Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowe autobusy dla pasażerów z Jastrzębia-Zdroju

Pięć nowych pojazdów zasiliło flotę Międzygminnej Komunikacji Autobusowej. Pojazdy marki Solaris Urbino 12 spełniają najwyższe normy emisji spalin Euro-6.

Nowe autobusy dla pasażerów z Jastrzębia-Zdroju MZK
Jak wskazują w MKA, nowe autobusy stopniowo będą wypierać wyeksploatowane pojazdy, co ma poprawić bezpieczeństwo i komfort podróżnych.

Nowe autobusy wyposażone są m.in. w nowoczesny system informacji pasażerskiej, niezależny system przeciwpożarowy oraz wewnętrzne tablice informacyjne z trasą przejazdu autobusu. Z myślą o osobach niepełnosprawnych, szczególnie z niesprawnością narządu wzroku przy drzwiach zastosowano wypukły, wyczuwalny dotykiem, z polem oznaczonym alfabetem Braille'a przycisk STOP. Po wcześniejszym aktywowaniu go przez kierowcę (podświetlenie w kolorze zielonym) pozwala na samodzielne otwarcie drzwi przez pasażerów.

- Zakupione autobusy nie tylko zwiększą liczbę jednostek w dyspozycji MKA, co wpłynie na usprawnienie procesu podmiany pojazdu w przypadku wystąpienia awarii, lecz pozwolą rozpocząć etap eliminacji z ruchu jednostek najbardziej wyeksploatowanych. Przyczyni się to do poprawy bezpieczeństwa i komfortu obsługi pasażerów na liniach komunikacyjnych Jastrzębia-Zdroju i gmin ościennych – mówi Stanisław Słowiński, prezes spółki MKA. Dodaje, że ogłoszono przetarg na kolejne 10 nowych autobusów. Na trasach pojawią się prawdopodobnie na początku przyszłego roku.

źr. inf. pras. MZK

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~mem_jastrzębski (188.137. * .64) 09.03.2024 19:02

Ładne ale szkoda, że nie tak jak u bogatszych sąsiadów gdzie kupuje się wodorowce i elektryki. Pamiętam czasy kiedy po Jastrzębiu jeździły przegubowce. Teraz taki wypas to albo Bielsko, albo Rybnik albo Katowice.

~Marillion (91.219. * .190) 08.03.2024 21:37
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu