Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

JSW w impasie. Konkurs na nowego prezesa bez rozstrzygnięcia

21 marca rada nadzorcza miała wybrać nowego prezesa zarządu spółki. Ostatecznie nie wyłoniono kandydata na to stanowisko.

JSW w impasie. Konkurs na nowego prezesa bez rozstrzygnięciaJSW
Paweł Rostkowski, p.o. prezesa JSW

- Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA zakończyła postępowania kwalifikacyjne na stanowiska: Prezesa Zarządu JSW SA, Zastępcę Prezesa Zarządu ds. Ekonomicznych oraz na stanowisko Zastępcy Prezesa ds. Rozwoju bez wyłonienia kandydatów

- podała Jastrzębska Spółka Węglowa.

Oznacza to, że p. o. prezesa JSW nadal jest Paweł Rostkowski, delegowany do czasowego pełnienia obowiązków prezesa spółki. W skład zarządu wchodzą jeszcze: Jolanta Gruszka (wiceprezes ds. handlu), Robert Ostrowski (wiceprezes ds. ekonomicznych), Adam Rozmus (wiceprezes ds. technicznych i operacyjnych), Artur Wojtków (wiceprezes ds. pracy i polityki społecznej).

Zaczęło się od  rady nadzorczej

12 grudnia 2023 r. Minister Aktywów Państwowych Borys Budka odwołał czterech członków Rady Nadzorczej JSW S.A. Jednocześnie do składu rady powołano sześć nowych osób. Po tych zmianach w skład rady nadzorczej JSW wchodzą: Katarzyna Bilińska (przewodnicząca), Michał Rospędek (zastępca przewodniczącej), Robert Kudelski (sekretarz), Arkadiusz Wypych, Artur Kisielewski, Arkadiusz Mężyk, Paweł Nieradzik, Paweł Rostkowski, Krzysztof Szlaga, Krzysztof Wrona.

Zmiany w zarządzie

3 stycznia 2024 r. rada nadzorcza JSW odwołała zastępcę prezesa ds. rozwoju Wojciecha Kałużę.

23 lutego 2024 r. ze stanowiskiem prezesa zarządu JSW pożegnał się Tomasz Cudny. Tego dnia odwołano również zastępcę prezesa ds. handlu Sebastiana Bartosa. Do czasowego wykonywania obowiązków prezesa JSW oddelegowano z rady nadzorczej Pawła Rostkowskiego.

14 marca 2024 r. odwołano zastępcę prezesa ds. technicznych i operacyjnych Edwarda Paździorkę. Nowym wiceprezesem ds. technicznych został Adam Rozmus (dotychczasowy dyrektor KWK Mysłowice-Wesoła w PGG), a wiceprezesem ds. handlu Jolanta Gruszka (J. Gruszka zajmowała już to stanowisko w latach 2016-2019). 

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
puchacz 21.03.2024 20:13

Na stanowisko prezesa POwołajcie Nitrasa albo tego od święta Sześciu Króli czyli Petru . Jeden przy problemach zaćpie się a drugi wyleci z Joanką na Maderę

~Skarbnik (79.184. * .70) 21.03.2024 17:06

W JSW rządzą tłuste koty związkowe i po słowach minister Czarneckiej , która powiedziała że "Jastrzębska Spółka Węglowa , to jest samodzielna spółka giełdowa, która musi podejmować decyzje w tym także również decyzje płacowe "A więc każdy chętny na stanowisko prezesa JSW musi się zmierzyć z dwiema rzeczami :
- wszechwładzą związków zawodowych w JSW
- osobistą odpowiedzialnością prezesa za finanse spółki
A te dwa podpunkty wzajemnie się wykluczają .
I to jest novum w dotychczasowym zarządzaniu spółką , minister już nie będzie pośredniczył ani decydował o podwyżkach , o tym i za to będzie decydował prezes z zarządem i to oni będą ponosić odpowiedzialność za JSW.

~Tomaszeq (178.219. * .4) 21.03.2024 15:36

Jastrzębska Spółka Węglowa a nie Jastrzębska Spółka Giełdowa, Jolanta pisze sie przez duze J !