Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W czwartek protest rolników na moście granicznym w Cieszynie. Policja informuje o objazdach

W czwartek (22.02.) w Czeskim Cieszynie odbędzie się protest rolników. W związku z tym wydarzeniem kierujący muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami, gdyż most graniczny w Cieszynie Boguszowicach będzie nieprzejezdny.

W czwartek protest rolników na moście granicznym w Cieszynie. Policja informuje o objazdachPolicja
Patrole będą działały m.in. na drodze wojewódzkiej nr 938 Pawłowice-Cieszyn oraz w Hażlachu.

Planowany na czwartek (22.02.) protest po czeskiej stronie granicy ma się rozpocząć w czwartek (22.02.) około 10:00. O tej porze wstępnie planowane jest zamknięcie przejazdu dla wszystkich pojazdów zamierzających przekroczyć granicę w kierunku Czech przez most graniczny w Cieszynie Boguszowicach. Rolników z Czech będą wspierali również polscy rolnicy. Godziny rozpoczęcia i zakończenia protestu mogą ulec zmianie!

Do zakończenia protestu, który wstępnie ma potrwać do 13.00, samochody ciężarowe nie będą miały możliwości przekroczenia granicy - w związku z tym policja apeluje o wybranie tras alternatywnych i innych przejść granicznych, w tym najbliższego w  Gorzyczkach.

Przy trasie S52, w rejonie węzła drogowego w Harbutowicach oraz w Cieszynie, będą ustawione patrole policji, wspierane przez funkcjonariuszy GDDKiA oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich, które będą informowały o utrudnieniach oraz wyznaczonych objazdach dla pojazdów ciężarowych. Patrole będą również w tym zakresie działały na drodze wojewódzkiej nr 938 Pawłowice-Cieszyn oraz w Hażlachu.

Kierującym samochodami ciężarowymi policjanci przypominają o ograniczeniach na tym odcinku drogi – obowiązuje tam zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 20 ton. Pojazdy takie nie mogą poruszać się tą drogą na całej jej długości od 7.00 do 9.00 i od 14.00 do 16.00.

Z kolei samochody osobowe będą mogły przekroczyć granicę polsko-czeską w:

  • Cieszynie przy ul. Zamkowej (droga jednokierunkowa w stronę Republiki Czeskiej),
  • na moście przy ul. 3-go Maja,
  • Lesznej Górnej, Kaczycach oraz Marklowicach Górnych

- Apelujemy do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach. Prosimy o wcześniejsze zaplanowanie podróży i skorzystanie z innych dróg oraz o uwzględnienie dłuższego niż zwykle czasu dojazdu - dodaje policja.

Pamiętajmy, aby zachować szczególną ostrożność oraz stosować się do poleceń zarówno policjantów, jak i innych zaangażowanych służb.

źr. Policja, oprac. sqx

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~bbbb (89.72. * .41) 23.02.2024 12:47
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Już powoli ci rolnicy zaczynają mnie irytować. Prawie 70% z nich głosowało na tych co doprowadzili polskie rolnictwo(i nie tylko) do tego stanu i im to nie przeszkadzało. Po 8 latach się przypomniało? A gdzie byliście do tej pory? Ja też chciałbym dopłat z UE do firmy. Też chciałbym płacić symboliczne składki. Też chciałbym mieć zwrot akcyzy do paliwa czy sprzętu. Niestety nie jestem rolnikiem. Z Kaczyńskim nie zgadzam się w wielu sprawach, ale w jednym miał rację-(cytuję z pamięci) rolnicy są pazerni i wystarczy rzucić im trochę grosza i zagłosują na ciebie.

~Kubaaaa (46.204. * .75) 22.02.2024 13:02
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Rolnicy to zawsze byla grupa pretensjonalistow.Maja traktory jak limuzyny ,skladej zdrowitnych placa mniej niz szczepienie za psa na ktorego sa zwolnieni z podatku, na dziecka dostaja po 800+, jak by placili pelny ZUS ,ile morgów by dostali tyle by zaorali ,skladka KRUS nie pokrywa wydatkow na Ich renty a wystarczy wejsc do pierwszej lepszej stajni u wiadomo ze przepusy BHP na widlach nadziane gdzies leza ,ile by obsialu tyle panstwo ma obowiazek kupić -u wielu bieda bogactwem niekontrolowanym przez US wyplywa ,jest to najbardziej roszczeniowa grupa spoleczna.

~Pył (89.25. * .86) 22.02.2024 07:57
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Hej rolnicy, może by tak zablokować magazyny Biedronki... co? pozwy za straty? a to nie...

~ZwiązkoweLenie (89.64. * .119) 22.02.2024 07:04
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Dzisiaj rolnicy i cała Polska im poparcie!
"Jutro" górnicy bo PO "zabierze" się za nich ale oni poparcia z Polski nie dostaną!
Rylostan to taki POlski błogostan!