Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jakub Chełstowski już nie będzie marszałkiem. Zapowiedział, że nie startuje w wyborach

W poniedziałek 19 lutego gościem Radia Piekary był marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski. Podczas rozmowy z redaktorem Marcinem Zasadą, marszałek zapowiedział, że nie będzie startować w wyborach samorządowych w kwietniu. 

Jakub Chełstowski już nie będzie marszałkiem. Zapowiedział, że nie startuje w wyborach
Jakub Chełstowski piełnił funkcję marszałka od 2018 roku, kiedy został wybrany z listy PiS. W listopadzie 2022 roku zmienił barwy polityczne, przez co PiS straciło większość w sejmiku.

Jakub Chełstowski już nie będzie marszałkiem. Zapowiedział, że nie startuje w wyborach

- Uważam, że dużo dobrej pracy w tej kadencji udało się wykonać. Owszem, oferta była na stole i to nie jedna, bo wcześniej też była oferta kandydowania gdzieś indziej. To też nie jest tak, że ktoś jest przyspawany do tej funkcji do końca życia. Z drugiej strony w samorządzie jestem, będę  - powiedział marszałek Jakub Chełstowski, a na pytanie redaktora Zasady "Co to znaczy będę?" odpowiedział, że na pewno będzie wspierał działania samorządowe. 

- Uważam, że te 5 i pół roku jest przyzwoicie przepracowane. Na dzień dzisiejszy liczby nie kłamią - największy budżet w historii 3,5 mld zł, najniższe zadłużenie od lat, raptem 300 mln zł. To pokazuje też skalę zarządzania województwem i w jakiej sytuacji jesteśmy - wyliczył urzędujący marszałek. 

Odniósł się także to pogłosek, jakoby miał startować w wyborach do parlamentu europejskiego, a także do tego, że miałby trafić do zarządu którejś ze spółek Skarbu Państwa, np. JSW czy Węglokoksu. Marszałek nie stwierdził jednak jednoznacznie, że wyklucza takie rozwiązanie. 

Przypomnijmy, że jako marszałek, Jakub Chełstowski odwiedzał nasz region, szczególnie podczas oddawania do użytku inwestycji drogowych, m.in. w Raciborzu, gdzie otwierano nową obwodnicę. 

Ludzie

Jakub Chełstowski

Marszałek Województwa Śląskiego

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Baryła (193.46. * .123) 21.02.2024 07:33

Skończą się prywatne wakacje za publiczne pieniądze, ostatni pobyt w Brazylii odbył się w asyście Pani Iwony Kiwior, która już nie jest pracownikiem Urzędu Marszałkowskiego, odeszła z Urzędu w cieniu afery obyczajowej z Chełstowskim -czyż to nie przypadek. Pani Kiwior odchodząc z Urzędu Marszałkowskiego , dostała posadkę w Radzie Nadzorczej Piekarskiego Centrum Medycznego w Piekarach Śląskich oraz w Regionalnym Centrum Gospodarki Wodno Ściekowej w Tychach, ba żeby tego było mało , objęła stanowisko Vice prezesa ZGO-EKO w Piekarach Śląskich. Obecnie ZGK-EKO zajmujące się gospodarką odpadami - zmieniła na Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Piekarach Śląskich , jako Vice prezes. Multidyscyplinarna kobieta sukcesu ?? prawie jak Marszłek Chełstowski , który zaczynał od osiedlowego klubu Tuptuś.

~Tomik (81.200. * .164) 21.02.2024 06:30

Już niedługo dowiemy się. że będzie kandydatem na prezesa zarządu JSW. Oczywiście zostanie wybrany prezesem tej spółki w ramach transparentnej rekrutacji.
Jak ktoś taki odchodzi z polityki to wiadomo, że dostaje lepszą propozycję pracy zarobkowej :)

~To_sem_ja (31.0. * .13) 20.02.2024 23:56

Dostanie nagrodę o ryżej @#$&*.
Za takie wolty docenia swoich, wg dyrektywy Neumanna ;)

~To_sem_ja (31.0. * .25) 20.02.2024 21:32
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~TAJEMNICZY_ (83.26. * .32) 20.02.2024 20:43

Pójdzie do spółki skarbu państwa ;-)