Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Stanisław Legierski. Górale też są ze Śląska

Stanisław Legierski - Przewodniczący rady gminy w Istebnej przez lata był strażnikiem granicznym i docenia dobrodziejstwo braku granic w Unii Europejskiej. Dostrzega też inne korzyści z przynależności Polski do wspólnoty z siedzibą w Brukseli.

Stanisław Legierski. Górale też są ze Śląska

Jednak najważniejszy są dla niego regionalizm i tradycje. Wskazuje na symbol regionu w postaci koniakowskich koronek, nie bagatelizuje roli Janosika, a tu bardziej zbójnika Ondraszka. Mówi o swojej Istebnej jako miejscu którego nigdy nie opuści i rysuje przyszłość najpiękniejszej części Śląska w optymistycznych, jasnych barwach.


Sfinansowano ze środków budżetu Województwa Śląskiego

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~trolziolo (188.137. * .154) 24.03.2024 18:43

Czy kohut to gorol /

~Skarbnik (79.184. * .70) 24.03.2024 08:08

Górale też są ze Śląska... są to tzw. górale nizinni

~durplamisty (111.90. * .223) 22.03.2024 17:45

"dobrodziejstwo braku granic w Unii Europejskiej"

O ile wiem, to granice wciaz sa. Pan Legierski sie myli.
Nie ma stalych posterunkow granicznych w wiekszosci krajow.

Skad wzieliscie tych geniuszy do rozmow na dwudziestolecie?
Jeden latami zbieral na 5 litrow wodki, drugi koczowal na granicy, trzeci ubral sie jak ...
Czwarty plecie brednie.