emeryture prawie na poziomie obecnie jednej najnizszej placy krajowej za którą może faktycznie kupić sobie znacznie mniej niz przed laty w chwili jej odejscia na emeryture gdy ta emerytura wynosiła współczynnikowo wowczas dwie najnizsze place krajowe , ale jest szczesliwa i oto chodzi Panie Premierze ,prawda..