Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zima w odwrocie? Ciepły tydzień przed nami

- Na początku tygodnia pogodę w Polsce kształtować będzie zatoka niżowa związana z niżem przemieszczającym się znad Francji nad Morze Śródziemne. Na wschodzie kraju jeszcze zaznaczy się wpływ ciepłego frontu atmosferycznego - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dodaje: w środę od zachodu rozbudowywać się będzie wyż, który pozostanie nad naszym krajem do końca tygodnia. Napłynie dość ciepłe powietrze, jedynie północ kraju pozostanie chłodniejsza.

Zima w odwrocie? Ciepły tydzień przed namiMaggie Zhan/ pexels.com (zdjęcie poglądowe)
Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, luty zakończy się ciepłą pogodą

W poniedziałek na przeważającym obszarze kraju w godzinach rannych może zalegać mgła, po jej ustąpieniu większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Jedynie na wschodzie kraju miejscami słabe opady deszczu. W Tatrach okresami deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura maksymalna od 11°C do 15°C, chłodniej na północy kraju od 6°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W Sudetach porywy wiatru do 70 km/h, a w Karpatach porywy wiatru do 80 km/h.

We wtorek na północy i zachodzie kraju okresami deszcz, na pozostałym obszarze dość pogodnie. Temperatura maksymalna od 10°C do 15°C, na Podkarpaciu i w Małopolsce cieplej 16-17°C, a na Pomorzu chłodniej od 5°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych, od północnego zachodu skręcający na północny i północno-zachodni. W Karpatach porywy wiatru do 65 km/h.

W środę miejscami będą występować słabe opady deszczu, jedynie w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej bez opadów. Temperatura maksymalna na północy i zachodzie kraju od 5°C do 9°C, w centrum około 10°C, na południowym wschodzie od 12°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków zachodnich.

W czwartek opady deszczu tylko na wschodzie i południowym wschodzie kraju. Na pozostałym obszarze dość pogodnie. Temperatura maksymalna od 8°C do 12°C, chłodniej na Wybrzeżu około 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

W piątek deszcz głównie na krańcach zachodnich. Na pozostałym obszarze pogodnie. Temperatura maksymalna w północnej połowie kraju od 9°C do 13°C, chłodniej nad morzem około 7°C, na południu cieplej od 12°C do 15°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, południowo-wschodni. Na Wybrzeżu porywy wiatru do 60 km/h.

W sobotę i niedzielę przeważnie pogodnie. Tylko na wybrzeżu możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 9°C do 13°C, chłodniej na Wybrzeżu i Suwalszczyźnie od 7°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

źródło: IMGW

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].