Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębska straż miejska odebrała psy właścicielom

Powodem odebrania zwierząty było złamanie ustawy dotyczącej ochrony zwierząt. Psy były przetrzymywane w złych warunkach.

Jastrzębska straż miejska odebrała psy właścicielomStraż Miejska Jastrzębie-Zdrój
Wobec złamania przepisów, lekarz weterynarii wydał opinię, zgodnie z którą zwierzęta zostały odebrane właścicielom.

Jastrzębska straż miejska otrzymała dwa zgłoszenia dotyczące przetrzymywania zwierząt w złych warunkach. Pod wskazany w zgłoszeniu adres oprócz strażników udał się także Powiatowy Lekarz Weterynarii. Jak się okazało zgłoszenie nie było bezpodstawne.

- W obu przypadkach na miejscu stwierdzono, że doszło do naruszenia wytycznych określonych w art. 9 Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt - informuje Straż Miejska.

Wobec złamania przepisów, lekarz weterynarii wydał opinię, zgodnie z którą zwierzęta zostały odebrane właścicielom.

Sprawa została przekazana do Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta, w którym wydana zostanie decyzja administracyjna o odebraniu zwierząt. Ponadto skierowano ją również miejscowej jednostce policji, która oceni czy nie doszło do przestępstwa przeciwko zapisom ustawy o ochronie zwierząt.

fot. Straż Miejska Jastrzębie-Zdrój

fot. Straż Miejska Jastrzębie-Zdrój

fot. Straż Miejska Jastrzębie-Zdrój

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].