Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rozśpiewana lekcja języka hiszpańskiego

Czwartek był w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego niezwykle barwny i pełen emocji. W tym dniu zorganizowano Konkurs Szkolny Piosenki Hiszpańskojęzycznej. Młodzież wzięła udział w tej zespołowej zabawie, której celem było nie tylko rozwijanie umiejętności językowych, ale także promowanie kultury hiszpańskiej oraz integracja uczniów.

Rozśpiewana lekcja języka hiszpańskiego
Uczniowie wykonali piosenki w języku hiszpańskim. Fot. ZS 2

Rozśpiewana lekcja języka hiszpańskiego

Wydarzenie było owocem zaangażowania nauczycieli, którzy uczestniczyli w wymianie Erasmus+ w Maladze, Hiszpania. Wspólnie z nauczycielką języka hiszpańskiego postanowili przenieść kawałek hiszpańskiego klimatu do szkoły.

Organizatorki konkursu: B. Omylakowska, Maria Leyton Paredes, Dorota Sitek-Sędek. Fot. ZS 2

Uczniowie, podzieleni na zespoły, mieli okazję nie tylko zgłębiać tajniki języka hiszpańskiego, ale także dowiedzieć się wiele o tradycyjnych hiszpańskich piosenkach i ich znaczeniu. Konkurs rozpoczął się od uroczystego otwarcia, podczas którego młodzież i nauczyciele mieli okazję poznać cele i zasady wydarzenia. Następnie przyszedł czas na występy zespołów, a atmosfera w sali napełniła się muzyką i radością.

Młodzież zaśpiewała utwory hiszpańskojęzycznych, od klasycznych piosenek flamenco, po nowoczesne hity latynoskie. Każdy zespół zaprezentował nie tylko świetne umiejętności wokalne, ale także pomysłowe aranżacje muzyczne i choreografię. Nauczycielka języka hiszpańskiego Maria Leyton Paredes zaśpiewała utwór Shakiry, obie pochodzą z Kolumbii. Po wielogodzinnych występach nadszedł czas na ogłoszenie wyników. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom za udział, jednak jury musiało podjąć trudną decyzję wyłonienia zwycięzców. Ostatecznie, po burzliwych obradach, wszystkie zespoły otrzymały wyróżnienie  za ich zaangażowanie i znakomitą zabawę.

 - Konkurs Szkolny Piosenki Hiszpańskojęzycznej był nie tylko okazją do zaprezentowania talentów uczniów, ale także do zanurzenia się w kulturze hiszpańskiej. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli oraz entuzjazmowi uczestników, wydarzenie to stało się dla nich niezapomnianym przeżyciem. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego fantastycznego konkursu, szczególnie paniom Marii Leyton Paredes i Dorocie Sitek- Sędek oraz gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałych występów! Ole! - mówi Barbara Omylakowska, jedna z inicjatorek konkursu.

To była lekcja inna niż wszystkie. Fot. KaBa

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].