Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kierowca miał 3,5 promila alkoholu. Zatrzymano go dzięki zdecydowanej reakcji świadka

Postawą godną pochwały wykazał się uczestnik ruchu, który udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy osobowego volkswagena. Przekazany w ręce pszczyńskich policjantów mężczyzna miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu!

Kierowca miał 3,5 promila alkoholu. Zatrzymano go dzięki zdecydowanej reakcji świadkaKPP Pszczyna
Policjanci z pszczyńskiej drogówki od początku roku zatrzymali już ponad 50 nietrzeźwych kierujących. W 8 przypadkach byli oni sprawcami zdarzeń drogowych.

Nadal nie brakuje amatorów jazdy pod wpływem alkoholu. Bez skrępowania, nie bacząc na obowiązujące przepisy i konsekwencje, wyjeżdżają na drogi, stanowiąc przez to ogromne zagrożenie dla pozostałych użytkowników ruchu.

- Na szczęście oprócz policjantów wychodzą im naprzeciw również inni obywatele, którzy często reagują, nie akceptując nieodpowiedzialnego zachowania takich kierowców - podkreśla oficer prasowa pszczyńskiej komendy, sierż. sztab. Jadwiga Śmietana na potwierdzenie przytaczając szczegóły czwartkowej interwencji z Mizerowa.

Nietrzeźwy kierowca został tam ujęty przez innego uczestnika ruchu. Policjanci ustalili, że kierowca volkswagena jechał całą szerokością jezdni, stwarzając w ten sposób realne zagrożenie w ruchu drogowym.

- Jadący za nim 57-letni mieszkaniec Strumienia przypuszczał, że kierowca jest nietrzeźwy i postanowił przerwać tę szaleńczą podróż. Gdy tylko pojawiła się ku temu sposobność, wyprzedził, a następnie zmusił do zatrzymania kierowcę volkswagena. Następnie podbiegł do samochodu i wyciągnął ze stacyjki kluczyki, udaremniając mężczyźnie dalszą jazdę - relacjonuje rzecznik.

O całym zdarzeniu natychmiast zostali powiadomieni mundurowi, którzy potwierdzili przypuszczenia świadka. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 45-latka ponad 3,5 promila alkoholu! Stróże prawa zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

fot. KPP Pszczyna

źr. KPP Pszczyna, oprac. sqx

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Głupek_ze_świeczką_pod_sądem (5.184. * .203) 25.02.2024 15:00
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Dajcie tym ludziom spokój i nie zatrzymujcie ich bezpodstawnie, niech sobie spokojnie dojadą do celu, "wolne sądy " i tak im nic nie zrobią i o niczym szczególnym nie zadecydują, bo genoja nie wsadzą i dalej będzie jeździł po pijanemu bo bez prawka nie utraca się umiejętności kierowania samochodem.

~Pamela (103.152. * .202) 24.02.2024 21:33

3,5 promila?
Facet byl wyraznie niedopity. Dopity donikad by nie jechal.